Majetkové vypořádání

Od: Datum: 24.08.15 11:28 odpovědí: 6 změna: 24.08.15 15:12

Dobrý den,

jsem od 29.4.2015 rozvedená. Nutno dodat, že vina byla na mé straně. Zamilovala jsem se do někoho jiného. Manžel mě vyhodil z bytu. Byt je také jeho, zdědil ho po matce. Před rozvodem jsme sepsali majetkové vypořádání. Vlastně jsem se vzdala úplně všeho, šla jsem jen s věcma jako oblečení a osobní věci. Syn zůstal s manželem, ale je mu skoro 19 let a kvůli škole, kterou má blízko, to nešlo jinak řešit. Nicmén manžel měl před rozvodem ( a stále má ) firmu na opravu aut, 3x auto a ne levné. Do bytu jsem také investovala a nemalé částky. Všeho jsem se vzdala, s tím, že když tam žije můj syn, tak nebudu dělat problémy. Teď již bývalý manžel má přítelkyni, s kterou staví barák a bydlí s ní. Syn zůstal v bytě sám. Manžel mi dělá samé problémy. Vezla jsem včera syna domů a vzpomněla jsem si, že jsem si tam ještě něco zapomněla. Lyžařské brýle, které jsem si koupila, šlehač od mojí matky a forma na dort. Syn mi dnes volal, že táta říkal ať to vrátím, že na to nemám právo. Přitom jsme se dohodli, že si mám vzít to, co mi patří. Vše jsem tam nechala, nechtěla jsem nic a vadí mu toto? Za 20 let manželství mi na účet poslal pouhých 50.000,-. Moje blbost, že jsem nešla do rozvodu s dělením majetku, ale nechtěla jsem kvůli synovi. V manželském vypořádání je napsáno, že mu patří jak firma, tak auta a byt. Prostě vše.

Můj dotaz: mohla bych to napadnout, např. z důvodu zamlčení skutečnosti, že tvrdil, že nemá peníze a najednou staví barák? Nebo, že jsem v té době byla pod tlakem a zmatená, hledala jsem si byt, bydlím v podnájmu a chtěla jsem to mít za sebou, z důvodu psychických nátlaků. Auto jedno prodal taky, co jsme pořídili ze společných peněz. Dá se s tím ještě něco dělat? Docela mě zaráží jak se chová ke mně, která mu vše nechala a vadí mu starý mixér... Děkuji za radu. Děkuji Markéta V.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.15 11:55
avatar

Pokud jste majetkové vypořádání doložili u rozvodového soudu a rozsudek ho uvedl tak se s tím již nic dělat nedá,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 12:15
avatar

Dobrý den. Podle toho co píšete, šlo ve vašem případě zřejmě o rozvod nesporný. To znamená, že jste se na rozvodu i vypořádání majetku dohodli. Tuto dohodu jste předložili soudu, soud nezkoumal žádné skutečnosti a rozvedl vás. Dohodu o rozdělení majetku jste ze své svobodné vůle podepsala a předpokládá se, že bez nátlaku. Takže zpětně napadnout chcete co? Odešla jste z manželství jen s tím, s čím jste souhlasila. Co dělá Váš bývalý manžel není již Vaše věc. A věci z bytu jste si měla odnést, když byl přítomen. Anebo se s ním domluvit předem na tom, že si chcete odnést ještě to a to. Vám by se to jistě též nelíbilo, kdyby Vám někdo z bytu, který mu nepatří, odnášel vybavení domácnosti. Myslím, že nejde ani tak o mixér, jako o princip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bootes
Datum: 24.08.15 13:58

Princip? Spíš zatajení skutečnosti, že ještě před rozvodem si koupil nové auto. To se potom napadnout dá...

Od: redyssen
Datum: 24.08.15 14:04

Neznám právní stránku věci, ale přijde mi, že pokud vás soud rozvedl s tím, že jste se všeho vzdala, tak jste se všeho vzdala. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 15:01
avatar

Bootes, udělejte velkou tlustou čáru a začněte nový život. Postavte se na vlastní nohy a začněte možná skromněji, ale znovu od začátku, s novým vztahem.

Jednou jste se takto s ex dohodli. Vy jste se také rozhodla jít za láskou již během manželství, souhlasila s podmínkami, cítila jste svoji vinu.

Prostě vše, co jste tam nechala, předáváte synovi. Co byste si měla vzít, to jsou osobní věci vzpomínkového charakteru. Fotografie, osobní dárky od přátel a příbuzných.

Možná, že máte bývalého moc na očích, víte o jeho novém vztahu a budování domu. Trochu tam je i žárlivost na nový život po boku nové ženy a zjištění, že mu podnikání stále vynáší. Bohužel, už se s tím musíte smířit.

Po běhání po soudech budete mít jenom špatné nervy a spánek z toho všeho řízení. Někdy prostě musí člověk platit.

Myslím, že právě s odstupem času přicházíte na to, oč jste se svým krokem připravila a řeknu Vám, že všechny movité věci Vám časem budou ukradené. Co Vám ale bude scházet, to je důvěra syna, jeho a budoucí rodiny.

doplněno 24.08.15 15:17:

Ty věci, které jmenujete /brýle, forma .../, to jsou věci za pár stokorun. Nejsou důležité.

Věřte, že ani manželovi, po těch letech strávených s Vámi, není lehko a do čeho se vrhnul, tak je to jenom proto, aby zapoměl a v práci a v starostech přehlušil bolest, kterou jste mu způsobila. Pokud byla opravdu vina pouze na Vás.

Muži jsou vlastně velmi křehcí. Zhroutila se mu rodina, rozvod, nový vztah, stavba, podnikání, věk jistě okolo 50, ne-li více. Pro muže 52 až 57, plus minus, jsou to velmi kritické roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rusitedohodu
Datum: 24.08.15 15:12

Přesně tak a netahala bych do toho syna i když je dospělý, prostě bych z něho nedělala prostředníka mezi Váma a ex.

Chcete něco z bytu, kde bydlí už syn, dobře, ale jednou jste se domluvila s ex jinak, tak požádejte ex o ty věci .

Zbytečně ho taháte do komunikace mezi Váma a bývalým manželem, to se nevyplatí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.