Sociálka a penzijní připojištění

Od: Datum: 23.08.15 21:53 odpovědí: 9 změna: 24.08.15 09:22
avatar

Nejsem socka a snad se mě to nikdy týkat nebude, ale přísahala mi nedávno známá, že když přišla o práci i o podporu, šla na sociálku a tam jí řekli, že jí nic nedají, neboť má penzijní připojištění, které si má zrušit a žít z něho. Moc se mi to nezdá. Je to pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.08.15 21:57
avatar

Osobně tu zkušenost nemám, ale je to možné... v některých situacích jsou rozhodnutí zajímavá. Kamarád byl jednu dobu dost na dně - bydlení na úřadu atd. Ale nedostal dávku, protože na něj bylo napsáno auto. Měl auto prodat a žít za ty peníze. Auto mělo hodnotu šrotu - stará zrezlá felicie bez servisu. Tenkrát měl štěstí a šel na obecní úřad pracovat jako údržbář komunikací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agaxy
Datum: 23.08.15 21:58

no ještě lepší by bylo, kdyby měla nemovitost*smich* a chtěla žít "z dávek" jako z nich docela slušně žijí cikáni

to by jí asi řekli: jste milionářka, tak co tu chcete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.15 22:35
avatar

Z doslechu vím, že se toto stává u dávek hmotné nouze. Podívejte se na to jinak: tato dávka je určena občanům v HMOTNÉ NOUZI. Ta je opravdu jen pro lidi, kteří mají poslední dvacku v peněžence a nic dalšího. Je to asi trošku kruté, když se má člověk zbavit něčeho, co dlouho spoří nebo vlastní (nemovitost), ale na druhou stranu - takový člověk přece není v hmotné nouzi... Ale sama považuji za kontraproduktivní prodávání nemovitosti, to ano. Tam bych výjimku udělala.

A třetí pohled: kdyby podmínky přidělení této dávky nebyly tak "drsné", tak může být na dávkách opravdu už každý... U určitých etnik jsme proti poskytování dávek v širším měřítku, ale když jde o slušné lidi kolem nás, tak bychom rozdávali a rozdávali - ale systém ty slušné lidi v opravdové nouzi a příživníky rozlišit neumí (a hranice opravdu není mnohdy moc jasná).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.15 22:45
avatar

A co když budu mít naspořeno ve Společnosti přátel žehu? Taky vybrat?

Od: dfhdrherh
Datum: 23.08.15 23:14

No, sice o tom nic nevím, ale zní to dost logicky. Když má z čeho žít, neměla by chtít peníze od sociálky. To je jako bych měla byt, auto, chatu a na spořícím účtu 50 000 a šla na sociálku, ať mi dají prachy, že už nemám nic na běžném účtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 00:02
avatar

Jenže penzijko je specifické spoření na stáří. Navíc když ho zrušíte, přicházíte o státní podporu!

Od: vilik
Datum: 24.08.15 01:12

Pane Ringo, zažil jsem docela šok, když jsem čekal na kolegu, který se šel na dávku zeptat. Bylo mu řečeno, ať prodá škodu 120, že mu peníze vystačí na několik měsíců. On ale s autem jezdil do práce, spojení z vesnice neměl. Takže říkal, že když auto prodá, přestane dělat a peníze stejně nebude mít. No, bylo mu řečeno, že nevadí, dostane podporu. Až doteď to chápu. Zbavují se lidí, kteří by mohli třeba na brigádu. Jenže pointa, celou dobu tam řvala romská rodinka, že sice minule dostali, ale paní musela koupit všem boty a na uhlí nezbylo... Potkávám je denně ve městě a peněz mají asi dost, když mají na cigára. Můžete nic nemít a dávky asi dostanete, v opačném případě máte smůlu. Prostě budete na dávkách ne teď, ale v důchodu, no.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 08:36
avatar

To se mi nějak nezdá. Asi nesplnila nějaké podmínky jiné, k pobírání soc. podpory. A dnes už není pravdou, že když je někdo majitelem domu, nebo bytu a dostane se do finančních problémů tohoto typu, že musí svou nemovitost prodat. To bylo snad za komunistů, že jste nesměli nic vlastnit. Já osobně vím o případě, kde vlastník bytu dostával příspěvky na bydlení a i doplatek ve hmotné nouzi. Pobíral tedy rovnou DVĚ soc. dávky měsíčně a nic prodávat nemusel. Musel ovšem pravdivě vysvětlit svou situaci a vše doložit. Náklady na byt a tak dál. Nevím, co všechno to bylo, ale vím s naprostou jistotou, že tyto dávky bez problémů a zbytečných tahanic a průdlev dostal velice brzy. Dokonce mu tenkrát proplatili zpětně i dobu, ve které už měl na tyto dávky nárok, ale jelikož to nevěděl, tak o ně nežádal. Ne teda celou dobu, ale proplatili tenkrát zpětně tři měcíce. Všichni jsme z toho byli vyjevení, když přišel dopis a s ním i poštovní poukázka na peníze. S tím on vůbec nepočítal a ani o to nezažádal. Udělala to ta úřednice sama, ze své vlastní iniciativy. A žádný cikán to nebyl. Tohle, co tady popisuji je pravda a ne nějaká domněnka. Viděla jsem to na vlastní oči.

doplněno 24.08.15 08:40:

Mám kamarádku v tomto úřadě, nevidíme se často, ale určitě se jí příležitostně zeptám, jestli je možné, aby někdo musel zrušit v případě nouze penzijní připojištění, aby mohl pobírat nějaké dávky. Já tomu nevěřím. Bude v tom jiný háček, o kterém Vy nevíte. On totiž každý většinou neřekne všechno a pak z toho vznikají takovéto dohady.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.15 09:22
avatar

Budu rád, když se zeptáte. Taky se mi tomu nechce věřit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.