Jak se píše čestné prohlášení

Od: Datum: 11.08.09 14:35 odpovědí: 4 změna: 11.09.13 09:24

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak se píše čestné prohlášení ohledně zboží které jsem nikdy nedostala a ta firma mi posílá pořád vyhrůžky že mě dají k soudu za něco co jsem nikdy neobdržela a ani neobjednala a tak jim chci toto prohlášení zaslat ať mi už dají pokoj a ani neodpovídají na e-mail co jsem jim zasílala.Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: murka*
Datum: 11.08.09 14:43

Dobrý den, například toto. Být Vámi neposílala bych e-mail, ale dopis a zaslala ho doporučeně. To máte něco v ruce.

Čestné prohlášení
Já, níže podepsaná
...;narozena ..., RČ ..., bytem ... Praha
prohlašuji, že ...
Datum:_____________ Podpis:________________
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.09 14:49

Pokud firma tvrdí že vám něco poslala tak ať vám to prokáže nějakým dokladem o převzetí zboží. Pokud by to posílali nějakou pojištěnou formou balíku nebo pomocí nějaké přepravní společnosti tak musí takový doklad mít.

Pokud nic takového nemají tak mají smůlu - to platí i pokud něco poslali třeba jako obyčejný nepojištěný balík nebo dopis. Pošta o takové zásilce nemá ŽÁDNÝ záznam, nijak ani neručí za to že se zásilka cestou neztratí - a tak nelze prokázat převzetí. To je stejné jako kdybych tvrdil že jsem vám právě poslal 10 zlatých cihel a vyhrožoval vám ať je koukáte okamžitě zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: technikjirik*
Datum: 11.08.09 17:36

S tímto se stototžnuju... když si nic neobjednáte a nic nedostanete, pak nic neplatíte a není potřeba posílat žádné prohlášení. Osobně bych se bál toho, že by někdo mohl chtít sfalšovat můj podpis. A to bych se v případě takové firmy jakou uvádíte, rozhodně bál hodně. Nic jim neposílejte a rozhodně nic s podpisem. Pokud vyhrožují žalobou, pak at ji podají, Vy podáte v zákoné lhůtě odpor a pokud jste nic neodebrala a ani neobjednala pak vyhrajete a ještě je můžete žalovat za náhradu výdajů spojených s řízením... proto, bych už hledal dobrého a drahého advokáta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 09:24
avatar

Souhlasím s Jiříkem, nepište čestné prohlášení a ještě s r.č. Napište jim, aby oni předložili důkaz, jinak je to obtěžování a budete jednat jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.