1x

Vrátit dar?

Od: Datum: 22.08.15 21:16 odpovědí: 19 změna: 23.08.15 16:50

Ahoj,

seznámil jsem se s jednou starší slečnou když jsem byl se školou na výletě v Britanii, ona je angličanka. No a padli jsme si do oka, psali jsme si. Ona za mnou přijela, byla u nás asi týden, já pak přijel na týden k ní. O tom nemá cenu se tady rozepisovat. Teď u nás zase byla na týden (bohužel to vypadá že se na delší dobu neukáže) a při odjezdu mi dala zlatý náhrdelník s jejím jménem. Dostala ho od babičky která už nežije. Nasadil jsem si ho na sebe a samozřejmě už nesundal, moc to pro mě znamená,ale přece jen se známe 2 měsíce, a už mi dává něco takového. Nevím, jestli bych ji ho neměl vrátit ale zase nechci aby se urazila. Ona i ten náhrdelník pro mě moc znamenají.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.08.15 21:18

Pokud se budete rozcházet, pak jí ho vraťte. Ona tím chtěla také naznačit, že o vás stojí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.08.15 21:22

*palec*

Ohodnoceno: 0x

Od: sandez
Datum: 22.08.15 21:26

To chápu. Ale hodně mě toto gesto zaskočilo. Chápu že mě tím dává najevo že ji záleží na mě. Ale třeba chce i něco víc? Já osobně bych jen tak asi nedal šperk co mi dala zesnulá babička.

Od: dalmationka
Datum: 22.08.15 21:33
Proste to myslite oba vazne od zacatku.Proc taky ne?Ale asi bych byla take zaskocena.Za me nevracet,kdyz jste spolu.Hodne si te vazi,co na to rict?

Datum: 22.08.15 21:39

Upřímně, já bych chtěl víc. Nevím jestli ona. Zatím jsem teda myslel že jsme kamarádi. Ale asi od toho oba očekáváme vztah.

Datum: 22.08.15 22:07
Pockej dva mesice a zatim jenom kamaradi?To je hodne zvlastni.Tak jsi tedy kamarad nebo uz blizsi pritel?Kamarad byva kolikrat jistejsi nez ten kluk.Kamarada snadno neztratis.

Datum: 22.08.15 22:13

No myslel jsem bližší přítel ale napsal jsem kamarád.

Datum: 22.08.15 22:39
Jo proc ne,pises starsi slecna.Osudova romanticka laska,ktera pokvete i na dalku.Blahopreji.Ochranuj dar,hrde ho nos.Bude vas vztah posilovat na dalku.At se vam dari a funguje to navzdy.

Datum: 22.08.15 21:29

Ahoj. Kdyby Vám ho nechtěla dát, pak by Vám ho nedala. Přijal jste ho od ní, tak by se jí jistě nyní dotklo, kdybyste jí ho chtěl vrátit. Musíte pro ni hodně znamenat i Vy, když Vám darovala takový šperk...Vrátit ho můžete vždycky, až si budete jistý tím, že o ni a o tento dar, již nestojíte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.08.15 21:41

- pokud píšete, že se delší čas neukáže - není to dárek na rozloučenou?

doplněno 22.08.15 21:51:

- tak to je dobře - a pokud jste dárek přijmul, tak už ho nevracejte - leda byste se později rozešli - ale i to by záleželo na okolnostech.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.08.15 21:48

Jsme domluveni že za dva měsíce by měla zase přijet.

Od: starohol
Datum: 22.08.15 21:57

Zatím nevracet. Máš ho opatrovat, jako její lásku.Viděla by v tom nějaký neblahý signál. Jen pokud byste se rozešli,, dal bych si načas a s vysvětlením jí ho vrátil. Je to přeci jen rodinná památka.

Datum: 23.08.15 09:31

V případě, že spolu hodláte dál chodit, v žádném případě nevracet (a aspoň v její přítomnosti nosit). Zřejmě počítá stím, že šperk "zůstane v rodině" ;) . Jestli se hodláte rozejít z Vaší vůle, určitě vrátit. Když rozchod navrhne ona, asi o něj řekne. Když ne, záleží na Vás, co pro vás šperk znamená a jak se rozhodnete. V případě takhle cenného daru bych ho ale asi vrátil.

Datum: 23.08.15 11:07

Ne, rozhodně nevracet, ani kdyby jste se už nikdy neviděli. Jen snad, kdyby si řekla. Dělá ji radost pomyšlení, že ho máte. Buďte rád za dárek i za slečnu, za zkušenost. ;)

doplněno 23.08.15 16:03:

Jofa, jakože to slečna půjčila? Řekla, že když si ji nevezme a neudělá z ní maminku, tak že musí vrátit? (pokus o humor) *hi*

doplněno 23.08.15 18:19:

Jofa, když to takhle cítíš, pak proč ne?! ;)

Od: jofa®
Datum: 23.08.15 12:09

Kdyby to byl dárek od ní koupený, tak asi bych jej nevracel. Věděl bych ale , že je to její památka na babíčku, od které jej dostala, tak rozhodně při ukončení vztahu bych jej vrátil. Nevím, jak moc je slečná stará (mladá), ale byl to od ní nerozum. Láska neláska, neměla jej darovat.

doplněno 23.08.15 12:29:

Ještě doplním, že po ukončení vztahu, bych si připadal jako zloděj něčeho, co vůbec mně nepatří. Jinak Vám přeji, ať vám to vydrží.

Od: jofa®
Datum: 23.08.15 16:40

babkazov: Ne,ne. O nějaké "půjčce" není v mých řádcích ani náznaku. Jasně říkám, pokud bych věděl, že ten zlatý náhrdelník ji darovala babička a jak jinak, než na vzpominku na ni, tak bych jej s díky vůbec nepřijal a pokud ano, tak s tím, že je stále její a navždy bude. Pokud tomu rozumíte jako propujčení na neurčito, tak bohužel.

doplněno 23.08.15 16:51:

Ale ano bakazov, i tak byse to dlo nazvat, nikoliv ale podmíněno ze strany dárce ale obdarovaného. Pokud naše láska bude trvat a budeme spolu, budu jej ochraňovat jako tebe. Pokud nikoliv, tak mně nenáleží.

Od: gjdwdg
Datum: 23.08.15 12:05
Že jo ho dala babička si mohla klidně vymyslet. Hodně holek si dost vymýšlí. Jinak si ho samozřejmě nech, vrátit ji ho můžeš, až se rozejdete.

Datum: 23.08.15 12:26
Pokud jste spolu v dobrem,tak bych ji nic nevracela.Pokud by jste si řekli konečná,tak vzhledem, že je to taková cennost a ke všemu po babičce,tak bych ji to nabídla zpět, protože mi to přijde slušne, ale jinak nevidím důvod to zatím vracet.Opravdu vám tím dává najevo, že je s váma ráda.Píšete, že sám byste nic takového nedal.Tohle je o člověku a každej vše prožíváme jinak.Pokud něco opravdu cítím,tak nehledim tam ani tam a řídím se pouze srdcem a kolikrát jsem pak i pořádně zalitovala, ale co a rika se, že člověk má litovat pouze toho co neudělal a ne toho co udělal.

Datum: 23.08.15 16:50
Nevim,nejsem na mezinarodni vztahy.Nebo vubec vztahy na dalku...ale to jen jen muj problem.
Nahrdelnik bych si ponechala,dala mi ho proc asi?Aby si na ni myslel a mel ji stale u sebe.Kolik vam je obema let?
V pripade ze byste ukončíli vas vztah at uz je jakykoliv,vratis ji ho.Nebylo by spravne si ho nechat,navic kdyz to neni kdovijaky prstynek z pouti,ale neco co patri jeji rodine.Zatim si ho nech,nic nevracej.Opatruj ho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.