Definici -produktivita a jak k ní přispět

Od: Datum: 21.08.15 11:59 odpovědí: 4 změna: 22.08.15 17:52

Potřebovala bych znát přesnou defenici-PRODUKTIVITA- a já jako účetní, jak mohu ve firmě přispět k jejímu zvýšení? Dík -Olga


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.08.15 12:37

Presna definice je: mnozstvi prace za jednotku casu. Tedy pro vas pripad prispejete k produktivite tak, ze budete schopna udelat praci za kolegyni, ktera bude moci byt presunuta jinam. Dlasi metodou jak zvysit vasi produktivitu by treba bylo, ze dostanete rychjelsi PC, ktere dude nacitat rychleji data.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 21.08.15 13:20

Navrhněte šéfovi, že uděláte stejnou práci za poloviční čas a poloviční mzdu a zvýšíte svou produktivitu o 100%.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 21.08.15 13:25

Doplnim paw - snažit se co nejvíc využít možnosti účetního SW pokud ještě není zavedeno, jako třeba automatické generování pravidelných dokladů, načítání výpisů, využívání exportů ze SW např. do daňových přiznání, pro různé analýzy, výkazy. Rozložení práce a požadavků na dodání podkladů rovnoměrně, aby nenastávaly prostoje.

Zkuste se prostě zamyslet, co je špatně, co Vám a ostatním zabírá zbytečně moc času a jestli to nelze udělat nějak lépe, rychleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 22.08.15 17:52

" Produktivita práceEkonomická veličina, která je ukazatelem účinnosti vynakládané práce, vyjadřuje tedy míru využití výrobního faktoru práce (vstup) při tvorbě konečného produktu (výstup). Lze obecně vyjádřit podílem P = výstup / vstup. Výstup bývá obvykle uváděn v peněžních jednotkách (Kč) a vstup počtem pracovníků. Produktivita práce je přímoúměrně ovlivněna kvalitou pracovní síly. Pro ekonomiku jako celek můžeme produktivitu práce měřit podílem reálného HDP a množství zaměstnané práce (HDP na jednoho pracovníka). Produktivita práce roste, jestliže stejným množstvím práce je výrobce schopen vyprodukovat větší množství produkce, resp. s menším množstvím pracovní síly vyrobí stejné množství produkce. Růst produktivity práce patří k obecným zákonitostem rozvoje výroby a opírá se především o zdokonalování strojů, výrobních zařízení, technologií a organizace výroby. Růst produktivity práce na makroekonomické úrovni pozitivně ovlivňuje vývoj HDP na obyvatele a je také spjat s tendencí k růstu reálných mezd."

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.