Faktury od dodavatele elektřiny

Od: Datum: 20.08.15 14:38 odpovědí: 5 změna: 20.08.15 14:59

Dobrý den,

moji rodiče prodávají dům, ve kterém nebydlí. V domě je už asi dva roky odpojená elektřina. Najednou po dvou letech dodavatelé začali našim posílat faktury, znějící na zálohy na elektřinu. Je to oprávněné a můžou se naši nějak bránit, když po nich chtějí zálohy na něco, co není poskytováno a obnovu dodávek naši nežádali, protože toto si bude řešit až sám nový majitel? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: oe
Datum: 20.08.15 14:47

Zřejmě máte stále uzavřenou smlouvu s dodavatelem elektřiny. Pokud ano, budete hradit paušály za uplynulé období a samozřejmě i neoprávněné zásahy do rozvodů (odpojená elektřina). Místo abyste psala sem, zavolejte na dodavatele energie a tam se informujte. Zde nic nevyřešíte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ninkaxyz
Datum: 20.08.15 14:51

Ale tu elektřinu si právě naši dohodli s dodavatelem elektřiny, že ji odpojil přímo on sám, proč by tam měla proudit, když tam nikdo nebydlí... ještě by třeba v zimě došlo ke zkratu a dům vyhoří, takže určitě naši nikam nezasahovali.

Od: eo
Datum: 20.08.15 14:58

Je jedno co si strany dohodly někde po telefonu nebo na přepážce, záleží co mají smluvně ujednáno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.08.15 14:55
avatar

Rozlišujte dva pomy. Odpojená elektřina a zrušená smlouva.

Odpojením elektřiny jsou v pletnosti zálohy. Zrušením smlouvy se zálohy neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.15 14:59
avatar

Zdravím,
odpovědět na vaši otázku neumím (proč se tak děje), ale možná by neškodilo, kdybyste uvedl i toho dodavatele elektřiny. Můj soukromý tip je, že se jedná o některého z menších dodavatelů (protože právě ti mají různá takováto překvápka včetně komplikovaných výpovědí na své zákazníky v oblibě) a že se určitě nejedná o ČEZ apod. velkododavatele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.