Trestní oznámení na neznámého pachatele

Od: Datum: 20.08.15 01:25 odpovědí: 2 změna: 20.08.15 01:40

Dobrý den, na jedné internetové diskuzi na mne podal jeden uživatel trestní oznámení (prý dnes) za údajné šíření poplašné zprávy a pomluvu. Své příspěvky, kde mi vyhrožoval fyzickým napadením samozřejmě byly smazány, tudíž jsem z toho vyšel jako agresor já. Ostatní uživatele jsem jen upozornil, že tento člověk mi vyhrožoval fyzickým napademím a dokonce mne i nabádal k osobnímu setkání, tak aby si na něj dali pozor. Policie mne prý bude brzy kontaktovat (nevím sice jak, když je to udání na neznámého pachatele, počítač není můj a ani internet na mne není veden, tel. číslo jsem také nikde nezveřejňoval, max. email ale nevím jestli má nějakou váhu). Je vůbec takové udání možné? Mohu se proti tomu nějak bránit? Předem děkuji za případné rady.

doplněno 20.08.15 11:05:

Dnes jsem kontaktoval příslušný portál ohledně jeho smazaných příspěvků, údajně je nikomu nevydávají, a to ani na žádost PČR, prý jen v opravdu nutných a kritických případech. Takže pokud na mne trestní oznámení opravdu bylo podáno, tak se nemám jak bránit, protože o mém tvrzení již neexistují žádné důkazy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jow
Datum: 20.08.15 01:36

Plky pomatenců neřešte a nezabývejte se tím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 20.08.15 01:40
avatar

Dobrý den, nepíšete, jakého tématu se měla ta poplašná zpráva týkat a jestli je na té diskuzi nějaký moderátor, který Vás neúspěšně usměrňoval (ovšem, příspěvky tam ponechal). Spíše bych to viděl jako planou výhružku nebo mstu. Bez znalosti podrobností a celého problému to však nemohu tvrdit jasně. Možná skutečně je nějaké trestní oznámení, tak to poznáte až časem a podáte eventuálně policii vysvětlení. Trestní oznámení neznamená hned automaticky trest. Ale, když se o něm zmínil někdo v té diskuzi, tak spíše žádné nebude. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.