Soužití manželů - alimenty

Od: Datum: 19.08.15 13:01 odpovědí: 8 změna: 20.08.15 17:20

Jsem pán po padesátce a po rozvodu platím alimenty na nezletilého syna /9 let/.

S přítelkyní máme nedaleko sebe každý vlastní byt, kde žijeme sami.

Otázka zní: Pokud bysme se vzali a sepsali předmanželskou smlouvu že každý si nechá co jeho jest a bude bydlet ve svém bytě, bude nás případný alimentační soud posuzovat jako společně hospodařící manžele se společnými příjmy?

Čili jinak. Jsou manželé povinni žít ve společné domácnosti a společně hospodařit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.15 14:07

Jako manželé nejste povinni žít ve společné domácnosti a společně hospodařit. Také vás k tomu nemůže nikdo přinutit. Soud ale v případě alimentů bude posuzovat skutečný stav, nikoliv formální. Samotné manželství na to nebude mít vliv.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 19.08.15 18:05
avatar

Soud ne,

ale v případě exekuce může exekutor na SJM i v případě předmanželské smlouvy,

zúženého SJM nebo v případě odložení vzniku SJM ke dni zániku manželství.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: partner
Datum: 19.08.15 21:14

Exekutor nehrozí. Jde o to, aby mi na manželky účet nezdvihli alimenty. Sice bere málo ale...!

Datum: 20.08.15 04:43
avatar

To nehrozí.

Vyživovací povinnost máte Vy,

nikoliv Vaše budoucí manželka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: meaj
Datum: 19.08.15 21:31

Pan po padestace, rozvedeny a jeste nedostal rozum a chce se jeste ozenit? Proc chcete udelat tak sileny krok? V tomto state a manzelstvi? Nestacilo Vam? K cemu? *zed* (moje dluhy budou tvymi) ...?

Mate to nejlepsi co muzete mit - kazdy svoji domacnost, jeste syna, pokud ho mate rad a on vas do stridave pece a nebudete se muset trapit kvuli alimentum. Budete si s ex platit vyzivne navzajem.

Co by nekdo z chlapu za ten stav, ktery mate dal ... Premyslejte ;)

avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 20. 08. 2015 15:40:08
Prosím respektujte dotaz tazatele a neodvádějte pozornost jiným směrem. Na toto se tazatel opravdu neptal!
Ohodnoceno: 1x
 
Od: partner
Datum: 20.08.15 14:22

To není to, nač jsem se ptal. Mám svoje důvody a jsem dost starý na to, abych věděl co dělám. Chodím sem radit a nechat si poradit, ne poučovat!

Datum: 20.08.15 15:30
avatar

Manželé nejsou povinni žít ve společné domácnosti. § 743 NOZ o bydlení manželů mimo jiného říká, že: Manželé se mohou dohodnout, že budou bydlet trvale odděleně. Dohoda manželů o odděleném bydlení má stejné právní účinky jako opuštění rodinné domácnosti s úmyslem žít trvale jinde.

Na určování výše alimentů bude mít vliv vždy pouze Váš příjem, nikoliv příjem Vaší budoucí ženy.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: partner
Datum: 20.08.15 17:20

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.