Děsná deprese - potřebuji se svěřit

Od: Datum: 19.08.15 11:23 odpovědí: 15 změna: 20.03.17 14:41
Ahoj,
je mi 16 let a studuji na střední umělecké škole obor animaci. Rád se koukám na animované filmy a taky si rád zahraji nějakou tu hru. Ale poslední dobou mám čím dál tím větší depresi, kvůli mým kulatým zádům. Hrozně rychle jsem vyrostl a vznikla mi z toho hrudní kyfózu. Nejde to skoro vidět když mám na sobě triko (když se ohnu, nebo sundám triko tak jo) a vím, že jsou na světě horší věci, ale i tak. Pořád si musím přitahovat triko k sobě když jdu kolem zrcadla, nebo výlohy na ulici, abych viděl jestli se moje prohnutá páteř zhoršuje nebo zlepšuje a neubráním se ani srovnávání, když vidím někoho na ulici, nebo v televizi a vidím jeho vypracované tělo v pohodě a pak to moje. A co teprv vztahy ve třídě. Nikdo mě sice nešikanuje, se všema dobře vycházím, ale nejsem moc společenský typ, takže toho moc nenamluvím vzhledem k mojí malé slovní zásobě, když nemusím nebo se zrovna nechce. Jde o to, že se pořád užírám z toho jak jsou všichni šťastní, pořád se jeden s druhým muckají a že mají normální život. Prostě žijou společenský život, jen tak se sejdou a něco spolu podniknou, už teď dělají nějakej malej byznys a já jen sedím doma a užírám se z mojeho vzhledu. Taky bych chtěl zmínit, že asi tak před půl rokem doktor nařídil stahovací korzet, který mám pořád nosit, ale stydím se ho nosit na veřejnosti, tak ho nosím jenom doma a ani to teď častokrát nedělám, protože mi to je prostě nepříjemné(pro ty z vás, kteří neví o co jde, tak to je prostě takový hnusný plastový krunýř, co jde vidět pod oblečením). Jediné co mi tak trochu spraví náladu je to, že buď hraju nějakou hru, nebo koukám na HowToBasica. Zkrátka stručně řečeno se bojím toho, že to nikam nedotáhnu, nikdy už nebudu šťastný, nikdy si nenajdou holku a nepoznám lásku a že jednou skončím někde na ulici s křivýma zádama a nakonec se sám zabiju s papírem v ruce s nápisem "odpusť mi to bože". To je tak ve stručnosti všechno, s čím bych se chtěl svěřit.
"McCheez"


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.15 11:56
Doporučuji se zajed podívat do zařízení pro dlouhodobé nemocné či LDN nebo si jen tak povykládat s rodiči, kteří se starají o postižené dítě. Třeba pochopíte potom, jak dál. Přeji Vám i přes problém RADOST ZE ŽIVOTA.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 19.08.15 13:26
avatar

Bože, proč všechny děti chtějí hned dělat byznys a bejt aspoň dvakrát rozvedený?! V 16 jsi ještě o nic nepřišel. A kam to v životě dotáhneš, to bude zřetelnější, až ti bude tak 30.

Co se týká zad, doporučil bych cvičení. Nevím, jestli ten tvůj doktor ví, že se dá i cvičit, nebo jestli zná jen prášky, které mu doporučuje jeho dodavatel, a lékařské pomůcky, ostatně jako asi 95 % zdejších doktorů. Zkus si někde sehnat cvičitele (nevím, jak ho jinak nazvat), který tě odpovídající cviky naučí (překvapivě to asi nebudou jen cviky hrudníkové) a taky tě je naučí správně vykonávat. No pak už to chce jen vytrvalost, každý den tak aspoň půl hodiny. A když na to budeš myslet i přes den a budeš se snažit chodit rovně, to by v tom byl čert, aby se to nezlepšilo (přinejhorším aspoň zastavilo zhoršování).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 13:57
avatar

Já si myslím, že zadavatel otázky již obešel s rodiči možné lékaře, a je dobře poučen, co a jak. Že má cvičit, cviky mu jistě na rehabilitacích ukázali, že se nemá hrbit u počítače, mít správnou matraci, nosit korzet, jako dítě měl /a má/ i nárok na léčení v lázních. V dospělosti už to tak snadné nebude, hodně se na pobyt připlácí.

Ale jak vidno, korzet ne-e. Leda zagúglit a najít tuto ortopedickou pomůcku v jiné formě, od jiného výrobce, méně nápadnou.

Sice pozdě, ale vynechte maso z velkochovů, které jsou krmeny hormony, to je problém mladých, když rostou a ještě do sebe dostávají růstové hormony skrze maso. To je správná připomínka, že jste vyrostl moc rychle.

Takže maso kupujte od známého řezníka, a z malých chovů, ze dvora apod.

Jinak fotka ve stoje není nijak hrozná, pokud budete oblečen, tak není nic vidět.

Zajeďte si na víkend do Jánských lázní. Pokud tam strávíte víkend, uvidíte různé postižení a pacienty na vozíčkách, rád se vrátíte domů a začnete krunýř doma nosit. Jsou prázdniny, měl jste příležitost nosit krunýř dva měsíce. Není to o tom, že ho máte nosit stále a jenom na pár hodin jej sundavat? Potom možná nejsou ty výsledky. Nejdůležitější je ho nosit když rostete. Hlavně ať se to nezhoršuje.

Děvče si určitě najdete, to se nebojte, třeba bude mít také nějakou bolístku. Hlavně, aby byla hodná a jistě to spolu zvládnete.

doplněno 19.08.15 14:04:

Možná na té fotce ve stoje, co tak vztyčit hlavu? Půjde to? Zatáhnout břicho, zatlačit ramena dolů a zvednout bradu nahoru.

Nezlepší se to trochu?

Ještě bych doporučila kurzy Tai - či.

Kupte si od září, jestli jsou někde poblíž a zkuste na ně vyrazit, jsou velmi prospěšné na celé tělo, dýchání, soustředění. Udělějte to pro sebe. Většinou tam jsou starší ročníky, tak se snad stydět nebudete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 13:41
avatar

Dobrý den. Mladý muži, řekla bych, že se trápíte naprosto zbytečně. Toto vědět vám ale asi nestačí, že. Tak jak vám vyvrátit vaše zbytečné obavy? Začněte hlavně nosit ten korzet dle toho, jak vám určil lékař. A jak jste přišel k tomu, že všichni okolo vás jsou šťastní? Většinou tomu tak není. Každý člověk má nějaké ty starosti, ale nejsou na něm třeba vidět. Nejste-li společenský typ, jak se chcete den ze dne změnit? Nemůžete měnit svoji přirozenost. A víte, kolik nespolečenských lidí si nakonec i toho životního partnera našlo? Hodně. Doporučuji vám se vyhýbat zrcadlu. Anebo, k němu choďte, ale hodně se na sebe smějte. A prosím - přestaňte se myslit, že krásní jsou lidé jen s vypracovanými svaly. To je jen takový vnější obal, ale uvnitř tito lidi nemusí mít kolikrát vůbec nic dobrého. Jsou spíše zahleděni do sebe a zamilovaně sledují své rostoucí svaly... A nikde není napsané, že se k takovým svalům někdy taky nevypracujete. Ale to nejprve musíte mít v pořádku tu páteř. Takže - jsem zase na začátku. Noste korzet předepsaný lékařem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 13:49
avatar

cvičit určitě musíš ! - budeš-li sedět na zadku a naříkat, bude se Ti to jenom zhoršovat !

- kdyby Ti bylo 70 - tak už bys se na to třeba mohl i vykašlat, ale to spíše ti sedmdesátníci něco dělají, aby "neshnili" - dneska by mladí chtěli jen všechno zadarmo a bez námahy ! - i když uznávám, že život je nespravedlivej , takže někteří téměř "všechno" takříkajíc zadarmo mají.

Ale s tím nic nenaděláš a nikdo, nežli Ty sám Ti nepomůže - mám takovej matnej dojem, že i takovej S.Stallone měl v mládí nějaký problém se svou "figurou" - a vidíš, co dokázal (pokud ho tedy znáš - pro Tebe je asi už starej). No hodně zdaru a cvič ! - nic jiného Ti stejně nezbude - máš život před sebou, takže se na to vykašlat ještě nemůžeš !

doplněno 19.08.15 14:02:

http://ona.idnes.cz/ve-skole-…=A101230_102042_nasi-muzi_job

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 14:12
avatar

Za ten korzet se vůbec nestyďte.Měl by jste vidět ten před 30 lety.Takový šedý kovový olepený náplastí co nosil spolužák.Až v dospělosti jsem ho viděla bez něj.Já zas nosila taková hnusná rovnátka.Dřív bylo jejich nošení považováno za ponižující .Teť mi to spíš přijde jako módní doplněk.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 14:14
avatar

Ahoj. Užíráte se naprosto zbytečně, všichni nejsou šťastní. Většina lidí se musí poprat s životními problémy. Zkuste se méně pozorovat a více se soustředit na to, co by pomohlo Vaší psychice. Najděte si třeba zajímavého koníčka, který by Vás bavil a který hlavně umožňuje styk s druhými lidmi. Přijdete na jiné myšlenky. Podívejte se na to z jiné strany - je Vám teprve 16 let, všechno máte před sebou. Máte zdravé ruce, nohy a je spousta děvčat, která též nejsou dokonalá a mají nějaké to své trápení. Nepropadejte sebelítosti, není třeba mít nízké sebevědomí kvůli zdravotnímu problému, který máte. Ale chápu, že je to pro Vás stresující, takže pokud to nyní sám nezvládáte psychicky, co se zkusit obrátit na psychologa? Nezůstávejte na to sám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 14:43
avatar

- ještě bych chtěla připomenout - máš nejvyšší čas se sebou něco dělat (tj. cvičit) - dokud jsi takhle mladej ! - jak budeš stárnout, půjde všechno napravovat hůř, protože budeš "tuhnout" - ne nadarmo vzniklo přísloví o stromku, který se má ohýbat, když je mladej. Máš naději, že se Ti postava zcela narovná - nepodceňuj to. Třeba na to má vliv i Tvoje špatné držení těla, sedavý způsob života - a tak ...

doplněno 19.08.15 20:43:

cituji pro doplnění - abys věděl, že nekecám :

Dokud je člověk mladý, páteř je pružná a její poloha nezpůsobuje zdravotní potíže. V 15 - 17 roku života si však začíná "pamatovat" si svou polohu.

V mladém věku lze dosáhnout výsledku (nápravy) mnohem snadněji a rychleji. Pokud se kyfotické držení těla vědomě neupravuje, může se změnit do deformity. Znamená to, že poloha se stane pevnou a zdravotní cvičení budou mít postupně mnohem menší účinek.

Při deformitě již na rentgenových snímcích lze spatřovat také změny ve tvaru obratlů. Na místech velkého ohnutí se "obrušují" a začínají tzv. klínovatět. Takové změny jsou již trvalé a cvičení na ně již nemá vliv.
Jaké cvičení je vhodné pro zmírnění nebo odstranění kulatých zad?

Více na: http://www.naseinfo.cz/clanky…oza-kulata-zada#ixzz3jHtBMZh4

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 16:53
avatar

Viděl někdy "hrbáče", tvoje záda to je luxus a stahovací korzet (přesně ten hnusný ja říkáš) jsem po operaci páteře nosila vedne v noci půl roku. Není to bůhví jaká výhra ale vydržet se to dá a ty na rozdíl odemně budeš dál chodit, já z toho inv. vozíku už nikdy neslezu. Jo a mám manžela, dceru a dvě vnučky. Minulý týden skočil 16ti letý kluk salto do bazénu tak nešťastně, že je zdrátovaný a už nikdy nebude chodit. Ještě stále máš deprese? Prober se a začni cvičit a ne se pitvat v blbostech, holek budeš mít jistě dost. S tou slovní zásobou se také dá lecos udělat, mluv si cvičně do zrcadla a pak to zkoušej na rodičích.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 16:53
avatar

Máš povolená záda. Chtělo by to vzít nějaké menší činky, zvedat je nad hlavu a přitom se natahovat co nejvýš. Svaly na zádech se zpevní a záda se ti narovnají.

Vidím, že ti leze i zadek. Tak to by chtělo zpevnit taky svaly na břiše, lehnout na záda a zvedat natažené nohy.

Se mi ale zdá, že tvůj hlavní problém je jinde. Ty si úspěšně pěstuješ sociální fobii. Odtud moje hlavní rada, žádný korzet nekupuj a nepropadej mindrákům.

doplněno 20.08.15 08:10:

Douška pro tazatele : Už jsi někdy slyšel slovo svalový tonus? Svalový tonus není jiného, než předepnutí svalů. Ty máš svalový tonus na nule a je to vidět i z fotek. Na korzet se vybodni, cvič jak jsem ti napsal a sportuj aspoň trochu. Potřebuješ zpevnit úplně všechno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.15 20:17
avatar

Figurek jemu korzet doporučil lékař a já bych to rozhodně až tak nepodcenila, korzet mu zaplatí ZP.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.08.15 08:21
avatar

hmmm. Já sem píšu pouze o věcech, které znám z vlastní zkušenosti. Taky jsem rychle vyrost, taky se mi začaly kulatit záda, taky jsem dostával katastrofické expertní diagnózy, taky jsem se dozvěděl že mám začínající rachitidu a podobně. No a jak to pokračovalo? Rachitidu jsem neměl ani náznakem a záda se mi narovnaly samy od sebe.

No a o tom co občas předvádějí lékaři, o tom si myslím svoje, protože v jejich brandži řádí tvrdý kapitalismus. Když vám lékař něco najde, pak mu cinkne v kase. Jasná věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.15 07:50
avatar

Chlape měl jsem velice dobrou kamarádku. Byla to živá holka, veselá kopa s ní prostě nebyla nuda a člověku bylo super. Nikdo jsme ji nikdy nezažili naříkat, brečet nebo že by byla rozčarována. No a pak odpoledne přišla zpráva že je mrtvá. Zabila se. ŠOK! To jen k tvému okolí, mohou se jevit jako šťastní ale ve skutečnosti mohou mít hluboké deprese s kterými se nesvěřují. Ber to tak že každý jsme nějací ale nic není předem prohráno. Prohráno je to tehdy když ti tvá hlava řekne: to nezvládnu, to se nenaučím, neumím! Místo toho si řekni: já se to naučím, já to zvládnu a umím! Zjistíš co se nahle naste v tvém mozku. Když tě přepadnou negativní myšlenky, nedovol jim se vkrást do tvé hlavy. Víš jaká je vesměs realita? Že svět tě vůbec neřeší...a neřeší ani tvé záda.
Takže rada číslo jedna:
najděte si pořádného fyzioterapeuta. Ale fakt dobrého, za kterým budeš jezdit a budeš cvičit a který tě bude i "rovnat". Pochopíš že celá rehabilitace a korzety jtě udrží ve stavu kterém jsi a nedovolí dalšímu úpadku tvého těla ale nenastartují tvou regeneraci. Moje sestra měla skoliózu, pomohl ji až napravěč a právě dobrá fyzioterapeutka. Bohužel to celé bylo nastartováno pozdě, protože se taky jezdilo po doktorech rehabilitacích.
Začni posilovat svalstvo, ochablé svalstvo je výsledek toho co dnes vidíme ve společnosti. Skoliózy oblé záda atd...takže neboj nejsi v tom sám. Nejdříve ale najdi fyzioterapeuta, dobrého!
Cvičení pak konzultuj s ním...Já cvičím se svou váhou plus malé činky, přítahy, veslování, lezení po skalách/stěnách. A výsledek, mám svalstvo a to svalstvo ti drží tělo. Ale stojí to dřinu. Nejsem napumpovaný kulturista ale jedu čistě na fyzičku a kondici.
Takže odedneška začni pracovat na své psychice a hlavě! Ta je základem všeho. Chmůrné myšlenky vyhoď a nahrazuj těmi dobrými. Dneska třeba neuděláš jediný klik nebo přítah ale musíš být vytrvalý. Vytrvalost je to co tě bude posouvat dál, a čím vce budeš vytrvalý, tím později pochopíš k čemu to vše bylo! Vytrvalost = úspěch. Tví spolužáci kamarádi kolem tebe si žijou své životy ale ve 25 letech 30 najednou ochabnou, přestanou na sobě pracovat, přestanou se rozvíjet jak po stránce duševní tak i tělesné a začnou kafrat nad životem a jak je vše špatně.
Máš 16 let, tvé tělo je ve vývinu nedovol tu samou chybu která byla u jiných před tebou a nadji si fyzioterapeuta/fyzioterapeutku. Začne s tebou cvičit a pokud budeš i ty cvičit cviky, které ti předepíše, můžeš mít v 18 výstavní figuru...a potom se podívej na tu fotku kterou si sem dal dnes a řekni si, stálo to za tu námahu? No kuvaj že jo! Ale neusínej...nenech vyhořet motivaci a vytrvalost...hledej koníčky a zájmy které tě budou naplňovat a dobíjet energii a pracuj na sobě...a tehdy poznáš, že díky své mysli - motivaci - vytrvalosti budeš mít to co budeš chtít! Lepší život. A pamatuj, tak jak vnímáš sebe, tak tě vnímá i okolí. Čti knihy rozvine se ti slovní zásoba a poznáš další svět...
Pokud budeš chtít kontakt na vynikající trenéry na plavání či fyzioterapeutku v MS kraji napiš a hodím ti kontakt.

Tak ti držím palce a jdi do sebe, jedině tak něco změníš. Korzet to za tebe neudělá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: visis
Datum: 20.08.15 23:39

Nesedět doma, najít si sport, nejlépe kolektivní. . Na rehabilitaci by Ti doporučili vhodné cviky či sportovní disciplínu.I stravu upravit. Když mohou trénovat lidé slepí či bez nohou...Cvičení hodně pomůže. Vytrvat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomissek
Datum: 20.03.17 14:41

Nechápu, však máš kapánek křivé záda, no a co? Však to nejde ani poznat, natož když máš tričko, nechápu z čeho máš deprese, jsi na tom dobře, vím že je to 2 roky starý ale úplně zbytečně tu brečíš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.