Nevyplaceni mzdy

Od: Datum: 19.08.15 08:21 odpovědí: 2 změna: 20.08.15 05:20
Dobry den, pracovala jsem dva mesice tocenim zmrzliny. Zamestnavatel mi po mesici dal DPP ovsem bez datumu od kdy do kdy, jelikoz ma brigadniky na cerno. Nemela jsem ani potravinarsky prukaz, zamestnavatel ho nikdy nevyzadoval...pokud by na to kontrola prisla kolik by zhruba dali pokutu zamestnanci a zamestnavateli? Po urcitem case jsem se rozhodla odejit, jenze zamestnavatel si nechal obe smlouvy u sebe. Zamestnavatel mi pote sdelil ze zadnou smlouvu nemame a ze mi penize za cely mesic nevyplati, poradite mi prosim co mam delat? Dekuji predem za odpoved
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.15 08:42
Asi bych zamestnavatele lehce upozornil, ze pokud mi mzdu okamzite nevyplati, odchazim se poradit na Inspektorat prace.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.08.15 05:20

Za práci na černo Vám hrozí pokuta od 10.000 do 100.000 Kč,

zaměstnavateli od 250.000 Kč, výši pokut od hygieny neznám.

Moc toho dělat nemůžete.

Obrátíte-li se na inspektorát práce nebo na hygienu, udáte zároveň i sama sebe.

Totéž v případě soudu ...

Zkuste ho písemně vyzvat k vyplacení dlužné odměny. Můžete-li přiložte kopii docházky, případně kopii svědectví někoho z kolegů). Ale moc si od toho neslibujte...

Na inspektorát práce se můžete obrátit i anonymně. Zkuste to i na hygienu – ale nevím, jestli se i hygiena musí zabývat anonymními podněty...

_____

Opravdu Vás nenapadlo, že zaměstnavatel, který porušuje předpisy (DPP měla být uzavřena nejpozději v den nástupu, bez zdravotního průkazu Vás neměl nechat prodávat zmrzlinu), Vám také nemusí zaplatit? (Proč by měl dodržet slib, když nedodržuje předpisy a neplní své povinnosti, za což mu hrozí nemalý postih?)

Příště nenastupujte, dokud nebudete mít v ruce písemnou smlouvu nebo dohodu.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.