1x

Potřebuji pomoct

Od: Datum: 18.08.15 19:18 odpovědí: 16 změna: 19.08.15 12:17
Dobrý den, chtěla bych se zeptat je mi 16let a čekám miminko termín mam v únoru a v březnu mi bude 17 a chtěla bych odejít od rodičů neumíme spolu vycházet jsem tu s přítelem akorát na víc a překážíme tu.. Když budeme mít zázemí a přítel práci aby nás uživil můžou mi rodiče bránit když mam svou rodinu? Děkuji za odpověďi a rady..
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.15 19:58

Dobrý den. Rodiče Vám samozřejmě bránit mohou, protože jste nezletilá a oni jsou Vaši zákonní zástupci. Až do 18ti let. Leda, že byste se provdala, ale ve Vašich letech byste to musela řešit přes soud. Je lepší se snažit ve Vaší situaci s rodiči vycházet co nejlépe a umět se s nimi domluvit. Věřte, že jejich pomoc budete potřebovat..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.15 20:00

jseš plnoletá?> nejseš,tudíž za tebe rodiče nesou odpovědnost,ať máš děcko,nebo ne...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.15 20:31
No, když už to dopadlo jak to dopadlo a v šestnácti z tebe bude hodně mladá maminka, tak seber do hrsti rozum alespoň teď a nic neuspěchej.
Sice je pravda, že dvě generace pod jednou střechou, nedělají dobrotu, ale odstěhovat se můžete, až opravdu budete moci stát na vlastních nohách. Pokud bude mít přítel práci a budete mít bydlení a rodiče s tím budou souhlasit, tak se klidně odstěhujte.
Ale měj na paměti, že se ti hodne vyplatí, když s rodiči - hlavně maminkou, budete dobře vycházet. Péče o miminko je docela záhul a budeš ráda, když ti bude mít kdo pomoci a časem pohlídat.
Kamarádky, kde nefungují babičky, to mají o dost těžší a co si budeme nalhávat, kdyby to s přítelem nevyšlo, je dobré mít se kam vrátit i když třeba jen dočasně..

Datum: 18.08.15 21:01

KAŽDÝ NA SVĚTĚ MÁ NĚKDY SLABÉ CHVILKY!

RODIČE MÁŠ JENOM JEDNY A CELÝ ŽIVOT JE BUDEŠ POTŘEBOVAT A VŮBEC JE JEDNO KOLIKRÁT SE NESCHODNETE - za pár let si řekneš, že jsi byla prchlivá, nezkušená

Jsi hodně mladá a tak nějaká doba pro začátek by nebyla špatná u rodičů a pak se třeba osamostatníte.

Teď víc myslete na dítě, které se narodí - NENÍ, AŽ TAK DŮLEŽITÉ CO BUDE DOBRÉ PRO VÁS ČI PARTNERA, ALE CO BUDE DOBRÉ PRO VAŠE DÍTĚ. a Vaše dítě potřebuje a především bude potřebovat taky babičku a dědečka

Moc Vám přeji, ať vše dobře promyslíte A AŤ SE VÁM NARODÍ ZDRAVÉ DÍTĚ, ZE KTERÉHO BUDETE MÍT PO CELÝ ŽIVOT RADOST.

Ohodnoceno: 3x

Od: tee
Datum: 18.08.15 21:19

Myslím, že přítel vás, dítě a sebe neživí z jednoho platu. Nakonec to skončí tak, že vás opustí. Doporučuji neodcházet od rodičů. S nimi to budete podstatně jednodušší. Myslím si ale, že to je složité s vámi samotnou. V16ti otěhotnět - to svědčí jednat o vaší hlouposti (i přítele) a koneckonců i o nezvládnuté výchově ze strany rodičů. Měli byste si všchni dohromady promluvit. V této situaci dělat svalnatá gesta nemá smysl. Na potrat je už pozdě, tedy zvažte daát dítě na adopci. Ušetříte si hodně starostí a nejen sobě, ale zejména dítěti. Může se vám totiž stát, že se ocitnete bez koruny a třechy nad hlavou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.15 21:34
Bohužel jsem na to přišla pozdě a dítě k adopci.. Chudáci vaše děti když se jim to taky přihodí.. A nevím proč by to nezvládnul a opustil nás když má slušnou výplatu a já budu mít mateřskou.. Stejně kecy jako má moje matka..
Datum: 18.08.15 22:22

adopce neni dobrá rada,řikáš stejný keci jako rodiče,je vidět žes hodně naivní a o životě nemáš ani páru ono něco jinýho je mít zázemí rodičů a něco jinýho je bydlet s přítelem na vlastní triko,dál ti kázat nebudu nemá to cenu,život ti sám nakope zadek třeba ti pak lecos dojde, přeju ti abys měla štěstí jen čas totiž prověří jak tě má přítel rád s jestli s tebou vydrží,nevim kolik je tvému přítely a čemu říkáš slušnej plat? ale věř že uživit tři lidi z jednoho platu byt by byl např,20000kč čistého neni jednoduchý a ta tvá mateřská to taky nevytrhne a má zkušenost pravý jak nejsou peníze de vše včetně lásky do háje

takže já bejt na tvým místě tak se hodim do klidu vemu přítele a skusil bych si s rodiči nák rozumně pohovořit neb stalo se co se stalo zpět to vzít nejde ,de o to najit náký rozumný řešení a pokud možno se s nimi dohodnout a nehádat se protože nemusí uplynout ani rok a může se stát že je budeš potřebovat

Od: iv®
Datum: 19.08.15 12:17
Vite ja sice Vase rodice neznam, ale muset poslouchat od Vas jako dcery tyto reci, tak se jim neni co divit...jste jeste dite, bez ohledu na to, ze Vy sama dite cekate. Mit sex neni znamkou dospelosti...Vy i pritel jste mladi, prijdou chvile kdy si budete chtit vyjit, co pak? Kdyz nebudete mit babicku, dedu, kteti pohlidaji...nehlede na fakt, ze pece o miminko je nakladna a sebere Vam 100% Vaseho casu. Pokud mimi chcete, usmirte se s rodici, dejte hlavy dohromady, rozeberte situaci...v klidu...pritel muze prijit o zamestnani, co potom? Nemate nasetreno, nemate zazemi, opravdu takhle chcete zapocit svuj samostatny zivot?

Od: buss®
Datum: 18.08.15 21:32

Neposlouchej ... Přečti si zákon o rodině, § 13. Jsi schopna uzavřít manželství?

Datum: 18.08.15 21:38
Ano jsem schopná uzavřít manželství jenže potřebuji souhlas matky která to nedovolí.. Ta kdyby mohla tak mě s přítelem nikam nepustí protože ho nemá ráda a bydlíme u nich a přítel rodičům platí i za mě abych měla jídlo atd.. A kdyby mi nenakoupila jeho mama věci do školy kam budu prozatím chodit tak nic ani nemam protože moje matka řekla že ani neměla v plánu mi něco kupovat.. Odmítla mi koupit i oblečení na zimu takže chodím za přítelem a jeho rodiči..
Od: buss®
Datum: 18.08.15 22:20

Omlouvám se, mea culpa, setrvačnost, zákon o rodině byl zrušen. Viz Občanský zákoník - Rodinné právo, Manželství!

doplněno 18.08.15 23:26:

Milý, najdu si OZ, otevřu a zadám do vyhledávání, zmáčknu crtl + F a píšu Rodinné právo, manželstí, nebo to najdu.
V čem je spatřován problém? V neschopnosti lidí. Proč kopírovat zákon? Zvyšuji právní vědomí!
A jak jsi poradils TY?

Upozornění od sys hejkal 18. 08. 2015 22:47:42
Bussi bussi, ty na to věčné odkazování
PŘEČTI SI ZÁKON
jednou narazíš...
Máš velký problém dát odkaz přímo na §§, případně vložit i text?
Mnozí neumí hledat na webu.

Datum: 18.08.15 23:51
Dobře, bussi.
Je tvým častým zvykem jen někomu poradit, ať si přečte zákon.
Po prvé, ten člověk hledá radu, proto jde (sem) na poradnu.
Po druhé, kdybys mu byl napsal hned napoprvé, aby si otevřel OZ a napsal mu ten postup, jak to najít, tak bys ho to vlastně naučil, to by byla dobrá rada.
Tou bys zvýšil schopnost tazatele řešit svůj problém.
A neptej se, jak jsem poradil já. Já jsem nepsal tazatelce, ale tobě upozornění. A nebylo to první upozornění od sys nebo i rádců na tvůj způsob radění!
Jinak já vkládám konkrétní texty i s příslušnými §§. Tazatel dostane radu a moje komentáře, co by mohl dělat ve vztahu k zákonu.
Zkus to i ty, jinak přece radíš dobře.

Datum: 18.08.15 22:46

Zajděte na sociální odbor a ptejte se na stejnou otázku, vysvětlete, že matka vám nepřispívá na živobytí (v podstatě se nestrará a to MUSÍ). Dejte ale dobrý pozor jaké nevratné kroky uděláte, rodiče máte jen jedny a i já patřím k těm co si myslí, že je budete mít stále ale otec dítěte už s vámi nebude. Dítě není panenka na hraní, v noci řve, lezou mu zuby, bývá nemocné...a vy jste ještě sama dítě, jistě budete vděčná když vám vaše matka poradí, pomůže. Nedivte se, že vašeho přítele nemusí, dávno už sundala růžové brýle a vidí dál než vy. Co studium? Přece nechcete skončit se zákl. vzděláním a pak jen obíhat úřady a žádat o peníze na to a na to...Dítě něco stojí a ne málo. Sedněte si s rodiči a vysvětlete jim, že je potřebujete ale zároveň potřebujete i otce svého dítěte, že si uvědomujete, že na výchovu děcka nemáte a že budete potřebovat pomoc své matky. Pokud svolí abyste bydleli (vy 3) v jejich bytě, domluvte si pravidla (co kdo platí, co kdo uklízí, kdo nakupuje, vaří) nebo kolik platíte nájem (vy nic, o vás se musí do 18ti starat). To, že odejdete je ta nejhorší možnost co máte. Tak ať to výjde, prostě si sypte popel na hlavu, vy jste udělala chybu, uvidíte že při pohledu na vnouče se vše urovná. Hlavně ať je dítě zdravé a šťastné. L

Ohodnoceno: 4x

Od: vjdfjhdg
Datum: 18.08.15 22:47

Takže jednak bych řekla, že žádnou mateřskou nedostaneš, protože jsi nikdy nepracovala. Dostaneš jenom rodičovskou. Takže tolik k tomu, kolik budeš mít peněz. S mamkou se snaž dobře vycházet. Jasněže nám to nevěříš, protože ses ještě nikdy nemusela živit sama, ale není to zrovna legrace. Co byste dělali, kdyby přítel třeba onemocněl? Co když tě za 2 roky nechá? To, že čekáš dítě, tě ještě nedělá dospělou, to přijde až se zkušenostmi, a ty v 16 nemůžeš mít. Takže radši věnuj úsilí do toho, abyste si vylepšily vztahy s mamkou než do toho, abys je ještě víc poškodila.

Datum: 18.08.15 23:00

Dobrý den. Z pozice nezaujatého člověka vám mohu napsat, že emoce jsou ve vaší rodině vyhroceny asi na obou stranách. Ne jen vy jste zklamaná rodiči, ale i rodiče jsou nejspíš zklamáni vámi. Z tohoto vycházejte. V životě se stávají i horší věci, než je ta vaše, ale na vyrovnání se s takovou situací je třeba čas. Doporučuji, jak už tu bylo napsáno, s rodiči rozhodně vztah neukončovat. Vy možná máte dojem, že vás tam rodiče nechtějí, ale není všechno černé, jak to na první pohled vypadá. I když si myslíte, že to v přítelem všechno zvládnete sami, věřte, že bez pomoci rodičů je vaše situace velmi těžká. Podle toho, že se dítě má narodit až v únoru, tak je oznámení vašeho těhotenství rodičům věcí velmi čerstvou. A svou dospělost dokážete nejlépe tím, že se poperete i s těžkostmi, ne že před nimi utečete. To je život.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.15 23:12

Peetik - výše píšete o mateřské a zároveň o studiu. Budete mít nárok mateřskou, budete splňovat? Nebo ji bude pobírat přítel? Nebo budete pobírat rodičovský příspěvek hned po porodu? Toto si pohlídejte.

Dítě stojí moc peněz a hodně Vám pomůže, když dostanete oblečení a věci pro miminko od příbuzných a známých.

Buďte pokorná. Vše, co děláte, jak se cítíte, myslíte, se odrazí ve Vašem miminku, i vaše nálady. Buďte klidná a spokojená, potom budete mít i spokojené dítě.

Nedivte se rodičům, mají doma svoje dítě, které ještě nevyrostlo z dětských střevíčků a již je na cestě malé vnouče. Oni si nemohli ještě zvyknout, že se pomalu budete stavět na svoje vlastní nohy a mít vlastní rodinu, mají za Vás odpovědnost a ta nyní bude dvojnásobná. Nevíte, co to obnáší vychovat dítě a postavit ho v pořádku na start života. Vy jste prostě jednu etapu života přeskočili.

A věřte, že jenom s pomocí rodičů - prarodičů to zvládnete, chodit na přednášky, ukončit zdárně školu, postarat se o malé mimčo.

Bez vzdělání a s malým dítětem byste měla malou šanci na trhu práce.

Nemá cenu, aby Vám to rodiče vyčítali, ale musí se s tím smířit a společnou péčí to zvládnout. Pokud rodiče nemají peníze, nemůžete se zlobit, že Vám nedávají moc peněz. Spíše hledejte společně úspory, kde by se dalo ušetřit a i s malým příjmem vyjít.

Určitě nedoporučuji adopci, jak zde někdo radí. Jistě pomůže někdo z rodiny, babičky, prababičky, rodiče od přítele, nějaké tetičky, hledejte možnosti, kdo je bez zaměstnání, jistě rád pomůže.

Nebuďte vůči rodičům negativní, ale požádejte spíše o radu, pomoc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.