Uřad práce

Od: Datum: 18.08.15 12:27 odpovědí: 1 změna: 18.08.15 13:32

Dobrý den. V dubnu mi bylo 60let.Měl jsem zdravotní problémy byl jsem na nemocenské od června roku 2014 do 17. srpna 2015. Zjistili mi na uřadu práce že mi chybí 4 měsíce abych mohl brát zbytek podpory v nezaměstnanosti. Doktorka mi navrhla invalidní duchod 1 stupně který prošel a byl schválen OSSZ. Jenže na schválení čekám jak se vyjádří Praha. Když požádám o predčasný duchod pokud neseženu brigádu atd, kdy mi bude připsaný na učet? Na OSSZ mi vypočetli předběžně již duchod ve výši 10000kč který bude větší než invalidní duchod který jsem uvedl. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.08.15 13:32

Invalidní důchod 1. stupně je pro vás k ničemu pokud u něj nebudete pracova, protože doba bez zaměstnání se vám nebude počítat do důchodu a tudíž vypočtený důchod se vám bude krátit.

Kdy dostanete peníze na účet - těžko říci, možná za 14 dní, možná za tři měsíce.

Nevím na co čekáte, odejděte ihned do předčastného důchodu, alespoň vám duchod bude k Novému roku valorizován. Mám dojem, že už se ptáte alespoň po šesté.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.