Je to po právní stránce vůči nám správně?

Od: Datum: 17.08.15 17:46 odpovědí: 9 změna: 18.08.15 08:38

Dobrý den,dovolte mi obecně položenou otázku.Tento problém se nepochybně týká značného počtu majitelů televizních přijímačů po celé republice,kteří používají k příjmu signálu satelity,nebo systémy kabelových TV.Z jakého důvodu,je-li toto právně skutečně v pořádku,o čemž určitě nepochybuji jen já,platí řádově statisíce,ne-li miliony občanů této země,koncesní televizní,resp. rozhlasové poplatky,když platí nikoli levné poplatky za služby satelitního vysílání,nebo kabelové TV.Nikdo nám nemůže popřít skutečnost,že je to díky nesmyslnému zákonu a od státu nejen nemorální,ale doslova nestoudné vydírání občanů této země.Proč něco platíme de-facto dvakrát a jen kvůli TV ČT?! Je v případě zrušení televizních poplatků občanem používajícím jen kabelovou TV a satelitní příjem možnost podle zákona ho jakkoli sankcionovat? Pokud ano,tak proč?!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 17.08.15 17:54

Bylo to tu probírá a propíráno mnohokrát.

Satelitnímu či kabelovému operátorovi platíte za zprostředkování služby. Příjem tv vysílání pomocí jejich technologie. A obvykle i za větší výběr programů. Někde i za víc HD programů v základu.

Koncesionářskými poplatky si platíte tzv. veřejnou službu. Potažmo Českou televizi. A ta z poplatků za satelit či kabel neuvidí ani korunu.

Jo a po právní stránce je to v pořádku. Je to podle platného zákona. To že se nám to nelíbí na tom nic nemění.

Ohodnoceno: 4x

Od: ctenar
Datum: 17.08.15 18:12

CT vysila jen pozemnim zpusobem a musi tak podle zakona pokryvat tusim ze 95% uzemi a 95% obyvatelstva. Takto si ji muze naladit skoro kazdy. Zadnym jinym zpusobem CT nevysila!

Pak jsou tady provozovatele jinych prenosovych a dodavatelskych zpusobu, jako napr. kabel nebo satelit, kterym platite zato, ze vam dodaji programy az do TV, kdyz si treba nechcete koupit vlastni antenu na ten pozemni prijem CT.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.08.15 18:34

Mě se to zdá také jako diskriminační a vyděračské, když ČT nesleduji a ČRo neposlouchám, co je mi do nich. Pokud ČT vysílá pouze své kanály a já i přes to jsem nucen platit poplatky pro ČT a ČRo. Tak ať satelitní a jiní distributoři udělají nabídku, kde ČT nebude a tím pádem nebudu muset tyto poplatky platit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.08.15 19:35

Jenomže poplatek se neplatí podle toho, zda-li máte program naladěný, ale podle toho, zda-li máte televizní přijímač.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 17.08.15 19:43

Pokládáte otázku a zřejmě nevíte, jak je konstruován zákon o RTV poplatcích, za co to vlastně platíte, takže napřed si ho načíst a pak položit telekomunikacím dotaz, popř. si najít chytrého právníka, jak z toho vybruslit. Nebo se odstěhovat na SK, tam to prýýý mají zadarmiko, nebo oslovit poslance.

doplněno 17.08.15 22:43:

I blbý záíkon je je účinný!

doplněno 17.08.15 23:52:

A jak mu poradíte VY?

Upozornění od sys milancukrar 17. 08. 2015 21:54:12
Pane Bussi, již opět radíte, aby si tazatel načel dlouhý zákon. Jinde píšete, že zákony jsou nejasné.Prosím Vás opět, pokud nechcete poradit, vysvětlit, neposílejte tazatele jinam, třeba studovat zákony.Děkuji

Od: diskriminace
Datum: 17.08.15 22:25
Vy ho "opet" prosite? Nerozumim tomu, mate prece nastroje, abyste jej nemuseli opet prosit.

Datum: 18.08.15 03:09
Nepřesná informace od buss, klasika JPP!
Na SK platí koncesionářské poplatky R a TV téměř všichni:
Platiteľ úhrady je fyzická osoba, ktorá je evidovaná dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti ako odberateľ elektriny v domácnosti v odbernom mieste, pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome.
Zdroj: https://uhrady.rtvs.sk
Platí také právnické osoby...
Důchodci při dodržení určitých podmínek platí polovičku, ZŤP jsou osvobození.
Shrnu to: máš připojenou elektriku? Platíš!

Datum: 18.08.15 00:27

Dobrý den. Koncesionarske poplatky jsou dany zákonem c. 348/2005 Sb. Poplatky pro satelitní televize si určuje soukromá společnost. Přes satelit se na televizi dívat nemusíte, nikdo vás k tomu nenutí. Zákon ale respektovat musíte. V čem je problém? Za nerespektování zákona byste byl samozřejmě penalizován... Nemusí se vám to líbit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.15 08:38
Já to vyřešil, platím jako řádný ovčan, ale na žádné blábolky, ani sport nekoukám

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.