Proč si snape říká princ dvojí krve?

Od: Datum: 17.08.15 14:26 odpovědí: 6 změna: 04.08.17 18:34
Proč si Severus Snape říká princ dvojí krve? Tento díl jsem Harryho Pottera jsem necetla, pouze viděla film a tam to vysvetleno nebylo.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.15 14:30
Ohodnoceno: 0x
 
Od: charlie7
Datum: 17.08.15 17:40

Zkus si přečíst knížku, až uvidíš, kolik toho bylo vynecháno ( a jde o dost zásadní věci), tak ti spadne brada.

Jinak je to tak, jak je to výš napsáno v tom printscreenu, Snapeův otec byl mudla, jeho matka byla čarodějka, jejíž jméno bylo Prince-Lloydová, Snape tedy ke své přezdívce využil část matčina příjmení (pocházela z čarodějného rodu, byla to pro něj větší prestiž a protože prostě princ :)) a také to, že byl dvojí krve, tedy z poloviny mudla a z poloviny čaroděj (pro zajímavost: stejně jako Voldemort, který měl taky mudlovského otce a snažil se o vyvraždění všech čarodějů mudlovského původu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 18:37
avatar

Proč si kapitán Nemo říká kapitán Nemo?Proč si Athos, Porthos. dArtagnan a Aramis říkají Athos,Porthos dArtagnan a Aramis? není to proto ,že třeba kapitána Nema tak pojmenoval J.Verne? nebo ony Tři ale ve skutečnosti 4 mušketýry tak pojmenoval A Dumas st,tak je nakladatelé ani překladatele menohli pojmenovat jako Pepíka,Vaška Karla a Lokzíka!

Proto se tak nazývá neboť jej tak nazval autor!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 18:50
avatar
Ale on se jmenuje Snape, ale v dobách studií na Bradavické škole, si říkal přezdívkou Princ dvojí krve, protože viz vysvětlení výše ;)
Doporučuji knížky přečíst a ideálně v originále, J. K. Rowling umí krásně psát. Oproti knížkám, je film opravdu hodně osekaný.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 06:58
avatar
Diesel . . . mám tvé odpovědi rád protože jdou většinou k jádru problému ale tentokrát jsi mimo. Dokonce i ten Nemo měl v knize odůvodnění. Nebyl to rozmar autora ale myslím že v latině Nemo znamená nikdo a kapitán si to jméno dal sám aby zdůraznil to že se vyčlenil z nenáviděné lidské společnosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andyevans
Datum: 04.08.17 18:34
Prince je příjmení jeho matky zasvobodna a Dvojí krve proto, že matka byla čarodějka a otec mudla.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.