Jak na vztek dítěte?

Od: Datum: 16.08.15 20:06 odpovědí: 13 změna: 17.08.15 00:20
avatar

Máme dvouletého vnoučka a vzteká se při každé maličkosti,prostě přiběhne ke křesílku a chce po něm šplhat,ale po chvíli kdy už je až moc rozdováděný tak jej chceme od křesílka vzít-začne se vztekat.To platí i pokud otevírá skříňky a my jej chceme zabavit hračkou,tak se mu to nelíbí.Myslíte,že ho tento vztek přejde?Jak jste to řešili vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.15 20:10

A proč nu nedovolíte, ať vyzkouší své schopnosti a zakazujete mu šplhat na křeslo? Prostě jen dbejte na jeho bezpečnost, ať nespadne. A šuplík mu také můžete otevřít a ukázat, co v něm je, přitom mu ukázat, že je nebezpečí přiskřípnutí prstu. Prostě mu buďte prostředníkem při poznávání světa.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.15 20:20
avatar

Děkuji za odpověď,my mu nezakazujeme šplhat na křeslo,ale prostě je asi hyperaktivní.I když v 60-tých letech když jsme byli malí tak jsme tento výraz neznali.Šuplík jsme neřešili.

Datum: 16.08.15 20:51
avatar

Rada od plavest se mi líbí a krom toho dodám (i když on už to také v podstatě říká): vysvětlujte. Když mu něco zakazujete/berete, řekněte mu, proč to děláte a nechte ho, aby sám došel k tomu, že to nechce: "Pojď už z křesla dolů, vyvádíš a mohl bys se zranit. (mít bebí :-D) Ty chceš mít bebí? Viď že ne, tak půjdeme teď chvilku jinam."

Neteř (také 2 roky) se občas vzteká hodně kvůli blbinám, občas to řeším metodou "ne a je mi jedno, co ty na to; já říkám NE a tak to bude" - ale musí to být řečeno laskavě...

A pak - zůstaňte klidní. Rozčílení rodiče rozčílené dítě neuklidní ;)

Hlídám klučinu 23 měsíců, na 20 měsících (duben či tak) jsme začali chodit na hřiště. Když jsme přišli, ukázala jsem mu atrakce, na které nesmí (nemůžu zaručit bezpečnost, jsou pro větší děti). Pokaždé ukazuji znova, ale na známých hřištích mi už on sám ukáže, kam nesmí. A kupodivu to dodržuje, i když to někdy zkusí - ale uvidí, že já to vidím.

Hyperaktivní není, ale kluci to takhle mají často - potřebují ten svět fyzicky prozkoumávat a těžce snášejí, když je v tom omezujeme. "Můj" prcek má naštěstí rozumné rodiče a když jej vrátím s boulí na čele, roztrženými kalhotami a pískem i za ušima, jsou rádi. Ano, občas se bojím, že to neudržím, ale nechci být ženská, co ho pořád tahá za kalhoty "sem nechoď, tam nechoď".

A ano, myslím si, že vzteky přejdou ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.15 20:28
avatar

taky mám 2-letou vnučku, podobné situace řeším tak, že klidně, vlídně, ale rozhodně řeknu "Ne, to nech být" a odvedu její pozornost někam jinam - ani ne hračkou, to jí tak nebaví, spíš se jí na něco zeptám, nadhodím nějaké zajímavé téma, někam ji odvedu ukázat jí něco apod. - vzápětí na šuplík zapomene, garantuju... jo, a to křeslo bych taky nezakazovala, proč by si nezašplhal, neprozkoumal své možnosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 20:38

Ve dvou letech nepoznáte hyperaktivitu. Je to spíš tím, že jsou rodiče leniví se dítěti věnovat a radši to svedou na hyperaktivitu. Hrajte si s ním, je jedno, co na hraní použijete. Hlavně neříkejte běž si hrát a pak si nestěžujte, že si neumí pěkně hrát. Musíte dítě naučit si hrát, s každou hračkou.Pro dítě je hra jako pro dospělého práce. Každou činnost se musí nejdříve naučit a ten, kdo ho to naučí je dospělý nebo starší dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 21:03
avatar

Dobrý den. Jojo, děti se umějí vztekat. Pokud na to dojde na hysterický vztek, většinou se neumějí samy ovládnout. Mně obvykle pomohlo, když dítě chytil hysterický vztek, tak dítko pevně stisknout a držet. Pevný stisk a dítě se pak uklidnilo. Váš vnuk je u vás v jiném prostředí než v domácím, ale pokud nechcete, aby vám udělal z bytu kůlničku na dříví, tak určité věci mu nepovolte dělat. Dítě by si nemělo vynucovat dělat, co chce... A pokud si chce něco vyvztekat, další možnost je si jeho vzteku nevšímat, ať se klidně dítě válí i po zemi. No, záleží na okolnostech, že. Ale berte to tak, když povolíte a dítko pozná, že si vztekem vydobyje to, co chce, tak to tak bude dělat pořád a bude rozmazlené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.08.15 00:20

Musím reagovat. Můj bratr měl oblibu, když nedostal, co chěl, praštil sebou na záda řval a kopal nohama do všech stran, takže ho matka nemohla ani zvednout, ani zbít. Až jednou, narazila kosa na kámen. Povalil se v blízkosti vrbových proutků, matka nelenila, natrhala a sešlehala. Pak to už nikdy neudělal.

Tuhle rodinnou historku jsem si před časem oživila. Potkala jsem známou asi s 3 letou dcerkou. Povídaly jsme povídaly a já, postřehla (na rozdíl od matky), že se to dítě nudí, měla kočárek s panenkou a kyblík na písek. Za chvíli se začala vztekaz, házet kyblíčkem a řvát. Máma jí okřikla, pak dala na zadek, řev se zesílil, hodila kočárkem a kopla mámu. Ta jí dala na zadek 2x a řev nabral další decibily. Skončilo to tím, že holčina v překrásně růžovém oblečení praštila sebou na záda do opodál obrovské louže v chodníku, řvala a kopala. Já nevím, jak to dopadlo, odešla jsem domů, ale řev mě provázel celou cestu. Proutky nebyly tenkrát po ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 16.08.15 21:32
avatar

Dnes se nám do rodiny narodila má první neteř :) tak s dětmi nemám zkušenosti, ale moc se mi líbí toto video,

dítě začne křičet, vztekat se a tatínek začne pokládat otázky - jak dělá kráva, pejsek... a holčička zapomene, proč vlastně chtěla brečet a spolehlivě odpoví.. :)


doplněno 16.08.15 22:06:

"chovej se normálně", "ty nejsi normální", "buď normální", "normální je být takovej a takovej a ne jako ty"

- to je snad nejhorší psychický trest - z mé zkušennosti - bylo na mě aplikováno a doteď mám pocit, že nejsem normální.

doplněno 16.08.15 22:45:

> magdalen

takhle u nás v restauraci seděla taková uřvaná, zlobivá holčička, vzteklá, vše shazovala ze stolu, tak kámoška zavolala na její rodiče, "to je pěkně zlobivé, dítě, takový by jsme potřebovali do kotle, kolik mi za ní dáte", holka stichla, koukala, rodiče se hnedka chytli a "no vemte si jí klidně zadarmo", začal jí podávat a holčina "néé já už budu hodnáá".. :D. a byl klid :) )

doplněno 17.08.15 00:56:

Já osobně si taky pamatuju na svůj trapný výstup, to mi byly 3-3,5 roků, vyhlídla jsem si nějakýho plyšáka a řvala jsem a řvala rodiče mi ho nechtěli koupit, až jsem si lehla na zem, tak mě taťka zvednul na ramena a řvoucí kopající odnesl.. Nevím proč si to pamatuju, ale stydím se za to :D.. Možná lepší, ne kdyby to dítě zase neprojevovalo zájem o nic :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.08.15 23:40

To je právě ono. Každej si myslí, že když dítě řve vztekem, že nevnímá, jen se vzteká. Ale to hádě vnímá tak, že si to my dospělí neumíme ani představit. Asi jsme to jako prťata zažili, ale dnes už nevíme. Často se prcek zeptá na něco, co se dělo při jeho vzteklém řevu a dospělý ani neví, že se něco takového stalo.

Ve vaší story chybovali rodiče. Děcko měli buď sklidnit, nebo odejít. Něco jiného je vzteklé dítě doma, nebo v restauraci, dopravním prostedku, v dětsém koutku (prostě v uzavřeném veřejném místě).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 21:37
avatar
Mam synka 2,5 roku a necham ho vyvztekat , jsem na to zvyklej a chce splhat? Tsk ho nechsm splhat a bud to zvladne nebo se bouchne (samozrejme rozumne) a pouci se
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 21:50
avatar
Dobry den.Pokud mate problem se skrinkami.Bezte s nim k šuplíkum a nepatrne mu tam privrete prstiky.K troube mu na dvirka prilozte ruku.Nechte ho at si sahne.Reknete ze pali,boli,au.zapamutuje si to.to je jen výčet toho jak ho dostat od nebezpecnych nastrah v domacnosti.Vim ze hodne pomaha na vzteklouna kdyz je v zachvatu,caknout na nej vodu.Treba jen kapkami do obliceje.Na dvoulete dite moc neplati:Nech toho nebo ti naplacam,nebo prestan a bud normalni!moc diplomacie neužívejte.Proste zkuste hned reakci.
Jinak kdyz leze na kreslo a bojite ze by spadl tak dejte na zem polstare.Muzete kreslo polozit na zem a na operku na zada si sednout.Muzete z tohohle udelat raketu.
S pohadkou o kosmonautech...jinak kdyz k Vam chodi vnoucek kreslo si oblibil k lezeni.bude na nem dovadet porad.Vemte ho vybit na hriste.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 22:39

Jak na vztek dítěte? Pokaždé jinak. Někdy stačí napomenutí, někdy údiv - jé co to je za ošklivé dítě, někdy pohrůžka (půjdeš do kouta, žádné bonbony, táta se zlobí atd.), někdy odlákat pozornost (nezvyklým předmětem, svým jakoby úlekem, předstíráním svým zraněním s pláčem atd..) a někdy nevšímavost.

Těžko odhadnout, kteou taktiku v ten moment zvolit. Vždy ale jen jednu. Podstata je prostě odvést pozornost dítěte na něco jiného, ale není to vždy tak snadné, jak se zdá. Cvrčci nás hoht pérujou a jde jim to dobře!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 23:48
avatar

Ve věku dvou let, je vztek a vzdor fází vývoje. Dítě začíná mít svou vůli a neumí komunikovat. Tak si prosazuje svou tím, že se vzteká, jde za svým cílem nejjednodušším způsobem. Dá průchod svým negativním emocím. V této době se začínají tvořit komunikativní schopnosti a také volní vlastnosti, od slova vůle. Toto období přejde, je jen potřeba mít trpělivost a najít způsob, jak na prcka působit. *hej*Je dobré vypustit z dospěláckého slovníku slůvko NE. Dokonce i jako předponu. Je potřeba najít způsob jak to ne, obejít a dítěti sdělit, co chceme, co potřebujeme aby udělalo, ale ne to co nemá dělat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.