Jak se zbavit křečových žil?

Od: Datum: 16.08.15 09:02 odpovědí: 4 změna: 16.08.15 19:05
Zdravím,
je mi 23 let a dědičné mám zničené obě nohy křečovýma žilami, asi jak člověk v důchodovém věku. V minulém roce jsem dokonce prodělal hlubokou žilní trombozu, jenže obyčejný chirurgický zákrok je jen otázkou času, kdy se mi to znovu udělá jinde (u otce i strýce to tak bylo).
Nedal by mi někdo nějaký tip na lékaře, kliniku nebo nějaké přípravky?
Moc děkuji za tipy! :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.15 09:23
avatar

Nezapomeňte, že tyhle problémy řešili vaši chlapi před mnoha lety. No, schválně, před kolika? Lékařská věda od té doby hodně postoupila. ;) Sama docházím na cévní do Ostravy Vítkovic s ucpávajícími se tepnami. V čekárně ledacos zaslechnu. *hej*To, že máte sedávat s nohama nahoře už víte. Že máte nosit stahovací punčochy, vám už někdo stejně poradil. Že máte nohy od kolen dolů sprchovat střídavě teplou a studenou vodou, to už taky víte. Že nemáte delší dobu stát na jednom místě, bez přešlapování, to taky víte. Předpokládám, že máte vyzkoušený Detralex na zpevnění a zpružnění žilních stěn. Takže, jestliže tohle všechno jste vyzkoušel, měl byste postoupit dále a navštívit cévní v nějaké nemocnici. Tam vám řeknou, co bude nebo nebude.;)

doplněno 16.08.15 09:45:

Jakmile se už dostanete, pak žádné čekací doby neplatí. *hej* Že už tohle řešíte víc než půl roku?!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.15 09:33
Konkrétně ve FN Brno jsou čekací doby 3/4 roku na zákrok a pokud bych měl jít po roce znovu, tak to abych si rovnou zamluvit dva termíny.
Nicméně slyšel jsem o nějakých radiofrekvenčních zakrocich, tak bych chtěl slyšet nějaký názor. :)
Od: pb®
Datum: 16.08.15 13:19

Ale nejdůležutější je stejně cvičení. http://www.krecove-zily.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 19:05
avatar

Babkazov Vám dobře poradila.

Co ještě dodat. Také máme rodovou zátěž. Jednou jsem četla, že nejlepší, jak nemít křečové žíly, je nenechat je utvořit, protože jakmile se jednou utvoří, tak kromě operace již nejdou zmenšit.

Hodně udělá váha. Pokud máte nadváhu, všechna kila navíc musí pryč.

Dobré je mít povolání, kde chvíli stojíte, chodíte, sedíte, netaháte těžká břemena. Ale kde takovou práci v dnešní době sehnat, že. Doporučuje se plavání.

Jíst česnek, stravu našich prarodičů, luštěniny, ovoce, zeleninu.

Aby se nové žíly netvořily, musel byste si každé ráno po probuzení hned na lůžku natáhnout kompresivní punčochy. V těchto vedrech brutální záležitost.

Pokud byste šel na operaci, tak aby se Vám nové nevytvořily, musel byste dodržovat většinu výše doporučovaných záležitostí. To, že se Vašim příbuzným udělaly stejně nové křeč. žíly, je velká pravděpodobnost, že nedodržovali doporučené rady.

Není dobrý sport jako vzpírání, fotbal, jízda na kole do kopců apod..

Nohám uleví potírání večer po koupeli obyčejným octem, nebo citronovou šťávou, bezinkovým listím podrceným, nebo listy měsíčku lékařského. Rostliny mají svíravý účinek, sice máte nohy zelené, ale úleva stojí za to. Bylinami nemasírovat velké, vystouplé provazce žil, ani nechodit s nohama na masáže.

Pokud máte velké provazce, doporučuji si je nechat odstranit, protože v případě operace jiného druhu a dlouhodobého ležení v nemocnici, zlomeniny spodních končetin apod. si opravdu můžete koledovat o život ohrožující komplikace.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.