Bývala přitelkyně chce zapsat kamaráda otce

Od: Datum: 16.08.15 01:37 odpovědí: 12 změna: 16.08.15 12:03

Dobrý den chtěl bych se zeptat. Má bývalá přitelkyně my řekla, že semnou čeká dítě.Já jsem rád a moc se těším, ale rozešla se semnou a začala my nadávat a pomlouvat mě kde se dá. Slyšel jsem, že chce zapsat do RL svého kamaráda abych já neměl nárok na dítě a abych ho nikdy neviděl a ona jsi ho mohla v klidu sama vychovávat. Já chci být zapsán v RL jako otec protože jim jsem a chci své dítě vychovávat a starat se o něj a hlavně mu být dobrým otcem. Slyšel jsem, že když nechá zapsat do RL někoho jiného jako otce tak ja stým nic nikdy neudělám a mám smůlu a přijdu o to male? Potřeboval bych poradit co mám dělat

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.15 05:50
Neblbni!
Někdy ani matka neví, kdo je otcem.
Jsi si opravdu otcovstvím tak jistý?
Nech ji napsat to dítě na kamaráda. A potom můžeš požádat soud o určení otcovství. Když otcem budeš opravdu ty, dítě napíší na tebe, se všemi právy a povinnostmi.
Když bude kamarádovo, nebo i jiného, nebudeš zbytečně roky a roky platit na malou kukačku, a ani soudní poplatky.
Ohodnoceno: 3x

Od: ctenar
Datum: 16.08.15 07:40

Nech ji napsat to dítě na kamaráda. A potom můžeš požádat soud o určení otcovství.
Jak ctu Obcansky zakonik, tak takto to nefunguje. Urceni otcovstvi jde jen pro dite, ktere nema otce. To by ten kamarad nejdrive musel v jinem soudnim pripadu otcovstvi poprit, coz asi neudela, kdyz podepsal prohlaseni, ze je otec.

Radeji konzultovat s nejakym pravnikem z nektere z organizaci za prava otcu a precist jejich weby a bezplatne poradny.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 16.08.15 08:23
Zhruba co pise hejkal. Neblbni a nechej ji, at napkse do RL kamarada. Nebudes pak cely zivot platit za kukacku. A najdi ro rozumnou zenskou, ktera te neopusti a s tou si udelej dite svoje, milovane. Jak se to dela uz asi vis...
Ohodnoceno: 1x

Od: iv®
Datum: 16.08.15 08:33
A co kdyz mili radci je detatko tazatele? To mu taky poradite, at neblbne, co kdyz je jeho, on se starat chce a radit mu at se na nej vykasle je dle meho nazoru blbost...nevim jak to chodi v techto pripadech, tudiz fundovane radit nemuzu, mozna opravdu vyhledat pravni pomoc, ale rovnou se zrici ditete, kdyz nevim zda jsem jeho otcem...tohle asi nebude nejschudnejsi cesta...

Datum: 16.08.15 08:47

Jak znam tuto republiku, tak v pripade uznani otcovství, bude dite maximalne videt jednou za 14dni o vikednu a měsíčně platit alimenty, sen s dobrým otcovstvím by se brzy rozplynul.

Od: paw®
Datum: 16.08.15 09:20
Tady ani tak nejde o to, kdo je biologicky otec, ale o vztah tazatel-matka ditete. A pokud od nej utekla a vyhrozuje mu, tak co zbyva? Sklapnout, podle psat otcovstvi a nasledne cely zivot platit neb matka je utecena, muze se odstehovat kamkoliv a soudy sebz 99% prikloni na jeji stranu. Za par let mute tazatel o diteti vedet jen podle srazek z platu nebo telefonatu exekutora.
Ohodnoceno: 2x

Od: stano123456
Datum: 16.08.15 11:03

A co když děťátko toho přítele není? Podle toho nápadu to vypadá, že z něj udělala vola. Jen ať si napíše do RL koho chce. Je to neperspektivní blbka, která mu může nadělat tolik problémů, že to osud asi vyřešil za něj.

Datum: 16.08.15 09:59
Naprostej souhlas s hejkalem neblbni a utikej od obou jak nejrychleji mužeš ,čert ví čí to je,bud rad že to nechce hodit na tebe měl by si stim jen trápeni a stalo by tě to spoustu peněz a věř že to za to nestojí
Najdi si jiný děvče a pokud vám to bude klapat tak si v klidu založ rodinu
Tuhle epizodu časem zhojí čas a ty ještě budeš rád žes tenkrát neudělal hloupé rozhodnutí

Od: rv
Datum: 16.08.15 11:15

Nevěř jí že čeká dítě a nevěř jí, že ho čeká s tebou. Počkej, jestli přijde s požadavkem na peníze na potrat/ výbavičku/ kočárek a stejně jí nic nedávej.

Od: pjmagm
Datum: 16.08.15 11:33
A proč by jí její kamarád podepisoval, ze je otec? Ze by chtěl dobrovolně platit alimenty? To asi těžko. Jediný důvod může být to, ze s ním taky chrapala a řekla mu, ze dítě je jeho. Což třeba taky je.

Datum: 16.08.15 11:36
Proc ji verit? Nedelej to , rekni si , ze to neni tvoje a je to. Z toho koukaji problemy.

Od: jumba
Datum: 16.08.15 12:03

hajdis, kdyby dítě čekala s Tebou a chtěla by se opravdu mstít, tak by naopak zatajila, že čeká dítě s Tebou a napsala by do RL v tichosti kamaráda. Tím by se Ti pomstila nejvíce, odstřihla by Tě. Neměl bys šanci dítě vidět a starat se. Takto to nedává moc smysl. Víš 100%, že je těhotná a s Tebou? Třeba Tě jen chce nas..rat. Já bych to zatím nechal být a uvidíš, jak se zachová ona. Když bude vidět, že se nezajímáš o její těhotenství atd, tak třeba začne vyhrožovat, že nechá do RL zapsat Tebe. Po porodu máš šanci nechat udělat test na určení otcovství. Ale pochybuji, že se kamarád nechá do toho uvrtat. Ví o tom? Bude chtít dobrovolně platit celý život na cizí dítě v případě, že se rozejdou?

I kdyby byla skutečně těhotná, vždy je možnost zjistit, zda je dítě Tvoje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.