Silniční daň - bagr

Od: Datum: 15.08.15 07:57 odpovědí: 1 změna: 15.08.15 08:50

Manžel bude podnikat s bagrem - výkopové práce. Bude v tomto případě muset platit i silniční daň?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlcŽ
Datum: 15.08.15 08:50
avatar
Podle všeho se neplatí - pokud se jedná o čistokrevný bagr :)... Bagrů je jistě více druhů, je rozdíl mezi UNCem a Komatsu WB97... , ono pročtení zákona vám moc nepomůže - http://www.businessinfo.cz/cs…y/dan-silnicni-3537.html#ds02 nicméně:Předmětem daně nejsou. jiná než silniční vozidla tj. vozidla zvláštní např. pracovní stroje samojízdné, traktory a jejich přípojná vozidla, včetně jednonápravového traktoru s přívěsem . ostatní silniční vozidla (vozidla neuvedená v § 3 odst. 2 písmeno a) až f) zákona č. 56/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů) . vozidla, kterým byla přidělena zvláštní registrační značka, . speciální automobily pásové. Asi bych si vzal TP toho stroje a zeptal se přímo na FÚ - pro jistotu.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.