Platnost směnky bez OP

Od: Datum: 15.08.15 04:06 odpovědí: 2 změna: 15.08.15 09:27
Můžu se zeptat zda platí smenka když je tam uvedeno nadpis smenka pak jméno příjmení adresa rodné číslo s podpisem ale bez čísla občanského průkazu děkuji moc brzkouskou odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.15 04:38
avatar
Co když občanku zítra ztratím a vyměním za novou? Ztratí tím moje rodné číslo a můj podpis platnost?
Jméno, příjmení, rodné číslo jsou dostatečné základní identifikační údaje osoby. Čislo OP je usměrnění na evidenci obyvatel, kde jsou všechna důležitá data o osobě k ověření.
Otázkou je, zda údaje na směnce jsou pravdivé, zda Franta Vomáčka z Horní Lhoty, R.č. 155229/4321 nejsou vycucané z palce.
Ověřoval někdo ty údaje podle nějakého dokladu?
Ptá se věřitel nebo dlužník?
Příklad na Rč je nesmysl. Věk 100 let. ŽENA. Narozená 29 února, 1915 nebyl přestupný rok, za lomítko patří jen 3 číslice
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.08.15 09:27
avatar

§ 75.

Vlastní směnka obsahuje:

1. označení, že jde o směnku, pojaté do vlastního textu listiny a vyjádřené v jazyku, ve kterém je tato listina sepsána;

2. bezpodmínečný slib zaplatit určitou peněžitou sumu;

3. údaj splatnosti;

4. údaj místa, kde má být placeno;

5. jméno toho, komu nebo na jehož řad má být placeno;

6. datum a místo vystavení směnky;

7. podpis výstavce.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.