Exekučně zablokovaný účet

Od: Datum: 15.08.15 00:41 odpovědí: 16 změna: 16.08.15 10:01

Dobrý den,

chci se zeptat, exekutor mi zablokoval účet, ale je na něm mzda mé přítelkyně, je nějaká možnost získat tuto celou mzdu zpět?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 15.08.15 07:48
Z exekucne zablokovaneho uctu lze vydat jen 1x penize, nezabavitelne minimum. Nevim presne kolik ta castka je, myslim ze kolem 6000,- zajdete na pobocku a nechte si ji vyplatit. Vic bohuzel nedostanete..
Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 15.08.15 08:19

Jednejte s exekutorem. A ona se též mu vyhýbá?

Od: ludas
Datum: 15.08.15 09:31

Ona se mu nevyhýbá, nemá s tím nic společného, máme společný účet, na můj účet chodí i její výplata, teď ho blokl exe a ona tam má svou výplatu.

Od: lujs®
Datum: 15.08.15 10:03

At si vaše přítulkyně okamžitě zařídí u zaměstnavatele aby jí vejplatu posílal někam jinam protože tydle peníze jen tak brzo nedostane ale hlavně by mohla brzo přijít i o další.

doplněno 15.08.15 12:20:

Iv: mám ale pocit že jenom 2x za celou dobu exekuce.

Ohodnoceno: 1x

Od: ju®
Datum: 15.08.15 10:13

Nedávno se to tady dost barvitě řešilo...zadejte do hledaného výrazu...

Datum: 15.08.15 11:24

Už jsem tu něco pročítal, ale nenašel jsem odpověď, jak postupovat, když peníze na zablokovaném účtu nejsou mé.

Od: ben®
Datum: 15.08.15 11:35

Dobrý den, udělejte to tak, jak píše kolega @lujs (vlastně to už takto mělo být uděláno dříve). Exekuce nepřichází náhle, tak jste s tím měl počítat, že bude jednou účet bloknutý.

Když tam bude více peněz, tak se celá exekuce vyřídí dříve a potom peníze, které nejsou Vaše vrátíte. Nebo svou přítelkyni vyplatíte hotově a hned z jiných zdrojů. Zdravím!

Datum: 15.08.15 11:37

Peníze na tvém účtu jsou prostě tvoje. Nikdo nemusí zkoumat proč, zač, nač ... Ale zkusit se domluvit s exekutorem stojí za pokus. Taky by sis měl uvědomit, že příčinou téhle situace je tvé nesolidní jednání vůči přítelkyni a že jí tedy peníze nedluží exekutor, ale ty.

Datum: 15.08.15 11:50
Nikoho nezajima ze penize nejsou Vase, ja takhle prisla o nemalou korunu... Dostanete pouze zivotni nuninum, vetsi castku Vam banka vydat nesmi.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.08.15 12:26
Luis: pouze jednou...ale tohle dotycny nechce slyset, chce vedet jak dostane zpet penize pritelkyne. A to bohuzel nelze...

Datum: 15.08.15 13:29

ano, přesně to jsem potřeboval vědět, jak lze získat peníze, které nejsou mé... změny účtu, životní minimum a další ... na to jsem se neptal. Přítelkyně si pochopitelně a logicky udělala svůj účet. Takže jestli to chápu, vyberu z toho dvojnásobek životního minima (6820 kč), ale zbytek prostě propadne exekutorovi, i když by se určitě dalo dohledat, že konkrétní částka byla poslána od jiného zaměstnavatele atp. S exekutorem se nelze domluvit, tak arogantní prase jsem už dlouho neslyšel, (Vrána z Přerova), strhává mi to z platu a ještě mi prostě zablokovává účty, (vím že to může). No nic, děkuji všem, kteří věnovali svůj čas na mou otázku.

Datum: 15.08.15 15:04

no možná ten komu dlužíte a nesplácel jste - jelikož vás poslal do exekuce, by to viděl možná méně dramaticky a je rád, že exekutor koná...ale to co exekutor dělá mu umožnili geniové stvořující zákony, pouze využívá toho co mu náš právní řád dovolí - v tom je i blokace účtu dlužníka i s prostředky - jedno odkud přijdou. Zde by byla zřejmě jedinou možností vylučovací žaloba na neoprávněně zadržené prostředky na blokovaném účtu.

Datum: 15.08.15 16:54
Ano, presne tak. ...patrilo ludasovi, pan Vrana je proste Vrana...:( pokud Vam zablokoval ucet, je mu opravdu jedno ci penize tam jsou, exekutora nezajima, ze si tam pritelkyne poslala svou mzdu, je to sproste ale je to tak...

Datum: 16.08.15 09:43

Polemizace o tom zda je to sprosté je blbost - z tohoto důvodu, o exekuci rozhoduje soud, který vydá rozsudek jménem republiky, rozhodnutí o tom že je dlužník povinnen zaplatit dlužnou splátku s procenty z prodlení do zaplacení celé částky + soudní výdaje a dále pak pokud nezaplatí exekuce...všichni nadávají že Judr. Vrána je hajzl ale dělá pouze to co mu umožňují zákony, že to dělá na hraně to je v podstatě pravda, ale podívejte se kolem sebe a ptejte se sami sebe - máme takové zákony jaké si zaloužíme? Teď momentálně je na forhontě Bakala s prodejem bytů, všichni jsou dotčení že jim neprodal byty a prodej OKD byl podhodnocen, všichni to vědí ale co dělalo těch nasraných 100.000 lidí na ostravsku, kterých se to týká - koho volili, co dělali, kdopak za sebou volil dlouhého Evžena který dělal Bakalovi poradce za 3 miliony ročně - nic jen zvedali ruce jako ovce a evžen byl hejtmanem...kolik % měla ČSSD která privatizaci prováděla v čele s Bohoušem z bratrstva kočičí pracky / vzpomeňme tiše na dalšího kamaráda štětináče co nám přivedl na buben ČSA? /

Takže chyba není v exekutorech ale v systému který tenhle banánistán umožňuje, ale to bychom se dostali zase k Václavu umělci dobrosrdcatému který tenhle hnus umožnil a vzbudili by se nejapné vášně, ale všechno souvisí a kdo to nevidí a jen plácá o zvúli exekutorů je prostě mimo, dluhy se snad mají platit a je jedno z jakých důvodů vznikly, pokud je jiného názoru je asi tedy trochu jinde...za komančů snad taky byl ručitel a když se nepolatilo šlo se po něm a pak byl soud s dlužníkem a ten platil nebo šel do tepláků...

Datum: 16.08.15 10:01
Nebylo mysleno, ze pocinani pana Vrany je sproste, bylo to mysleno tak, ze zena prijde o svuj vydelek...ale to si musi vyresit par mezi sebou...

Od: cicko
Datum: 15.08.15 16:45

Nejen tuto mzdu, ale i celý obnos na účtu lze získat naprosto jednoduše jediným způsobem, a to tak, že vyrovnáte veškeré své závazky a účet bude odblokován.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.