Rozvod - jak dlouho trvá

Od: Datum: 14.08.15 15:48 odpovědí: 13 změna: 14.08.15 22:39

Zdravím,

nevíte někdo jestli dopisy od soudu kvůli rozvodu nosí normálně pošta, nebo policie?

Jak dlouho může asi tak soudu trvat vyřízení rozvodu, než pošle předvolání k soudu a začne se vše řešit?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.15 15:52
avatar
Dopisy chodí poštou.
A předvolání může přijít za týden, ale datum stání bude třeba za dva měsíce. Co vím, tak Krajský v Ostravě to tak má.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 15:55
avatar

Také zdravím. Písemnosti od soudu doručuje samozřejmě pošta. A jak dlouho to trvá záleží na vytíženosti daného soudu. Může to trvat např. i 2 až 3 měsíce než se začne soud vaší věcí zabývat a než ve věci nařídí jednání. Pokud máte nezletilé děti, bude nejdříve nařízené jednání na svěření dětí do péče, vyměření alimentů a úprava styku s dětmi. Teprve pak přijde na řadu rozvodové stání.

doplněno 14.08.15 22:20:

Pro úplnost dodávám: Pokud nejste schopni se domluvit na rozdělení SJM, půjde tzv. o rozvod sporný. Soud tudíž bude zkoumat důvody a zvažovat, zda je vaše manželství v takovém rozkladu, že už není možné, aby manželství fungovalo nadále a kdo se ve větší míře na ukončení manželství podílel atd. Soud vás rozvede i když nebudete mít uspořádané majetkové poměry mezi sebou v době rozvodu. Na vypořádání SJM budete mít následně pak tři roky od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu.

Jen v případě rozvodu tzv. nesporného soud nezkoumá nic. Tam se vychází z toho, že se obě strany na všem dohodnou, včetně rozdělení SJM. Tuto písemnou dohodu předloží soudu a soud dohodě vyhoví a rozvede vás. Je to cesta určitě rychlejší a ušetří oběma stranám spoustu času a nervů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.15 16:17
avatar

Doručuje pošta, první se dělá svěření dětí do péče, druhé vypořádání SJM až třetí a poslední rozvod. Ty dvě první, pokud se dohodnete jsou do 3 měsíců a rozvod trvalo rok než vůbec začal, pak jelikož vše bylo domluvou, rozvedeni na první stání. Brno-prý toho mají moc.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.15 22:18
avatar

Vypořádání SJM lze řešit až do tří let po rozvodu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: plp
Datum: 14.08.15 16:42

Děti jsou dospělé. Co se majetku týká, tak by se řešil pouze družstevní byt. Bohužel domluvou to nepůjde.

Co mě trošku překvapilo, že se rozvod řeší až na konec. Advokátka totiž řešila a podávala návrh na rozvoj jako první a majetkové vypořádání se podle ní bude řešit až následně.

Jak to dlouho může trvat, mě zajímá hlavně kvůli přestěhování, jelikož už to není k vydržení :( Máme vyhlídnutý byt, který bychom museli od září platit. Bohužel do rozvodu by to znamenalo platit dva nájmy/služby, protože pokud by manžel neplatil, tak se můžeme dostat do dluhů.

Datum: 14.08.15 17:31
avatar

Advokátka má pravdu. Napřed rozvod, pak majetek. Vy ale žádný nemáte, jen podíl v družstvu. Spíš jde o to, kdo tam bude bydlet a kdo ne. Co mě ale zarazilo, vy se budete stěhovat s manželem do jiného bytu? Tak to můžete i před rozvodem... Co se týká doby - to je těžké, může to trvat půl roku nebo taky deset, záleží na tom, jestli se budete odvolávat atd. Pokud s rozvodem souhlasíte oba dva, nepotřbujete advokáta, soud vás jednoduše rozvede a vy to tam jen podepíšete. Je to rychlé a hlavně zadarmo. Co se týká majetku, ten si rozdělíte po rozvodu buďto sami a opět zadarmo, a když se nedohodnete, dáte si žádost k soudu ohledně rozdělení sjm. Když se nedohodnete, bude to dlouhé - na roky a hlavně hodně drahé, řádově u bytu klidně sto a více tisíc, to záleží na tom, jestli se budete tahat o každou vidličku a dělat znalecké odhady všeho anebo půjdete a koupíte si ji daleko levněji novou, starou necháte velkoryse manželovi. Takže za mě, dohodněte se a peníze dejte radši dětem než advokátům, soudcům, odhadcům...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: plp
Datum: 14.08.15 17:52
Stěhovat se budeme samozřejmě bez manžela Ale je potřeba počkat asi až po rozvodu, protože by se mohlo stát, že on nebude platit nájem a exekuce přijde k nám. Jeho nic nezajímá.
Co se domluvy týká, tak s ním není žádná řeč a domluvit se nedá.
Datum: 14.08.15 19:15
avatar

Štírečku u dcery to byl postup jak jsem psala, rozvod byl poslední. Možná proto, že šlo o jeho dluhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 22:23
avatar

U dcery šlo o "nestandardní situaci", bylo nutné zajistit,

aby se věřitelé za dluhy bývalého manžela "nehojili" na ní.

Nestandandardní situaci ale nelze vydávat za pravidlo nebo za běžný postup...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.15 18:19

pokud vím, tak nejdřív je soud o děti (pokud jsou nezletilé), potom rozvod a teprve poté majetek. ten majetek se tuším může řešit až tři roky po rozvodu.

ale co se družstevního bytu týká, tak jsem kdysi kdesi četla, že pakliže jsou oba exmanželé členové družstva, tak ani trvalým opuštěním bytu nezaniká právo nájmu. nevím, nerozumím tomu a podrobnosti jsem nikdy nedohledávala, jenom mě to tehdy zaujalo, potom by ale asi mělo platit, že až do vyřešení majetku (tedy kdo nadále bude vlastnit družstevní podíl a kdo ne) by nájemci i nadále měli být oba bývalí manželé, i když jeden z nich už bude bydlet jinde, s právy i povinnostmi? fakt nevím, jenom by asi bylo dobré se na to zepat vaší právničky, když už teď řešíte stěhování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 22:39
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 14.08.15 19:25

Dopisy nosí pošťačka, jen pokud si je někdo nepřebere, může soud využít způsobu jiného doručení, např. policii.

Doba je různá, podle toho, kolik toho soud má. Soud může být odročen, třeba pokud jeden s tím rozvodem nesouhlasí, také je potřeba vyřešit si předem péči o děti.

Pokud příjdete oba k soudu a soudu řeknete, že se chcete rozvést, dohodnete se na péči o děti a všem potřebném, soud je schopen vás rozvést při prvním stání.

Nikdy jsem se nerozváděla a doufám, že ani nikdy nebudu. Hlavně se snažte, ať tím trpí děti co nejméně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.15 15:55
avatar

Nosí to pošťačka, jsou to obálky od soudu se zeleným pruhem, takže doporučenka. První, co soud řeší jsou děti. Pokud je dohoda, je to na první stání. Pak následuje rozvod, a pak majetkové tahanice. Takže pokud nemáte děti a jste dohodlí na majetku, tak asi dva měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.