Notebook v autobuse?

Od: Datum: 13.08.15 17:30 odpovědí: 7 změna: 13.08.15 20:19

Ahoj, mám dotaz. Dnes sem jel autobusem, řidič autobus hnal jak o život, ale pak prudce prudce zabrzdil a já měl u sebe notebook v brašně. Notebook sletěl na zem a známky poškození z venku vidět nejsou, otevřel jsem notebook abyl prasklej displej. Může mi ČSAD proplatit částku zničeného notebooku? Zkusil jsem notebook reklamovat do Alzy, a zatím je na webu toto : "Reklamace nesplňuje záruční podmínky a byla zamítnuta. Zboží je na přání zákazníka zasláno dodavateli na posouzení oprávněnosti reklamace. Lhůta pro toto posouzení není nijak stanovena." Co to znamená?

Díky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.15 17:39
avatar

Nechci moralizovat, ale ten pokus o záruku u prodejce je v tomto případě pokus o podvod..

Měl jste škodu ihned nahlásit v autobuse (nejlépe si ještě napsat kontakt na nějakého svědka) a posléze u ČSAD..a tam zkuste vymáhat Vaše peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 17:43

Právě že v autobuse sem byl sám.

Datum: 13.08.15 18:41
avatar

...a kdo řídil?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.15 17:53
avatar

Ani u ČSAD by jste neuspěl,protože zavazadlo si musíte uložit způsobem který vylučuje jeho volný pohyb v prostorách autobusu.Váš názor,že že řidič "hnal jak o život"je jen subjektivní a k prudkému brždění měl zřejmě nějaký důvod.Neznám totiž řidiče,který by se jen tak z plezíru rozjel a vzápětí prudce brzdil.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 13.08.15 18:27

Zdravím, máte smůlu, viz přepravní řád autobusového dopravce ohledně uložení zavazadel. Navíc, pokud je to městská linka a ne meziměsto či dálkový autobus s větším komfortem a jinými pravidly, mohl byste ještě dostat vynadáno, že jste vědomě ohrozil sebe i další potenciální cestující. Takový notebook už při nárazu zabíjí.

P.S.: Pro příště si dejte alespoň v autobuse od práce či facebooku oddych a raději se kochejte pohledem z okna či zkuste najít nějaké přítele na cestách. :),

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.15 18:34
avatar

Dobrý den, já už jen doplním, že pokud jste mechanicky poškozený NTB reklamoval a reklamace nebude uznána, tak můžete ještě zaplatit za neoprávněnou reklamaci. Tedy, ty náklady s tím spojené. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 20:19
avatar

Zkuste se na to prosím podívat z pohledu řidiče autobusu. Až se příště vyskytne nějaká situace, která vyžaduje silné brždění, má raději nebrzdit, aby nepoškodil něčí věc? Má se nechat nabourat? Nebo jak má situaci řešit - dle Vás, aby Vám jako cestujícímu nemohly být poškozeny věci, které s sebou vezete?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.