Výživné po ukončení střední školy

Od: Datum: 13.08.15 12:08 odpovědí: 8 změna: 20.08.15 22:11

Dobrý den,

dcera letos odmaturovala na střední škole. Počas studia si našla "brigádu", kde si vydělává poměrně slušné peníze. Na vysokou školu nebyla přijata a tak si vybrala opětovné studium na stejné střední škole, kterou již vystudovala, ale nyní to je obor dvouletého učiliště. Důvodem je stálá brigáda, která je podmíněna studiem.

Mám nějakou šanci na zrušení výživného nebo na jeho úpravu? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.15 12:36
avatar

Dcera má nárok na výživné do doby, než je schopná se sama živit. S čímž se většinou vylučuje denní studium. Ale pokud má příjmy z brigády takové, že se sama uživí, tak by šance asi byla. Ale jestli bydlí u druhého rodiče, který ji živí, vidím to bledě.

Selský rozum mi říká, že pokud si vydělá opravdu dost peněz (víc, než co by se dalo považovat za "kapesné"), tak by byla šance na snížení. Ale selský rozum je u soudů mnohdy k prdu.

Během denního prezenčního studia dcery bych to asi nezkoušela, ale jak říkám nahoře, záleží na tom, zda se živí sama.

Co myslíte tím "důvodem je stálá brigáda"? Jako že studuje proto, aby mohla pokračovat v této brigádě? To byste jí musel(a) dokázat...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrka
Datum: 20.08.15 18:40

Dcera nemá nárok na výživné, protože se dokáže živit sama, což je prokazatelné maturitním vysvědčením. Nepleťte si to s nenalezením zaměstnání. To také třeba vůbec nehledala a z otce dělá debila, který by ji měl živit asi celý život. Zaregistruje se na praáku a bude fungovat jeko její otec. Bez výjímky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 13:10
avatar

Za mě ano, zažádejte o zrušení, její studium již neslouží ke zvýšení kvalifikace, ale je to pouze prodlužování studia.

Dvouleté učiliště má menší hodnotu, než střední škola téhož zaměření, které úspěšně ukončila maturitní zkouškou.

Popátrejte na internetu, o takovém případě jsem již četla a rodič, myslím otec, to vyhrál a placení výživného na syna soud ukončil.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: petrka
Datum: 16.08.15 21:29

Nedávno o podobném problému rozhodl soud, kdy zamítl žalobu syna na otce, který mu po jeho dokončení střední školy přestal platit výživné. Syn chtěl totiž studovat na stejné škole zase jiný obor a soud dospěl k názoru, že to již není soustavná příprava na zaměstnání ale bezdůvodné prodlužování studia.

Přestaňte platit alimenty a upozorněte na to doporučeným dopisem. Ze strany dcery je to hnusná vychcanost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.15 23:49

tak pokud o výživném rozhodl soud, tak bych na místě otce rozhodně sama jen tak platit nepřestávala - to by se taky mohl dočkat exekuce *nevi* obrátila bych se na soud a požádala o zrušení povinnosti platit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrka
Datum: 20.08.15 18:37

K tomu není důvod. Jestliže se změnily okolnosti pro placení výživného - ukončení studia, tak hned následující měsíc přestává nutnost placení alimentů. Není dáno zákonem, že placení ukončuje až opětovný soud. tO BY MOHL PLATIT KLIDNĚ I PŮL ROKU A ABSOLUDNĚ NEODŮVODNĚNĚ.

V tom není žádnýá problém. A jestliže dítě půjde opět na přijímačky za rok a dostane se na školu, tak to je pak jiná věc. Prozatím neplatit a to hned. Je čas se postavit na vlastní nohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.15 22:11

no tak ale ono výživné není do doby ukončení studia, ale dokud dotyčný není schopný se sám živit... pokud o schopnosti sám se živit dochází k rozporu mezi názorem dítěte a jeho rodiče, tak je lepší mít to podložené soudně, než přestat platit na vlastní pěst. protože potom to dítě může s rozsudkem o alimentech naklusat za exekutorem, že rodič neplatí, jelikož dítě v má v ruce papír od soudu, že rodič je povinen plati a rodič nemá v ruce nic *nevi* o nic jiného nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: junek
Datum: 20.08.15 20:38

dobrý den, přestal bych ji platit peníze...ale ty bych si dával stranou pro pripad...že by to někdo dal k soudu a ten by vám to nařidil..

podle mě nemá nárok na vyzivné...pokud ji ale peníze budete posílat...a pak po následném zjištění, že jste nemusel, je budete chtít žadat zpět...tak by jste zpět nedostal...je to nevratné.

Některé děti i na popud své maminky svého otce pěkně ždímou. ..Dcera vám musí ale dávat potvrzení o studium...pokud vám ho předloží...tak si ji vysmějte...raději bych se ale poradil s právníkem...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.