Chování na zahradě

Od: Datum: 12.08.15 09:35 odpovědí: 26 změna: 13.08.15 18:09

Mám chatku v zahr.osadě a sousedy cca je jejich posed se stolem a pod cca7m Stává se,že si vezmou harmoniku a hlučně se baví. Popíjejí a je jich tedy posledně 12. Je daný určený limit pro takovou rušitelnou atmosféru? Je to sice soukromý pozemek,ale osada. Noční klid sice je,ale -ale co je moc -je moc .Poprosila jsem je o tišší zábavu,ale řekli mi,že jim kravál nevadí. Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.08.15 09:42

Máte na výběr- připojit se k jejich zábavě, vzít si špunty do uší a nebo se s tím smířit. V noci je klid, to je hlavní, jsou prázdniny - dovolené, tak to tolerovat. Lidé nežijí jen prací. Přece vám nevyhrávají pod okny celoročně.

doplněno 12.08.15 11:56:

V dotazu píšete, že noční klid je, ale v doplnění píšete, že hulákají do 4 do rána. Něco není v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.15 10:31

No,,já tam také celoročně nejsem Jak jsem psala --jsou v důchodě..

Datum: 12.08.15 09:45
avatar

Nemůžete si jít lehnout na druhou stranu chaty? S okny jinam než na zahradu? Proč nejste s nimi? ;) Dovolená, voňavá teplá noc, kamarádi, harmonika nebo kytara, co více si o dovolené přát?!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.15 10:25

Nejsem s něma proto,že nedělám hluk ani nevřískám při harmonice a navíc beru léky .Nemám ráda alkohol.Mám své ledi,se kterými se přátelím.Ale já je slyším přes zeď. Je mi jedno jestli jsou prázdniny ,nejsou malé děcka.

Datum: 12.08.15 10:07

Pokud to trvá i po 22 hodině, tak to vydržet a ráno v 6 jít sekat zahradu sekačkou, nebo si pustit hodně nahlas rádio, pro ty, kteří si hrají na zákazy sekání na chatách v určité časy, aby nemohli dospávat a to dělat po každé jejich akci, dokud se nezačnou chovat rozumně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.15 10:29

Oni mají chatu uprostřed zahrady ,ale nastěhovali se ke mně pod strom..Mají hodně prostoru pro alkoholické řádění.Jsou to starší ledé přes 60let a jsou jak puboši..Bývají tam i do 4 do rána,

Datum: 12.08.15 11:09
avatar

proč si s nimi po dobrém nepromluvíte - zajděte na návštěvu např. s koláčem nebo lahvinkou ;) a vysvětlete jim, že jim sice zábavu přejete, ale berete léky a potřebujete klid a poproste je, aby se aspoň přestěhovali na opačný konec své zahrady... třeba nahlédnou, že nejste tak protivná, jak se jim asi jevíte teď, a možná na vás budou brát větší ohledy...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 12.08.15 11:29

Váš strom potřebuje v tomto čase pohnojit močůvkou, popřípadě zkvašenými slepičáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: po22
Datum: 12.08.15 11:36

Proč sekačku?))Ráno pustit dvě hodinky techno a je to. Soused by byl po nočním dýchanku jak rybička u dveří))by si možná rozmyslel večer pokoušet harmoniku))

No, nic tazatelce přeji pevné nervy a souhlas po desáté večer je noční klid. mmch chlastat každý večer s nima by mě asi taky nebavilo, a jít tam třeba jednou, tak už by nikdo nebral vážně, že chci po desáté klid.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.08.15 11:22

Ale já na ně nejsem vůbec protivná,a nebudu nikome nosit flašku ,aby mi nehulákal do pozdní noci.Jsou to lidé s titulem a také nemíním pro opilecké huby jim dělat koláč.Snáším to 2 roky ale teď to mělo sílu. Navíc se na mně obořili pokud jsem slušně prosila ať nejsou tak hluční jejich hosté. Jsem velice tolerantní jejich třešeňmá haluze nad mou okrasnou předzahrádkou aniž by odklidili listí. Já jedu za klidem z paneláku a setkám se t tímhle? To se přece nedělá takové chování..

Datum: 12.08.15 11:40
avatar

Zas na jednu stranu chápu že vám vadí hluk - ale na druhou stranu v zahradkářské osadě jsem asi na dovolené - nemusím do práce, můžu se bavit s přáteli a je jasně že to nebude probíhat při 30dB a nebudeme tam hrát šachy. Pokud chcete dokonalé ticho budete muset do pralesa. Upřímně takovou sousedku jsem měl taky a jednou za čas přijeli přátele tak jsme večer slavili a ona vždy jak padlo 22hod stála nastoupena před dveřmi a zvonila a už to jelo že je noční klid apod. Občas se to dá myslím tolerovat, kupte si špunty do uší, za 7kč sežene všude.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.15 12:43

Asi jste špatně četl.Jejích známí se tam přijdou ožrat a druhým znepříjemnit pobyt. To je OK? Spíše jim zacpat huby než ty vaše doporučené špunty.Je to o ohleduplnosti k druhým .Kdybych tam měla malé voučky tak bych je asi postříkala hadicí..

Datum: 12.08.15 21:32
avatar

A není to hezké, když lidé přez 60 ( jak píšete) mají kamarády a rádi se baví . Přeci tam neoslavují každý den. Mnohem raději bych seděla s nimi a bavila se , než se užírala vzteky na Vaší straně zahrádky. Jsou prázdniny , čas na grilování a setkávání s přáteli.Bohužel - při takovém množství lidí ( 12 ) je naprosto nemožné aby nebyli hluční.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.15 21:38
avatar

Nemožné? Tak ať si pronajmou salónek v restauraci, nebo třeba celou hospodu, nevidím důvod proč pořádat takové akce na úkor obtěžování ostatních. Prázdniny, čas grilování, to jsou hloupé výmluvy. taky grilujeme, taky se bavíme, ale vím kdy je na čase zvolnit. Berte to tak, že někdo jezdí na chaty relaxovat v klidné atmosféře lesa a okolí, ne poslouchat hulákající pod vlivem se chovající důchoce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 12.08.15 21:49

Ano, na chaty jezdí lidé relaxovat atd, ale tazatelka si pořídila zahradní chatku v zahradkářské kolonii, tudíž ji musí napadnout, že moc klidu si neužije neboť chatky jsou nalepeny jedna na druhou. Jsou lidé, co vyžadují samotu a klid - ať jdou na samotu. Jsou lidé, co se v létě rádi pobaví. Tazatelka v dotazu psala, že má v noci klid, tak není co řešit.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 13.08.15 08:50

Víte co? jedině ONI neví jak se v klidu pobavit...Ostatní tam nehulákají, a odpočívají..Jo--ať se baví .ale nevím,jestli by jste snesla celý den hulákání ,hrani na harmoniku..Máme to jasně napsáno ,v pravidlech o chování --nesmí se rušit klid.Jak vám někdobude v domě dělat kravál,tak vlastně múžete být ráda,že zavře hubu aspoň v noci?Jste nějaká asi pomýlená...A máte zkreslenou představu o sousedských vztazích a vůbec o toleranci.

Od: quac*
Datum: 13.08.15 12:12
Tady to nevyřešíme.
My nevíme jakej vám tam dělají bordel. A kolik hluku je na na vás moc -každý člověk to má nastaveno jinak.
A pokud je někdo na hluk citlivější tak se mu normální zábava ostatních může zdát nesnesitelná. A pak nezbývá než si na zahrádku jezdit jindy.
Bo kvůli jedné přecitlivělé osobě nebudou ostatní prožívat dovolenou s nálepkou na hubě.
Ale pokud skutečně dělají nesnesitelný hluk, tak si zavolejte správce a podle pravidel jak jste zmiňovala by se měli umírnit.
My vám tu jinak neporadíme, bo to z textu neslyšíme.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.15 12:36

Tak mi nepište již,,na takové rady nejsem zvědavá,,již jsem to napsala.Asi si také rád uděláte někomu hlučný piknik před okny.

Od: quac*
Datum: 13.08.15 12:42
To by mě zajímalo jak jste na to přišla.
No, ale jinak já jsem přišel na to (podle vašich odpovědi zde)
že opravdu asi nebude chyba v těch "opilcích".
doplněno 13.08.15 14:16: Mrkněte se na tuto stránku.
Je to o tom, co dělat když jde od souseda hluk.
http://frankbold.org/poradna/…u-podat-pri-obtezovani-hlukem
Ohodnoceno: 1x
 
Od: quac*
Datum: 13.08.15 12:03
? To by si museli nadat blbců.
Vy když budete mít chalupu mimo město tak si na grilovačku taky obědnáte hospůdku se zahrádku?
To snad nemyslíte vážně?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.15 08:56

To neznamená..že je čas prázdnin -nejsou to děcka že musí jiným to volno narušovat vše z mírou..

Datum: 12.08.15 21:56
avatar

Já bych to shrnul s odkazem na jednu písničku Já Já Jenom já... a nejhorší jsou nervozni abstinenti

doplněno 13.08.15 14:05:

Slušní a rozumný lidé se tolerují navzájem

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.08.15 08:51

Další hulákající když někdo nepije tak je nenormální,? A musí tolerovat ožralé čumáky?

Tímto jsem skončila --už mi na toto téma nepište..

Od: quac*
Datum: 13.08.15 11:00
Pokud v deset večer ztichnou, tak proč by nemohli popíjet?
Ono taky můžete mít souseda kterej si nechá dovézt plnou zahradu dřeva a od rána pořád řeže a řeže...
To už jsou lepší ti "opilci".
S nima se můžete napít a pobavit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 18:09

Do deseti ať si dělají co chtějí, ale pak má být klid.

To s tím dřevem není dobrý příklad, dřevo je potřeba na topení, ale chlastat se nemusí, a jak tady padlo to "já já já, jenom já", tak přesně takhe se chovají právě jenom ti slušňáci, kteří u všeho hned musejí popíjet a pak po chvíli už ztrácejí zábrany a začínají řvát jak dobytek, omlouvám se skutečnému dobytku, ten se chová daleko líp.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.08.15 16:01
avatar

Mám zkušeností několik, jeden Silvestr a můj akordeon, každý kdo mi přišel z paneláku vynadat seběhl zpět pro chlebíčky a končilo se v 5 ráno-můj otevřený byt + chodba na patře plná lidí. Tyto prázdniny kravál od sousedů, jejich zpěv mi rval uši a tak jsme vzali maso a slivovici a šli na návštěvu. Po 3 štamprdlích mi jejich kvílení už nevadilo.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.