Zhoršené opalování

Od: Datum: 09.08.15 18:17 odpovědí: 4 změna: 10.08.15 09:32

Dobrý den,

mám dotaz ohledně opalování. Nemám zapotřebí se opalovat úplně do hněda, jen jsem si všimnul, že se opalují hůř a hůř. Je mi 21 let a co si pamatuji, tak jako malý jsem se od moře vždycky vrátil úplně hnědý, v PC mám ještě fotky kdy mi bylo 15 let a vypadal jsem jak kdybych chodil celý rok do sálarka v obličeji a teď se spíš spálím než, že bych se opálil a nevím čím to může být, vlasy mám hněde oči taky a nejsme vyloženě světlý typ.

Jediné co mě napadá, tak při sportu se dost potím a jednu dobu jsem měl problém s plísněmi/kvasinkami (přesně si t nevybavuji) na hrudníku, ale vím, že používal jsem nějakou dobu micetal. Dále co si vybauji, je to že od těch 16 let jsem se sluníčku vystavoval míň a míň, když nepočíám ruce a obličej, už nebyl čas chodit po koupalištích. Tak si tak říkám, je možné, že najdnou ta kůže není zvyklá? Nebo je to nesmysl?

Teď když vylezu na sluníčko, stačí málo a snadno se spálím a když už se tak nějak opálím, tak je to takové nerovnoměrné hlavně na hrudníku a břiše.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.15 19:43

Odpověděl sis sám. Kůže není zvyklá. Dříve jsi chodil na sluníčko v průběhu celého roku a kůže měla potom na dovolenou nějaký základ. Teď ji jednorázově nechráněnou vystavíš sluníčku a tak se spálí. Důležité je, vystavovat tělo sluníčku postupně. Tím, jak kůže hnědne, se vlastně proti UV záření ze sluníčka chrání před spálením.

Ohodnoceno: 2x

Od: tom321
Datum: 09.08.15 20:57

Díky za reakci, já jen jestli jsem neměl nějaké mylné domněnky, jelikož na internetu jsem se toho v diskuzích moc nedočetl

Datum: 09.08.15 22:03

Doporučuji vám, z vlastní zkušenosti, vždy na jaře začít užívat Betakaroten (40 dní).Chrání buňky před poškozením, zejména působením UV záření, podporuje rovnoměrné opálení a dlouhodobé zhnědnutí pokožky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.08.15 09:32

tome. Schopnost pokožky zhnědnout se lety mění. Takže ano, může se u Tebe stát, že už se nikdy neopálíš tak, jako v dětství. Ten betakaroten je dobrá rada. Nebo baštit ve velkém mrkev, meruňky

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.