Katastr nemovitostí, prý to nevlastní, kdo má

Od: Datum: 08.08.15 14:38 odpovědí: 8 změna: 08.08.15 19:44
avatar

Zdravím, když hledám v nahlížení do katastru nemovistostí ( http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberBudovu.aspx?typ=Stavba), zadám adresu, kde by dotyčná osoba měla mít barák, tj. měla by ho vlastnit nebo aspoň spoluvlastnit (barák nebo parcelu), tak najdu jako vlastníka úplně jinou osobu. Je uvedena pod vlastnickým právem. Netuším jestli k pozemku nebo ke stavbě. Je možné, že jiné vlastnické právo je na pozemek a jiné na stavbu? A co znamená, když je u omezení vlastnického práva uvedeno zástavní právo smluvní? Mohl by to být důvod, proč nenajdu onu osobu, ale úplně jinou? Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 08.08.15 14:42
avatar

Odpovím jen na část: ano, je možné, aby pozemek vlastnil někdo jiný, než stavbu na něm.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.15 14:52
avatar

@hm: Děkuju. A z tohohle poznám, jestli je ona osoba vlastníkem pozemku nebo té stavby? Já bych řekla, že pozemku. Ale nejsem si jistá. Konkrétní informace jsou schválně skryté. A tedy je možné, že někdo koupil pozemek, na něm postavil barák. Ten barák pak někomu prodal, ale pozemek je psán furt na něj/ni?

Od: jmlc®
Datum: 08.08.15 14:56
avatar

Stává se to sem tam, že někdo postaví na pozemku dům a pozemek není jeho... Někdy za to můžou nedokonalé smlouvy, někdy za to může i chybné zaměření v katastru nemovitostí... Lepší údaje než jsou na internetu získáte za 50,- až 200,-Kč - záleží na počtu stran - List vlastnictví. Lze i on-line - viz. váš screen vpravo nahoře.

Dotaz na parcelu/pozemek a dotaz na číslo domu - abyste mohl porovnávat...

doplněno 08.08.15 15:35:

prostě když hledáte, pak hledáte 1) majitele pozemku - číslo parcely a 2) majitele domu - číslo popisné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 08.08.15 15:14
avatar

Vzhledem k tomu, že tohle jsou "Informace o pozemku", tak se uvedený majitel nejspíš vztahuje k pozemku. Jestli ta budova má popisné číslo, podíval bych se na ni do rejstříku staveb (v katastru).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 15:34
avatar

Já se v tom ztrácím. *smich*

doplněno 08.08.15 15:39:

Já se prostě dostanu do bodu, že dám vyhledat stavbu. Určím část obce, pak dám budova s číslem popisným, napíšu číslo popisné a jsem tam, kde jsem byla. Viz první fotka. *smich*

Od: uska®
Datum: 08.08.15 15:37

Tak to mrkněte sem http://nahlizenidokn.cuzk.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 14:53
avatar

Jestliže znáte číslo popisné stavby, hledejte nejprve vlastníka stavby. Zobrazí se vám přitom i číslo pozemku, na které stavba stojí. Pak tedy v druhém kroku hledejte vlastníka pozemku. Zástavní právo může znamenat například, že majitel má hypoteční úvěr a ručí onou stavbou. Není to však důvod, proč by měla být jako vlastník uvedena jiná osoba. Dejte pozor, abyste zadala správně název obce, příp. její část. Můžete mi do vnitřní pošty poslat č.p. stavby a já vám to vyhledám.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 08.08.15 19:44
avatar

Když se dostanete do zobrazení majitele stavby, tak si všimněte, že je tam uvedeno kromě jiného i stavba stojí na pozemku parcelní číslo: atd. A to parcelní číslo funguje jako odkaz. Po kliknutí na něj, se vám otevře nové okno s údaji o parcele.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.