Odcizena peněženka

Od: Datum: 08.08.15 10:59 odpovědí: 8 změna: 09.08.15 12:46
Potrebuji poradit můj bratr mi včera ukradl peněženku nela jsem tam všechno platební kartu občanku prukazku na autobus hotovist pres 500 kc kartu sem zablokovala a zasla na policii mam od banky pojistku na odcizení kabalky tak jsem se chtěla zeptat jestli tím ma někdo zkušenosti a co nan dělat abych využila tu pojistku mam zajit do banky nebo někam zavolat dekuji nám banku equabank
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kacka
Datum: 08.08.15 11:04
Mam prave pojistku na odcizení veci s kabelky zahrnuje i peněženku kartu doklady atd. Tak jenom nebyl jak ji využít co mam do banky prinyst nebo kam jít dekuji
Od: buss®
Datum: 08.08.15 11:25

Od pojistitele máte písemné pojistné podmínky, načtěte si je a zajděte do té banky, kde jste pojištěna pro informace, sepsání záznamu. Váš bratr bude stíhán, pokud jste jej oznámila jako pachatele, byla jste poučena o možnosti náhrady škody.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.08.15 11:43

V bance Vás odkážou na pojišťovnu uvedenou ve smlouvě, předpokládám že to bude BNP Paridas Cardif. Na jejich telefonním čísle Vám sdělí požadované dokumenty.

Od: uska®
Datum: 08.08.15 12:00

Nevím, zda se něco nezměnilo, tak z pojistky nedostanete ani kačku neboť pachatel je známý. Škodu musíte vymáhat po bratrovi.

To bychom si v rodině mohli krást věci do nekonečna a pojišťovna by platila a platila.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 08.08.15 12:04

K čemu by pak pojistky byly? Já jejich podmínky neznám. Ať si to vyrube po pachateli.

Datum: 08.08.15 12:08

Uška má pravdu. Nedostanete nic. Navíc v podmínkách najdete, co vše musíte splnit, aby se plnilo - zajištění kabelky apod. Takže jestli někde necháte volně položenou kabelku a pachatel nemusel nic překonat k tomu, aby ji vzal, tak pojišťovna neplní.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.08.15 13:43
Vzhledem k tomu,ze pachatel je bratr (osoba blizka - v trestnim rizeni existuje) musela jste dat souhlas s trestnim stihanim sveho bratra.pokud jste jej nedala policie to resit nebude a pojistovna neda ani korunu. Pokud jste jej dala, i tak Vam pojistovna neda ani korunu, protoze svuj souhlas muzete vzit az do soudniho rozhodnuti kdykoliv zpet. Dale vzhledem k tomu, ze pachatel je bratr a teda znamy pachatel bude Vas pojistovna pravdepodobne odkazovat na reseni nahrady skody obcanskou cestou. V trestnim rizeni soud vyda rozsudek s trestem a s povinnosti uhradit skodu. Pokud ji Vas bratr neuhradi, budete muset skodu narokovat prostrednictvim obcanskosoudniho rizeni s dolozenim potrebnych dokumentu z trestniho rizeni...
Ohodnoceno: 4x

Od: stano123456
Datum: 09.08.15 12:46

Jelikož jste již nahlásila pachatele, zapomeňte na nějakou pojistku. ! Občanka jako ztracená je trvale zablokovaná a tedy i při navrácení NEPLATNÁ. Musíte požádat za 100,- o novou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.