Problém/bolest v oblasti pánve

Od: Datum: 07.08.15 20:07 odpovědí: 4 změna: 08.08.15 07:14

Zdravím, zhruba před 40 dny jsem začal pociťovat bolest táhlou místy pichlavou v oblasti pánve, většinou se to projevuje při zvýšené fyzické aktivitě a poté bolest následuje až den-dva po ní.Někdy to cítím víc, někdy míň.Moc jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jsem na začátku prázdnin téměř nesportoval.Občas se to snažím promasírovat nějakým chladivým gelem atd.Chtěl bych se Vás zeptat, nemáte s něčím podobným zkušenosti? Napadá mě, že by to mohly být nějaké úpony nebo tak něco, mám to pravidelně masírovat a protahovat, nebo případně vynechat sport? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.15 22:13

Těch možností příčiny bolesti může být asi více, ale mám bohužel čerstvou zkušenost. Při cestě do práce (vedlejší, fyzicky značně nároční činnost) mě již v autě začala silně bolet záda v kříži. Druhý den celkem pohoda a třetí den večer po šichtě mě odvezla záchranka, neb mě znehybnila bolest v pravé pánevní oblati a zcela paralizovala pravou nohu. Díky Českému zdravotnictví budu znát ortel až po 2 a půl měsících. Asi bych to dnes už moc nepodceňoval a zašel na nějaké základní vyšetření, nebo se odevzdal do péče fyzioterapeutovi (osvědčenému). Doufal jsem v "rozhýbání" na kole, ale sotva jsem z práce dojel domů, a ani po více jak měsíci, hospitalizaci a kapačkách obtíže zcela neustaly. Nepodceňoval bych to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.15 23:19

Oblast pánve?Já mám zkušenost ,že bolelo"pánevní madélko"prostě ta část (na které drží hubeným kalhoty.-))když si dáte ruce vbok a pak trochu níž na kost.Bolelo to dost,že jsem očividně kulhala byl problém si i zavázat boty a bylo to z kola a běhání dohromady.Chce to trochu odpočinout.Našla jsem si pak i protahovací cviky,které mi sedly a dělaly dobře.

Datum: 08.08.15 06:28

Oblast pánve, to je hodně široký pojem. Pánev je všechno kolem pánevních kostí. Zhruba od pasu a až pod stydkou kost. Zprava doleva. Je v ní mnoho vitřností, od slepáku, močáku, prostaty. A také svalů a kus páteře a kostrč. Co a kde vás bolí. Musíte to upřesnit. Nahoře, dole, vlevo, vpravo, uvnitř, v kloubech? Kde přesně vás to bolí?

Datum: 08.08.15 07:14

Dobrý den. Bolest v těle většinou naznačuje, že není tak tělo zcela fit. Na místě by bylo navštívit lékaře. Kdyby se každý uměl vyléčit jen četbou rad na internetu, tak by naše zdravotnictví jen zkvétalo. Bohužel k tomu, aby člověk mohl dát smysluplnou radu, musel by mít vystudovaný obor všeobecné lékařství na lékařské fakultě, pak zvládnuté atestace a stejně by vám diagnozu přes internet nestanovil. Chce to osobní přístup lékaře a pacienta. Tak ho co nejdříve navštivte, tím pro sebe uděláte nejlépe.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.