Úřad práce, opětovný návrat na úřad

Od: Datum: 07.08.15 08:42 odpovědí: 5 změna: 07.08.15 20:07

Dobrý den, aktuálně jsem na úřadu práce a hledám si novou práci. Problém je, že budu asi měsíc s rodiči na dovolené a přestože nepobírám žádné dávky mimo zdravotního pojištění, chtěl bych se odhlásit na tento měsíc (tento měsíc si zaplatit ze svého) a po měsíci se zase přihlásit na úřad práce. Někde jsem ale četl, že to nejde. Po odhlášení s úřadu práce, mohu být evidován opět až po dvou odpracovaných létech. Otázka zní, jak to tedy je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.15 09:31
avatar

Můžete se přihlásit a odhlásit jak chcete. Akorát při opětovném přihlášení podstoupíte zase to samé, co poprvé - formulář, čekání, první schůzka... žádné "moje dokumenty už tu máte".

Ty dva odpracované roky se týkají, nemýlím-li se, podpory - pokud vyčerpáte podporu v nezaměstnanosti, na kterou máte nárok (do urč. věku je to 5 měsíců), tak na další máte nárok až po dvou odpracovaných let, resp. po dvou letech placeného sociálního pojištění, které za Vás odvádí zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 07.08.15 09:48
avatar

A máte na tu dobu sjednanou schůzku?

Pokud ne, tak já osobně bych to neřešila a odjela bych. Poštovní chránku Vám bude jistě někdo vybírat a kdyby něco, dá Vám echo. Pak můžete vše řešit přes počítač, na kterém jistě skouknete nějaké nabídky k práci, nebo po telefonu. Jestli tedy nebudete v cizině.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: petrka
Datum: 07.08.15 19:40

Pohanko, radíte nesmysly. Jestliže ho ÚP pozve na jednání, musí přijít. Musí si jinak předem domluvit návštěvu mimo termín dovolené a hlavně neříkat, že jede na dovolenou. Například jede za příbuznou, která je nemocná. Může se stát, že mu úřednice schválně předepíše jednání uprostřed dovolené. Osobní zkušenost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 20:07
avatar

Asi jsem to špatně napsala, pokud nemá v tom termínu sjednanou dopředu schůzku ÚP, tak proč by nejel.

Přes e-mail nebo telefon může reagovat na nabídky zaměstnání, které mu přijdou popřípadě domů. Nebylo to myšleno, že bude na dálku komunikovat s pracovním úřadem, že je na dovolené a na schůzku se nemůže dostavit.

Předpokládám, že při poslední návštěvě ÚP dostane termín na další návštěvu.

Musím napsat, že to je jak o kterém pracovníku. Mě se můj zprostředkovatel dokonce zeptal, jestli v tom termínu nejedu na dovolenou, aby mě to nenarušil. Ale abych řekla pravdu, i když mám hodného přiděleného pracovníka, tak bych mu to dopředu neříkala. Vím, že to nemají moc rádi a jak máte i Vy špatnou zkušenost, se to potvrdilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.08.15 11:18
avatar
Máte víc možností.
1) domluvit se na tom,že budete s rodiči mimo abyste v daném termínu nemusela na schůzku,ale až po návratu.
2) 1 nebo 2v daném měsíci se odhlásit /máte pak ZP na celý měsíc/a po návratu se opět zaregistrovat.
3) Odhlásit se z up a zp si platit sám
doplněno 07.08.15 15:27:

Jen malé doplnění-registrovat se na ÚP jako uchazeč o zaměstnání není POVINNOST ale PRÁVO!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.