Jaký text k darování peněz

Od: Datum: 06.08.15 23:23 odpovědí: 5 změna: 07.08.15 09:05

Dobrý den všem, chtěla bych se poradit co napsat do obálky ve které budeme darovat peníze svatebčanům.Moc díky všem za tipy a nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.15 04:29
Peníze jako svatební dar se dávají novomanželům. Většinou je dávají přítomní svatebčané - hosté, také další nepřítomné osoby.
Čím více korun v obálce, tím méně slov..
Slova slova slova (nejen) od Vás slyšeli hned po oddání. I tak si nic nezapamatují.
Těch 5 000 se jménem dárce v obálce určitě nezapomenou.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.15 06:57

Také jsme kdysi dávno dostali několik peněžních svatebních darů. Všechny osobně. Dárce slovem popřál hodně štěstí, pak "ukázal" bankovky a dodal, abychom si do začátku pořídili něco šikovného podle vlastního uvážení. Bankovky pak vložil do obálky a obálku předal. Kdybych dnes někomu dávala peněžní svatební dar, udělala bych to podobně. Všelijakých obálek s přáním bez peněz se na svatbě sejde mnoho a některá pěkně nadívaná penězi by mohla někde zapadnout.

Ale k dotazu. V papírnictví se dá koupit svatební přání. V některém už je předtištěný text. Třeba - Hodně štěstí na společné cestě životem. Tam už se pak jen připojí podpis, třeba Katka a Lukáš Dvořákovi.

Datum: 07.08.15 08:24

Když se vdávala dcera, dal jsem jim jako dar 20000 Kč ve stokorunách (je to docela slušný balík *smich* ). Celý ten balíček jsem ledabile zabalil do starých ošoupaných novin a přelepil klasickou hnědou papírovou lepící páskou. Dar jsem předal z ruky do ruky jako poslední a přinutil jsem dceru, aby ho na místě rozbalila (právě proto, aby se někam nezaložil). Doprovodný text nebyl nutný. Účinek byl parádní *frajer* .

Akorát byl problém sehnat tolik stokorun najednou. Musel jsem navštívit 2 banky :-D .

doplněno 07.08.15 08:28:

bimbam - "Ale k dotazu. V papírnictví se dá koupit svatební přání."

To není k dotazu. Je to přesně to, co tazatelka udělat nechce.

Datum: 07.08.15 08:51

Magdone, myslím, že ani jeden z nás neví, co přesně tazatelka nechce. Ale oba tušíme, že chce radu, jak má vhodně předat peněžní svatební dar. A oba jí po svém radíme, že osobní předání, bez písemného textu, je nejlepší.

Ale pokud by trvala na připojených slovech, tak jí dávám radu, že předtištěné přání se dá koupit. Že se dají slova "Hodně štěstí..." i napsat vlastní rukou, ji jistě napadne samotnou. Že je mnoho slov zbytečných, už naznačuje hejkal. A kdyby si snad přece jen přála nějakou dlouhou veselou svatební rýmovačku, tak by to nejspíš napsala už v původním dotazu, případně to sem dopíše a upřesní za několik chvil.

Datum: 07.08.15 09:05

Musí to být obálka? Kup prasátko nebo jinou pokladničku, nakrm mincemi, převaž stužkou a předej osobně. Můžeš přivázat malou kartičku s vtipným textem, to podle smyslu pro humor novomanželů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.