Mohu mít ADHD?

Od: Datum: 06.08.15 13:38 odpovědí: 9 změna: 07.08.15 09:36

Dobrý den, měla bych dotaz na téma ADHD.

Četla jsem, že mnoho dospělích neví o tom, že touto nemocí trpí, a poté jsou deprimovaní. Četla jsem také co vše tato nemoc obnáší, a jaké jsou její příznaky. No po přečtení jsem se rozhodla napsat o radu či pomoc, kde se obrátit, jestli touto nemocí také netrpím. Podle různých článku, jsem totiž usoudila, že bych tím trpět mohla. Když někdo se mnou mluví, tak jej moc neposlouchám koukám na zed, z okna , nesoustředím se na to co mi kdo mluví. Vše mi nesmírně dlouho trvá, ve svém věku 21 let, neustále na něco zapomínám a neustále něco hledám. Někde položím například telefon a za chvilinku nevím kde jsem jej dala.Bývám netrpělivá, vklidu neposeedím ( navenek to vypadá že jsem klidná, ale ve skutečnosti pořád něco dělám s rukama, muchlam kapesník trhám na miniaturní kousíčky papír atd..). Jednám impulsině, obzvlášt v obchodech kde něco koupím a pak toho litují neustále utrácím pak si stěžuji že nemám peníze, také vše nechávám na poslední chvíli a pak že nestíhám. Co mě nebaví odmítám dělat tudíž běžné domácí práce odkládám co jen to jde, ale brouzdání po internetu to bych mohla neustále.Také zapomínám slova, věty, myšlenky při psaní na papír přemýšlím jak se které písmenko píše, někdy v.bec nevím jak se jisté slovo řekne. Pak jsem v tom článku četla, že takovou nemocí můžou trpět lidé, kteří byly předčasně narození s nějakou komplikaci. Já jsem se narodila v 7 měsíci akutním císařem. A můj dotaz tedy zní, myslíte, že bych to ADHD mohla mít? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 06.08.15 13:47
Ano máte jej podle příznaků, jenže vsugerování příznaků není jako diagnostka od odborného lékaře.
Dneska je to hyperaktivní dítě trpící různými dys, dřív to byl rozjivenej parchant kterého bylo potřeba řádně seřezat - holt jiná doba.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 13:47
avatar

Tyto příznaky mohou být vším možným. Polovina z nich sedí na mě, přitom jsem rozhodně ADHD netrpěla. Píši netrpěla, protože ADHD se projevuje hlavně v dětství. Dospělý člověk má dost silnou vůli a sebekontrolu, ojediněle (dle mého názoru pouze pokud je porucha doprovázena jistými charakterovými vlastnostmi, dynamikou osobnosti a špatného rodinného zázemí) můžou některé projevy přetrvávat v dospělosti.

Jak říkám, slova zapomínám také, ztrácím věci, "nemůžu se vymáčknout" docela často, věci nechávám ne na poslední chvíli, ale až kdy je úplně pozdě :-D, také mi vše trvá, předčasně narozená také jsem... z toho, co píšete, akorát nejsem impulzivní. No a také ADHD fakt nemám ;) takže klid a nohy v teple, hledejte ukázněnost ve svém jednání (věci dávat na jedno místo, dodržovat rituály a stejné postupy u opakovaných činností), myšlenkami a vyjařováním se moc netrapte, máme to všichni.

doplněno 06.08.15 13:52:

Pamatuji si na jedno video, kde nám ve škole (na peďáku) ukazovali dospělého s projevy ADHD, které u něj přetrvávaly až do dospělosti - což je mimochodem opravdu nesmírně ojedinělé. Ten člověk vypadal jako na drogách. Nemohl si udržet práci kvůli své impulsivitě v jednání s lidmi, nikdo s ním moc dlouho nevydržel (kamarádi, přítelkyně), protože se neuměl udržet. Neustále sebou houpal, něčím švihal, navenek opravdu jako sjetý.

Jak říkám, zkuste zavést ve svých činnostech pořádek a rutinu, ono i kdybyste měla ADHD, tak Vám tato jistota v ničem nepomůže - svůj život si žijete sama za sebe a musíte nalézt způsob, jak jej žít kvalitně, a ne důvody, proč to či ono nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 14:28
avatar

Dobrý den. ADHD ale není nemoc... Je to porucha. To je podstatný rozdíl. Jinak vaše chování by na ADHD ukazovalo, i to, jak jste se narodila. Znám lidí, co s ADHD normálně v dospělosti žijí, dokonce i studují vysokou školu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 14:33
avatar

Sežeňte si knihu "Domácí lékař". Po jejím přečtení zjistíte, že neexistuje nemoc, kterou nemáte *ee* (snad jen rakovina prostaty :-D). Sugesce dělá své. Rada? Méně čtěte podobné články a když už je přečtete, neberte je tak vážně *frajer*. A jestli máte skutečně oprávněné podezření, svěřte svojí obavu odborníkovi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.15 14:33
avatar

Je to genetická porucha,dá se zjistit analýzou DNA

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 15:20

Jsem více jak dvakrát starší než vy, ale nikdy by mě nenapadlo pátrat, zda netrpím nějakou chorobou, pokud tedy zrovna nelezu v bolestech po zdi. Co to vůbec ADHD je? Myslel jsem, že jde o nějaký nový formát chytré elektroniky. Před mnoha lety jsem z nudy v čekárně u lékaže pročítal letáky o žalud. vředech a představte si, měl bych na ně snad již dávno umřít. Nejlepší čtení je domácí lékař a podobná literatura. Tedy alespoň pro hypochondry. Takže...vše brát s rezervou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 15:30

mě na toto upozornila od partnera máma, která má v pěstounské péči malého kluka, který tím trpí. Prý jsem hodně jako on, a vše to co jsem napsala mi řekla ona. proto se na to ptám, nikdy jsem to nedávala za nemoc nějaké chorobě, i když na psychiku se léčím, což je pravda...

Datum: 07.08.15 09:36
avatar

Kristýno, k diagnóze ADHD je potřeba důkladné a dost obsažné vyšetření odborníků. Dokonce se provádí v odstupu půl roku, aby se diagnóza potvrdila nebo vyvrátila. I učitel, který má dítě 5 hodin denně na starosti, může max. upozornit rodiče na své podezření na ADHD a doporučit toto vyšetření. Berte upozornění Vaší skorotchyně s velkou rezervou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.15 16:13
avatar

Kdysi dávno jsme o takovém dítěti, jak sebe popisujete, říkali, že má LMD, lehká mozková dysfunkce. Bylo to vysvětlováno jako španá spolupráce mozkových polokoulí. Velice často se tato porucha pojila s hyperaktivitou. Dnes už výzkum pokročil, už je popis téhle poruchy velmi podrobný a říká se mu ADHD. Takže ano, můžete mít ADHD. *jasne* Ale musím vám říci, že znám člověka, který tuhle poruchu má jako z partesu. Tím že se umí soustředit a sám sebe pohlídat, má vysokou školu s červeným diplomem. A ve svém oboru je špičkou. Takže celý váš problém je pouze a jen v přístupu sama k sobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.