Rodiče přítelkyně se chovají bezohledně

Od: Datum: 06.08.15 05:46 odpovědí: 17 změna: 06.08.15 20:15

Zvou nás k sobě na další návštěvu na týdenní pobyt a já z předchozích zkušeností vím, že jsou lakomí a šetří na nás i když jejich finanční stránka je silná.Otec manažér firmy a matka účetní, takže žádní chudáci. Jsou egoističtí a dopřávají sobě blahobytu a na svoji dceru kašlou, ještě z ni tahají další peníze navíc.Po předchozí návštěvě jsem zažil velice skromné jídlo, jen jednu polévku za den a to každý den o minulých prázdninách. Mne to nestačilo, měl jsem hlad a dusil to v sobě a šel sikoupit něco do obchodu nebo do restaurace.Moje přítelkyně jim to řekla a oni se urazili ještě víc, že jejich oběd "polévka"mne neuctila a sháním obživu ještě bokem. Přítelkyně se jich zastavá a lituje je, že jsou chudí a dává jim zapravdu ve všem. Oni ji naivně zpracují tak, že jsou zadlužení a nemůžou si nic dopřát. Podle mého názoru jsou rozhazovačný peněz, musí mít snobsky všechno jen oni sami. Nejhorší je, když svoji nespokojenost dám před moji přítelkyní najevo,tak seřve mne, že mám na ně narážky a vyhrožuje mi rozchodem.Podle ní, musím se s tím smířit a znovu jet za jejími rodiči na prázdniny a vytrpět ten hlad a nepřijetí její rodiny a hlavně mlčet- dusit to v sobě a nestěžovat si. Nevím, co mám dělat, připadá mi to jako týrání hladem. Prosím, poradte mi. Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.15 06:03
avatar

Tohle za Vás může těžko někdo rozhodnout. Když máte s jejími rodiči tak špatný vztah a máte na ně tak špatný názor, a navíc přítelkyně jej s Vámi nesdílí, možná by bylo lepší se rozejít. Jinak ztratíte spoustu času v hádkách kvůli rodičům. Chápu ji, že je brání - jí neubližují, ale Vy je vnímáte jinak, a to pak nemá cenu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 06:27
avatar

Já si myslím, že vaše přítelkyně je ve strašné situaci. Jako mezi dvěma mlýnskými kameny. Rodiče miluje a miluje vás. Jedna strana nasazuje na druhou a ona, chudák, to schytává ze dvou stran a nic nemůže změnit. Kdybyste chvilku přestal myslet na sebe a myslel na ni? Udělal všechno proto, aby ona byla šťastná?! Za týden příliš krve neztratíte. Nebojte se, přežijete to. A když budete k rodičům vstřícný a chápavý, týden uteče jako voda. A když své výhrady nebudete omílat ani doma, ani u nich, pak si klid přítelkyně zasloužíte. A lásku taky.*hej*Nezlobbte se, ale vaše povídání mi příjde jako řeč dítěte, kterému se děje křivda. Buďte za mužského a neřešte prkotiny. Týden na skromném jídle prkotinou je. A taky byste mohl přispět k všeobecné pohodě. Třebas tím, že všechny pozvete na večeři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 06.08.15 06:55
avatar
Zdravim,
na tyhle otázky se špatně odpovídá když člověk nezná názor druhé strany. Jak víte že rodiče nejsou opravdu zadluženi? Lidé jsou různí a někteří dokáží závidět úspěch i svým dětem apod.
.
Vaše situace není lehká, rozumím Vaší přítelkyni že brání své rodiče ale už nerozumím proč Vám vyhrožuje rozchodem, problémy ve vztahu se mají řešit a ne nutit toho druhého aby to v sobě dusil, jen proto že já to nechci řešit.
.
Co se týká toho jídla tak osobně by mi jedna polévka za den rozhodně nestačila. Polévku bych s poděkováním snědl ale rozumně vysvětlil že mi to za celý den nestačí a skočím si na jídlo ještě do restaurace. Oni nemají důvod být naštvaní či uražení ale spíše se mají stydět. Přijedeli k nim návštěva, obzvláště dcera s přítelem tak by Vás měli dostatečně pohostit.
.
Zkoušel jste si s otcem přítelkyně sednout jako chlap s chlapem a promluvit si nad sklenkou piva?
.
Poslední možností by bylo poslat přítelkyni na návštěvu k rodičům samotnou a zůstat doma sám. Třeba když přijede sama a řekne rodičům že se u nich necítíte dobře tak se budou snažit být příště lepší hostitelé.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.15 07:03
avatar

Při čtení tohoto příspěvku se mi vybavily nejméně dva příspěvky z minulých let, kdy si zde muž stěžoval na rodiče své polské přítelkyně. Bylo to něco podobného, jak popisujete vy. Pokud náhodou jste autorem i těchto starších příspěvků, pak vám není rady ani pomoci. Dlouhodobě trpět ve vztahu a neumět to vyřešit znamená, že to řešit nechcete.

Jinak bych se za svůj hlad nestyděla, normálně to dala najevo a dojedla se kdekoliv jinde. Některým lidem stačí k nasycení málo, jiným ne. A divím se, že vaše přítelkyně ještě neví, že hladový chlap je jedna z největších pohrom. Na to obyčejně přijde každá ženská velmi brzy. Pokud na váš hlad reaguje seřváním a výhrůžkami rozchodem, zamyslela bych, jestli není rozchod opravdu to nejlepší. Pokud vy se necháte seřvat, nejste Chlap.

Trocha nepohody se jistě dá vydržet, ale osobně si neumím představit, jak bych týden s hladovým chlapem vydržela. Jistým řešením by mohlo být, že na návštěvu přivezete pořádný kus masa, přítelkyně ho s maminkou první den upeče a vy pak při jídle dáte najevo, co považujete za oběd. Také mi sem jezdí návštěvy, také mám pocit, že mě někdy "vyžerou", ale to je prostě druhá strana mince setkávání se s příbuznými a přáteli.

doplněno 06.08.15 07:10:

Ještě mě napadá jedna možnost. Pozvěte rodiče své přítelkyně během pobytu do restaurace. Tam uvidíte, jestli si dají jen polévku, nebo normální jídlo. Tam jim i vy ukážete, co sám za normální jídlo považujte. Tam se může ukázat, co je či není jejich bezohlednost.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.08.15 08:41
avatar

Kubaku, Vy jste masochista.

Pamatujte, jaká matka, taká Katka.

Věřte, že si najdete jinou dívku se kterou budete rád a i s jejími příbuznými budete vycházet lépe.

Nezapomeňte, že s dcerou si berete i její rodinu.

Pokud byste měl mít rodinu, tak k takovým prarodičům dáte na prázdniny své děti?

Velice dobrá rada od Bimbam s pozváním do restaurace.

Dala bych jim jídelní lístek, kterou polévku si vyberou a hned zavolala číšníka, že už máme vybráno.

doplněno 06.08.15 13:21:

Chtěla bych doplnit tuto odpověď a to z pohledu hospodyně, která pozve na delší dobu hosty.

Říká se, podle sebe, soudím tebe.

Takže pokud bych neměla peníze, tak pozvu návštěvu na víkend a ne na celý týden.

Pokud bych chtěla v případě dcery si ji užít delší čas, tak bych se o ni i o přítele postarala tak, aby jim nechybělo.

Již dopředu bych naplánovala jídelníček co se bude vařit , co se nakoupí. Protože v případě málo financí, lze takto využít sezónní potraviny a postřídat levnější jídla s dražšími. To podle mě není polévka, ale třeba polévka /masová/ a k tomu bramborové placky a třeba trochu zeleninového salátu.

Dále může býte vepřová pečeně a ze zbytku vepřového druhý den rizozo. k večeři pomazánky , nebo chleby se škvarky a cibulí, šnytlíkem.

Nesouhlasím, že návštěva stojí peníze, když hospodyně bude vědět a se snažit, tak uvaří chutnou krmi i z mála. Máš ještě hlad? Tuto je chleba a maž si máslem. Dobré je také upéci předem obyčejné sušenky /třeba na prášku Solamylu je dobrý a rychlý recept/, nebo nějaké vánoční obyčejné cukroví. Dobrá věc je upéci předem tvary z kynutého těsta jako je vánočka, nebo mazanec. Vytrhne trn z paty co k snídani, nebo ke kávě po první dny návštěv.

Určitě bych chtěla, aby se u nás cítili dobře a neměli hlad. A to bych se i návštěvy ptala, jestli nechtějí přidat.

Ještě dotaz k té polední polévce byl podáván chleba anebo pečivo? Pokud ne, je možné, rodiče se pustili do jídla až za Vaší nepřítomnosti.

O tom, je i nějaká pohádka z naší české lidové tvorby.*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 08:41
avatar

jj, známá věc : Košili vám dá ten, kdo má jen jednu. Ten kdo má továrnu na košile, ten vám nedá ani knoflík.

Ale aspoň vidíte, co vás čeká a nemine. Ve spolužití s vaší přítelkyní se budete věčně hádat o peníze.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ju®
Datum: 06.08.15 08:53

Každá mince má dvě strany, bylo by zajímavé si poslechnout rodiče co si to jejich dcera nabrnkla, s tím jídlem to snad přeháníte, snídaně svačina večře byla nula? Např polévku co vaří vietnamští občerstvovači a je asi za 80 je opravdu hlavní jídlo...a pokud vám nedají najíst a nemůžete to unést tak se rozejděte a nebo trpte, ale můžu vás uklidnit tady to nevyřešíte.,... nebuďte slaboch a najděte řešení...smířit se nemusíte s níčím, prostě tam nepojeduakdyž s tím máš problém jdeme od sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 09:01

Vezměte s sebou do tašky velký nákup a z toho si vařte a pozvěte je na jídlo . Nemusíte přeci čekat, že vás budou hostit.Pokud se jim to nebude líbit , řekla bych jim, že jsme prostě zvyklý jíst víc jidel denně a ne jen jedno. Uvidíte jak se zachovají ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 09:51
avatar

Není dobré se plést mezi přítelkyni a její rodiče. Ona k nim má jiný vztah než Vy a ten je třeba respektovat. Domluvte se s přítelkyní, buď ať jede k rodičům sama bez Vás, nebo si dělejte nákup sami, aby jste netrpěl hladem a o Váš žaludek ať se postará přítelkyně. Není přece zase tak složité rodičům říci, že je nechcete finančně zatěžovat a po dobu své návštěvy se stravovat za své. Myslet si o nich můžete co chcete, ale pokud Vám na přítelkyni záleží, týden se jistě vydržet dá bez toho, aniž byste jí dával takto najevo, že Vám její rodiče nejsou po chuti. Všechno je to zase jen o vzájemném respektu a toleranci...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gita65
Datum: 06.08.15 10:06

Tak nechápu,proč Vás zvou na týden,(stačilo by na víkend),když nemohou normálně pohostit.Musíte vědět,zda mají dluhy,jak velké a proč.Přece vidíte,zda si koupili nové auto,sedačku,jezdí na dovolenou atd.Ale je to jejich život a nemůžete jim to zakázat vydělávají si.A dluhy se musí splácet.Třeba si chtějí také něco pěkného pořídit.Nebo mají tak malý plat a po zaplacení dluhů jim moc nezbývá.Ale podle profese asi tento problém není.Máte několik možností,ale musíte vědět pravou příčinu jejich šetření,vidět do problému.1) bud jsou tak sobečtí,tak tam na týden nejedu.2)mají skutečně dluhy,půčky na důležité věci(oprava domu,zařízení v domácnosti),tak bych se to snažila pochopit a na ten týden bych nakoupila maso.Snažila bych se jim nějak pomoci.Ale to chce komunikovat aspon s přítelkyni.3)Nechat se citově vydírat a vyhrožovat rozchodem je velice špatné a nic dobrého z toho nevzejde,lepší je pak rozchod.Nevím,jak je spořivá vaše přítelkyně.Abyste jednou tu polévku neměl jen také.4)Promluvte si s přítelkyni a zjistěte důvod dluhů.Podle toho se zachovejte.Pro chlapa je jen polévka skutečně málo.A co máte ke snídani,svačině,večeři?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmm
Datum: 06.08.15 12:53

To to máš ještě dobrý, mysli jsi, že jsi jel na dovolenou s polopenzí a na oběd nebo večeři zajděte do restaurace, nebo si něco kupte. Nabídněte i jim. My když jsme jezdili za babičkou, tak první den babička uvařila co si pamatuju merunkové knedlíky, ale když jsme chtěli pobýt déle, to už musela maminka s taškou udělat pořádný nákup za svý, navařit pro všechny a každý den. Ani jsme se tomu nedivili, on otec byl velký jedlík a masojídek u babičky by se asi moc nenajedl. Být tvou nastávající vezmu tašku, jdu nakoupit a společně třeba navařte zase jim, tak jak si to představujete a jak by to mělo vypadat, třeba pochopí a když ne tak si z toho hlavu nedělej, najez se. Jsou důležitější věci než jídlo u tchyně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 13:56
avatar

Ubytování máte zdarma a o stravu se postarejte. Sice mám problém vám vaše povídání uvěřit ale když se vám to nelíbí, jeďte jinam.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.15 14:02
avatar

Já dost dobře netuším, proč se tu objevuje tolik rad, aby kubak s přítelkyní jídlo nakoupili. To asi není takový problém, problém je v tom, že se rodiče urazí, když jim jejich polévka není dost. Předpokládám tedy, že jakékoliv stanovisko kromě "ano maminko, děkujeme za polévku, bohatě nám k jídlu stačila", bude špatně. Nebo se mýlím? Opravte mě kdyžtak...

Samozřejmě je špatně, když se neumějí dohodnout s přítelkyní, když tam cítí nepřijetí, možná kubak dává svou nespokojenost arogantním způsobem, nevím... ale s tím jídlem mám podobnou zkušenost, tak to vidím jinak.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 06.08.15 15:21

Chování Vaší přítelkyně a jejích rodičů je nepřijatelné. Jedna polévka na celý den je výsměch. Já jsem měla přítele s nepříjemnými rodiči. Do očí neřekli nic a po mém odjezdu z nich vypadla fůra urážek a jejich hloupý syn mi je s chutí převyprávěl. To, abych se u nich týden nenajedla po mně nemůže nikdo chtít. Proč Vás zvou, když nemohou nebo nechtějí dostát společenské a hostitelské povinnosti. Nejlepší bude tam vůbec nejet, protože rodiče jsou maximálně trapní a Vy nemáte zapotřebí se s nikým dohadovat. Takhle budou mít problém svou dceru, která je navíc arogantní nějakému muži předat. To by byl chudák, protože to co si ta vypečená rodinka dovoluje teď, kdy jste svobodní, tak co si bude dovolovat po případné svatbě. To je hrůza pomyslet. Musíte si dát velký pozor na tyto lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 15:33
avatar

Dobrý den. Ale vy máte před sebou více možností, než si sám myslíte. Rodina vaší přítelkyně vám nesedla, ale nemůžete po vaší přítelkyni chtít, aby se se svojí rodinou ona nestýkala. Vy tam jezdit nemusíte..., a přítelkyně se s vámi rozejde. Další možnost - jet na týdenní pobyt a chodit se dojídat do restaurací, když vám jejich jídlo nestačí. Aha, přítelkyně se s vámi kvůli tomu rozejde. Další možnost - vydržet týdenní hladovku, o jednom jídle denně určitě neumřete, udělat přítelkyni radost a máte pokoj a jste o pár kilogramu chudší. Anebo si najít jinou přítelkyni s jinými rodiči. Ale to vám bude vadit možná zase něco jiného. V každé rodině je něco, nikdo není úplně ideální. Snad jen si dát pozor na to, aby vás hladem netrápila později i vaše přítelkyně. To víte, bude to mít okoukané ze svojí rodiny. Anebo zkuste navrhnout rodičům, že jídlo uvaříte pro všechny vy sám, nebo společně s přítelkyní. Kdybyste byl na opravdové dovolené, tak si za jídlo taky zaplatíte. Jestli jsou rodiče přítelkyně opravdu zadlužení, tak živit dva krky navíc je finančně dost náročné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.15 16:30
avatar

Eulalie to řekla mnohem kulantněji než já. *palec* Dovolím si ještě jednu myšlenku. Předpokládám, že tazatel chce s se svou přítelkyní být velmi, velmi dlouho. Dd smrti. S tímhle přístupem a naprosto žádnou snahou po zlepšení se může stát, že jeho děti nebudou mít babičku a dědečka. Kdo máme vnuky, víme, jakou krásnou roli v životech dětí hrajeme. A o kolik jsou děti bez prarodičů ochuzené. Většinou jen proto, že jeden z rodičů si s prarodiči "nesedl".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrka
Datum: 06.08.15 20:15

V naší společnosti nemusíte nic. Jestliže nemáte stejné výživové potřeby jako oni, tak tam nejezděte. Jestliže se to přítelkyni nelíbí, tak ji pošlete k vodě. Později to bude mnohem horší a proč si dělat vědomě problémy do budoucna?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.