Co dělat proti neoprávněné exekuci

Od: Datum: 05.08.15 21:58 odpovědí: 3 změna: 13.08.15 20:37

Jak se bránit proti neoprávněnému exekučnímu příkazu , výzvě ke splnění vymáhané povinnosti a vyrozumění o zahájení exekuce. Vše jsem zaplatil asi o týden déle, ale oprávněný na mě mezitím podal exekuci, která již dnes, když má vše zaplaceno je neoprávněná. Jak se mám proti těm všem papírům, které mě teď přišly bránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.15 22:04
avatar

Podat odvolání k soudu. Jen ten může rozhodnout.


doplněno 13.08.15 20:57:

otajezevec je nějaký popleta. Radím obrátit se na soud a je to špatně. Sám však radí úplně to samé. Trošku to necháu.

Nikdo jiný než ten kdo nařídil exekuci (soud) ji nemůže zrušit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.15 22:07
Ohodnoceno: 1x
 
Od: otajezevec
Datum: 13.08.15 20:37

Tak oba dva příspěvky už jsou dneska absolutně k ničemu. A na ty webovky bych určitě nechodil pro radu, mají minimálně 3 roky zpoždění...

Podle toho, co píšete, jde o exekuci zahájenou po 1. 1. 2013. Možnostní je několik - odvolání rozhodně NE! Ono tak nějak není proti čemu...

Ve Vámi popsaném případě bych se šel kouknout na soud do spisu (jako účastník řízení na to máte právo) a zjistil bych si, kdy bylo zahájeno řízení u exekutora, kdy to došlo na soud, kdy soud vydal pověření pro exekutora k provedení exekuce.

Pak bych podal návrh na zastavení exekuce - tvrdit budete, že jste zaplatil - k tomu musíte doložit doklad. Pak se v závislosti na době uplynuvší od právní moci exekučního titulu (to je to rozhodnutí, které Vám říká, že máte zaplatit) pokusit argumentovat nějak tak, abych se zbavil alespoň povinnosti hradit část nákladů exekuce.

Pokud jste zaplatil před zahájení řízení u exekutora, je exekuce opravdu nedůvodná a náklady bude nést oprávněný.

Pokud jste zaplatil po zahájení řízení, před vydáním pověření pro exekutora k provedení exekuce, pak jaká je doba mezi právní mocí exekučního titulu a dnem zahájení exekuce? Krátká? Dalo by se argumentovat tím, že jste chtěl plnit dobrovolně, nevyšlo Vám to, ale všechno jste zaplatil předtím, než jste se o exekuci dozvěděl - exekuce by sice byla oprávněná, ale exekutor nemusel vyvíjet exekuční činnost => existuje nález Ústavního soudu podle něhož v těchto případech exekutor nevymohl nic, základem pro výpočet odměny je nula a nula krát cokoliv je nula. Další nález pak říká, že když nelze přiznat odměnu, nelze přiznat ani náhradu hotových výdajů (§ 13 odst. 1 vyhl. č. 330/2001 Sb.) v paušální výši, ale jen v exekutorem prokázané - náklady exekuce sice budete muset platit Vy, ale v nepomrně nižší částce.

Pokud jste zaplatil po zahájení řízení a po vydání pověření pro exekutora, ale ještě ve lhůtě stanovené ve výzvě ke splnění vymáhané povinnosti, budete muset zaplatit náklady exekuce v poloviční výši - v tomhle případě doporučuji poslat exekutorovi na účet částku odpovídající nákladům oprávněného a nákladům exekutora s výhradou, že jde o jistotu a bude podán návrh na odklad a zastavení exekuce (třeba do poznámky při bankovním převodu) - pak myslím (ale nejsem si teď úplně jistý) do 7 dnů je nutno podat u exekutora návrh na odklad a návrh na zastavení exekuce - opět s dokladem o zaplacení - exekutor by měl exekuci odložit a exekuci buď po souhlasi oprávněného zastavit sám, anebo věc předhodit exekučnímu soudu k rozhodnutí.

Pokud nezaplatíte ani ve lhůtě stanovené ve výzvě ke splnění vymáhané povinnosti, návrh na zastavení podat samozřejmě můžete, ale náklady exekuce i náklady oprávněného budete muset zacvakat v plné výši...

To co psali pánové (nebo dámy) přede mnou, mohlo platit před 1. 1. 2013, ale s tímhle důvodem byste s odvoláním rozhodně neuspěl. Pokud už někdo tohle radí a má na to webovky, tak bych si myslel, že ví, že v odvolání (TEHDY) proti usnesení o nařízení exekuce bylo možno uvádět jen skutečnosti rozhodné pro nařízení exekuce (že Vám nebyl exekuční titul doručen, že ho vydat někdo, kdo k tomu neměl pravomoc, že ten exekuční titul je po formální nebo materiální stránce nevykonatelný, apod.), což zaplacení pohledávky rozhodně není (tohle soud nikdy při nařizování exekuce nezkoumal - nemohl, nesměl, protože by se muselo provádět dokazování = muselo by se dělat jednání, při kterém by musely být obě strany, no a co by bránilo hajzlíkům cestou od jednání jít a přepsat majetek na někoho jiného?)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.