Špatný vpich

Od: Datum: 01.08.15 14:47 odpovědí: 8 změna: 03.08.15 10:30

Dobrýden,

Ve středu jsem dostala injekcí vakcínu do levého lokte. Od té doby jsem unavená, loket mě bolí možná trochu víc a mám červená líčka. Nevím jestli je to vážné nebo jen nějaká reakce na vpíchnutou vakcínu. Mám strach aby se nejednalo o otravukrve nebo o něco horšího.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pcr
Datum: 01.08.15 14:51

Vakcínu do lokte? Jakou pak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tess
Datum: 01.08.15 15:00

Nevím jak se jmenuje ale mámě to zbavit zánětu v loktu

Od: pcr
Datum: 01.08.15 15:13

Takže se nejedná o vakcínu, ale o obstřik - nejspíše Mesocain nebo Kenalog. Potíže o kterých píšete ustoupí cca do 5ti dní. Pokud ne, pak jděte k lékaři.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.15 15:12
avatar

Hádám, že se jedná o tzv. obstřik. Potizánětlivá injekce. Každý na to reaguje jinak, ale většinou to původní problém "rozbouří", aby to později pomohlo. Přesto se docela často ozývají lidé s tím, že jim to spíš ublížilo. Raději se hlídejte, pokud nemáte zvýšenou teplotu, nic by se nemělo dít. Ale pokud se nebudete lepšit, radši zajděte k lékaři. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 16:00
avatar

Ty červené, pálící tváře bývají z kortikoidů. Do kloubů se píchnou čisté kortikoidy, aby zabránily zánětu. Nesmí se to dělat často, jinak by hrozil rozpad kloubu. Mám pocit, že snad 3x do roka. Mám s tímhle zkušenost, občas mi je píchali do zápěstí.

*plac*Co s loktem máte? Tenisový nebo artritidní? Kolik je vám let?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tess
Datum: 01.08.15 19:01

Děkuji za odpověď :)
Ani přesně nevím mám tam zánět a těžko se mi sním hýbe a asi je to lehké podezření na tenisový loket. Už mám druhou injekci za 5 měsíců ale na tu první jsem nijak nereagovala.Ta zabrala hned.

Bude to zním hrozně ale je mi teprve 17 a už mám takových věcí za sebou hodně ale ne s loktem nýbrž s kolenem.

Takže říkáte že se nemám čeho bát? Opravdu jsem vystrašená jestli to náhodou nemůže způsobit otravu krve nebo nějak špatně zapůsobit na tělo z čehož vyplývá ta únava?

Datum: 02.08.15 07:21
avatar

Tess, jestli máte více problémů s kouby, měla byste zajít k revmatologovi. Artritida se sice projevuje v pozdějších letech, ale můžete být vyjímkou, která potvrzuje pravidlo. Artritida, která se schovává pod slovo revma, je v genech a je to chyba v systému, ne v konkrétním kloubu. Když to revmatolog včas zjistí, bude moci včas nastavit léčbu. Jinak se budete trápit celý život. Trápit bez větších výsledků. *hej*

doplněno 03.08.15 10:37:

Tess, rozhodně neotálejte! Všude revmatologové mají plné čekárny a čekací doby jsou velmi dlouhé. Objednejte se co nejdříve. Pro začátek vám vezme krev a určí, jak zlé nebo méně zlé to u vás je. *hej*Poklikejte a podívejte se na "biologickou léčbu" Najděte i lékaře revmatologa, který ji dělá. To je jediná cesta, jak z artritidy ven. Jste příliš mladá na to, abyste polykala pouze kotikoidy! *slunce* Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tess
Datum: 03.08.15 10:30

Ano já vím. U nás je revma dědičné. Dědím to po otci, který v mém věku měl úplně stejné problémy.
Určitěsi stím někam zajdu i ortoped mi to říkal že bych měla zajít k revmatologovi.

Děkuji :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.