Je tohle borelióza? Červený flek po štípnutí

Od: Datum: 01.08.15 19:53 odpovědí: 6 změna: 02.08.15 17:18
Dobrý den všem, tohle mi vyrasilo zhruba tak po týdnu, dřív to vypadalo jako bodnutí a teď tohle :( asi jsem hypochondr, ale docela se bojím :( Děkuji všem za případné odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.15 20:35

Na podzim zajděte k lékaři, ať Vám udělá test na borélii. Asi se bude cukat. Nebo si nechte rovnou předepsat antibiotika.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.15 12:51

Na podzim? K lékaři se s podezřením na borelku musí co nejdříve, jinak v těle způsobí nevratné škody.

doplněno 02.08.15 18:10:

Při vytvoření skvrny se krev odebírat nemusí, protože se nesmí s léčbou čekat až na výsledky. Důležitá je léčba co nejdříve po objevení případných příznaků.

doplněno 02.08.15 18:31:

Lepší nasadit atb pro jistotu, než pak roky řešit doživotní následky borelie. Navíc většina doktorů flek od hovada/klíšťěte pozná... u mě to doktorka nepoznala a doléčení trvalo 3 roky.

jinak www.borelioza.cz, tam je to s odběrem krve, atb a fleky vysvětlené.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.08.15 17:18

Za měsíc test ještě nic nepozná.

doplněno 02.08.15 18:24:

V tom případě budeme do lidí cpát antibiotika po každém bodnutí komárem či bzikavkou (hovadem takřečeným). A co těch 30 až 40% případů, kdy k žádným kožním projevům nedojde?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.15 23:29

Prečítajte si názor na túto chorobu lekára.: http://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2010/06/11.pdf.

Datum: 02.08.15 00:16

Mně praktická lékařka žádné vyšetření nedělala, protože vyšetření boreliózy může být nepřesné. Dala mi antibiotika a to zabere vždycky. Takže stačí jedna návštěva lékaře. Je ještě jeden příznak boreliózy. Žádná skvrna a pocity jako při viroze.

Bát se nemusíte, neboť pojídání antibiotik není nic hrozného. A k lékaři určitě jděte.

Datum: 02.08.15 05:24
Tento příznak na kůži není velmi typický pro borelii...( i když ta fotka moc neukazuje) Vydržte ještě pár dní, pokud se zvětší a bude to poměrně pravidelný červený kruh se světlejším středem, dá se to považovat za spolehlivější příznak.
Já šel s takovým kruhem o průměru asi 4-5 cm (objevila ho až po čase manželka na mých zádech) rovnou na infekční odd. Tenkrát ještě nebyly potřebné lístečky od praktického.
V první řadě byl odběr krve, potom hned antibiotika, výsledky krve potvrdily borelii, po dobrání antibiotík znova krev, opět potvrzení borelie, odběr další krve na speciální vyšetření do jiného labáku, potvrzeno další svinstvo -zvířecí chlamýdie (ne lidské) - od toho klíštěte. Léčení skoro 3/4 roku, kontroly krve po ročních intervalech. Konec toho svinstva až po pěti letech. To jsem měl štěstí, že jsem si rozuměl s primářkou na infekčním krajské nemocnice.
Jsou lékaři, kteří nepoznají příznaky, někdy příznaky i chybí, nezvolí správnou léčbu, neopakují vyšetření krve, třeba i po delším čase. Lymská borelióza je zákeřná, dlouhotrvající a důkladně poškozující mnoho orgánů těla i po letech.
Nepodceňujte, navštivte odborného lékaře! Nečekejte do podzimu! To je pozdě.Nestačí jedna antibiotika, nezaberou vždy, ani jedna návštěva u lékaře.
Otázka není hloupá. Hloupost by byla se nestarat o své zdraví!
A dejte vědět, jak to dopadlo. Vaše zkušenosti mohou pomoci i dalším postiženým. Držím palce...
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.