Jak nepřijmout nabídku práce?

Od: Datum: 01.08.15 10:06 odpovědí: 12 změna: 01.08.15 15:02

Řeším teď dvě takové věci, které mi vrtají hlavou. Pracuji v oboru, kde je poměrně dost silný nedostatek zkušených lidí a já si můžu i poměrně vybírat, kam nastoupím...

1. Pozdržení rozhodnutí o přijetí práce

Problém je ten, jak to firmám vysvětlit? Naposledy, když jsem hledal práci jsem to řekl jedné firmě dost "napřímo", a všiml jsem si, že je to nasralo a měli reakci ve stylu: "co on si o sobě myslí", i když to přímo nezaznělo.

V úterý jdu na pohovor do firmy, kam to mám cca. 50 minut z domova (což mi přijde dost, když mám i nabídky na 10 minut z domova), a tak bych si je chtěl nechat pro případ co kdyby. Uvažuji, že jim řeknu, že můžu nastoupit až od 1.října (další výběrová řízení se táhnou), ale co když mi přijde nabídka třeba 10. srpna, to jim pak mám říct, že potřebuji přes měsíc na rozmyšlenou? Nebo jim mám říct, že nastoupím, a pak se vymluvit (ale v tom případě jak, aby z toho neměli blbý pocit?).

2. Úřad práce

Další věc je, že na Úřadě práce po mě chtějí můj životopis, uvažuji že jim dám nějaký totálně úděsný, aby mě nikdo nechtěl - ale zase se bojím, že mi pak nabídnou práci na úrovni kopáče (přece jenom žiju v Praze, kde práce je). Nechci aby mi úřad práce sháněl práci, protože jí musím pak přijmout (=malý manévrovací prostor pro vyjednání dobrých podmínek a platu) jinak přijdu o podporu (a mě přiznají asi tu největší možnou, takže docela dost).

Možná je to úplně zbytečný strach a úřad práce vezme můj životopis a založí ho do desek bez toho, aniž by se na něj ani podívali (z mých zkušeností bych se tomu vůbec nedivil), jen se divím, že ho chtějí - jindy ho nechtěli... A to si ho vyžádali hned při registraci, nejsem tam hlášený ani měsíc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.15 10:23
avatar

Mě se vždycky osvědčilo nekličkovat, nevymýšlet a jednat s firmou vždycky na férovku. Potřebuješ víc času? Tak jim to řekni a zdůvodni, i ten perzonalista není blbec a ocení, když s tebou ví na rovinu, na čem je. Podle mě je víc nasere, když je budeš držet v napětí a pak to třeba nevezmeš.

Co se týká UP, tak s tím nemám zkušenost (chválabohu), ale myslím, že jednak ti nemůže nabídnout práci zcela mimo tvoji kvalifikaci (třeba ten kopáč), jednak pokud jim dáš najevo, že jsi schopen si v dohledné době najít práci sám (což v Praze nebude žádný problém), tak se ani nebudou moc snažit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.15 10:26

Můžeš trošku konkrétněji? Já jsem to jednou řekl na přímo stylem: "chci od vás dostat nabídku i od dalších firem, abych si pak mohl vybrat" a oni si ťukali na čelo... Taky bych jim to rád řekl na rovinu, jenom nevím jak by ta decentní věta měla znít.

Datum: 01.08.15 11:06
avatar

Tak ono není jasné, jak moc a jestli vůbec ty sám o tu práci stojíš. On taky kdo moc vybírá tak nakonec přebere. Dobré řešení je třeba vzít takovou práci, jaká je, a současně s tím si hledat lepší.

Pokud si ťukají na čelo, nechal bych je ťukat. Pokud jsi v oboru, kde je kvalitních lidí nedostatek a poptávka přesahuje nabídku, tak je přirozené, že si zaměstnanec vybírá firmu a ne naopak. Další řešení je nedožadovat se jejich nabídky ale místo toho sebevědomě předložit své požadavky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 11:25

No počkej, já se nehlásim na pozici ředitele zeměkoule, kde jsem jediný uchazeč *tanec* Samozřejmě existujou i jiní lidé, co mají podobnou kvalifikaci, ale prostě není jich tolik, ani v Praze...

Moje zkušenost je taková, že když za nimi přijdu s moc velkým egem a začnu si diktovat, tak je to urazí a už z principu mě nevezmou (párkrát se mi stalo, že mě nevzali kvůli docela tvrdému jednání, a pak mi to i řekli). Ono jde o to, jak se ty požadavky předloží, jakým způsobem se jedná - viděl jsem to, když jsme nabírali do firmy lidi. Jednat z vrchu není funkční strategie.

Mým cílem je nějak je doťukat na místo, kdy si řeknou, že jsem tak super, že by mi třeba dali i o 10.000 Kč víc, protože si myslí, že jsem hrozně fajn. Než jim to dát jako příkaz.

Datum: 01.08.15 12:02

koss. Chudák zaměstnavatel, který si Tě vybere? proč? protože jsi vyčůraný, jako díra do sněhu *cert* Můžeš si vybírat mezi zaměstnavateli a přitom jsi nahlášen na úřadu práce. Předpokládám, že za Tebe platíme pojištění a možná z našich peněz dostáváš nějakou podporu v nezaměstnanosti. No, v klidu vybírej tu svoji práci co nejdýl.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.08.15 12:46

Podpora v nezaměstnanosti je tzv. pojistná dávka, tj. člověk dostává podporu ve výši, kolik si platil na sociálním pojištění. Já jenom za měsíc zaplatím na sociálním pojištění tolik, co činí moje měsíční podpora.

Od: slon
Datum: 01.08.15 12:56

V podstatě jsi napsala přesně to, co si myslím.

Pro pana nedoceněného: Strategie, která se mě osvědčila - a) přijmu práci a ukážu co umím

b) odpovídám na prac. nabídky a chodím na výběrka a když mám jistotu další, lepší práce, dám výpověď a někdy stávající zaměstnavatel přehodnotí a nabídne podmínky srovnatelné i lepší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strait
Datum: 01.08.15 12:17

Ve svém příspěvku jsi ovšem nevysvětlil, proč chceš nějaké práce vůbec odmítat, vybírat si a odmítat jsou dvě odlišné věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 12:48

Oni prostě všichni nabídky nepošlou 1. září ve stejný den, jak by se mi to hodilo... Někdo mi to pošle dříve a bude chtít odpověď do týdne, a zároveň třeba lepší práce přijde za dva týdny nabídka... V tom je problém.

Od: strait
Datum: 01.08.15 13:11

Tak to máte dobré že vám posílají nabídky, já myslel že vy děláte nějaké nabídky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 14:03
avatar

Tak buď sviňa. Přijmi nabídku, která bude slušná (jedna z prvních). Pokud se ti ozve jiná firma s lepší nabídkou, řekni to stávajícímu zaměstnavateli. Buď tě nechá jít (3 měs. zkušebka), nebo srovná nabídku (pokud se osvědčíš). Ale kdo moc vybírá, dostane přes čumák *fn* Mona

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 01.08.15 15:02

Něco není ve vašem dotazu fér. Píšete, že si zaměstnavatele můžete vybírat, že jste na něco odborník. Tak proč již po několikáté jste na pracáku? Viz vaše odpověď

(životopis) jen se divím, že ho chtějí - jindy ho nechtěli

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.