Náhrada škody

Od: Datum: 04.08.15 23:39 odpovědí: 6 změna: 08.08.15 19:35
avatar

Prosím o odpověď. Měli jsme v práci debatu a nikdo nevěděl. Jak je to s uhrazením velké škody, např. takové jako spáchal řidič kamionu ve Studénce. Povinné ručení je do 35mil. Kdo hradí zbytek, když ta škoda je někde kolem 150mil. Co bude až ho pustí z vězení. Takovou škodu přeci nikdy nebude moci zaplatit. To je odsouzen doživotně k životnímu minimu? Jak tohle vlastně řeší naše právo? Víte to někdo? Dík za odpověď.

Prosím noflame. Opravdu mě zajímá, jen jaký osud takového člověka vlastně čeká. Doživotní bída? Nějaké oddlužení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.15 00:14
avatar

Kamiom mívá pojištění na podstatně větší částku, ale stejne i když to půjde z pojistky, tak posléze pojišťovna bude škodu na pachateli vymáhat, tedy ano budu platit do smrti. Ale za to, co provedl je to stejně málo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.08.15 00:40

1. Z čeho čerpáš, že kamión mívá pojištění nad limit daný zákonem? Pár pojistek na autodopravu jsem pomáhal vyřizovat a vždy to bylo na základ. Každá koruna se totiž hodí.

2. Na základě čeho bude pojišťovna vymáhat škodu na pachateli? Neznám sice polské právo, ale dle českého to v tomto případě možné není.

3. To co provedl byla kravina. Obrovská. Ale zase udělat z někoho doživotního chudáka pro jedno špatné rozhodnutí... Musí za to zaplatit, ale nejsem pro to, aby mu to zničilo celý zbytek života. (pokud to neudělal schválně)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 05.08.15 01:24

V práci to pochopitelně nikdo neví a ani nemůže vědět. Neznáme pojistené podmínky firmy, řidiče. Proč píšete o povinném ručení, vy znáte co hradí polské pojišťovny? Vy víte že bude ve vězení? Ano, hradit škodu může až do smti. Udělal kokotinu! Za blbost se platí! A nikdo neví, jak dopadne soud! Nechte to na něm.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.15 19:33
avatar

Nezlobte se, ale Vaše odpověď, je přesně to, co mi je k ničemu. Samé otázky a žádná odpověď. Arogantní, nicneříkající.

Od: karelb*
Datum: 05.08.15 17:40
Tzv. "povinné ručení" je právně pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Toto povinné ručení je povinen uzavřít majitel vozidla. Formálně právně tato škodada vznikla provozrm vozidla. Záleží tedy na tom, do jaké výše má majitel vozidla sjednané povinné ručení. Dejme tomu, že majitel vozidla má sjednané povinné ručení do výšky 100 mil. a v tomto případě bude škoda cca 160 mil. To znamená, že pojišťovna zaplatí 100 mil. a zbytek si poškození musí vymáhat na majiteli vozidla. V kažném případě, pokud vám jako soukromníkovi vznikne škoda (např. vám někdo takto pobourá plot), tak je na vás, jestli škodu budete chtít nahradit. U státní či polostátní firmy je to složité, tak fanticky nemůžete škodu "nechtít" a minimálně formálně jí musíte vymáhat, i když třeba nic nedostanete. Takže škodu která přesáhne částku krytou pojištění by poškození měli vymáhat na polském přepravci, majiteli kamionu. Ten jí pak samozřejmě může vymáhat na svém zaměstnanci, ale to už je problém polských zákonů. To jestli bude či nebude odsouzen v tomto případě nehraje žádnou roli. Ale může to mít vliv na jeho odpovědnosti vůči svému zaměstnavateli (ta je podle polských zákonů).
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.15 19:35
avatar

Děkuju všem, kteří odpověděli alespoň trochu k věci. Opravdu mě nezajímá ten konkrétní řidič. Ten se mi hodil jen k demonstraci. Zajímá mě obecně, jak dopadne někdo, kdo způsobí nezaplatitelnou škodu.

doplněno 08.08.15 19:38:

Obodoval jsem odpovědi spíš za snahu pomoci, než abych dokázal rozhodnout, jestli jsou správné. Klikátko "dobrá odpověď" v tomto případě "kulhá". I tak dík.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.