Pomoc-část.invalidní důchod

Od: Datum: 31.07.15 10:59 odpovědí: 12 změna: 01.08.15 10:41

Dobrý den, prosím můžete mě poradit pobírám část. inv. důchod a mám možnost nastoupit do prac. poměru. Je nějaké omezení? peníze, odpracovaná doba apod. Ve výměru nic takového není, jen k zdravot. stavu... Mám obavu aby mě nesebrali i ten částečný když budu pracovat na plný úvazek. moc děkuji Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.15 11:28
avatar
Pokud se dokážete i přes omezení živit sama, tak ho zpravidla odeberou. Je lépe pracovat na poloviční úvazek nebo se dohodnout na zbytek bokem.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.15 12:52
avatar

Stirečku, neporušujete pravidlo Z7?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 13:39
avatar

To dnes porušuje většina zaměstnavatelů!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 14:02
avatar

Zaměstnavatelů i zaměstnanců. Potom je všude takovýto bordel. Lidi nadávají na soukromníky, ale že i ostatní okrádají stát i sebe to nikdo nevidí. Tím, že nebude mít celou sumu přiznanou, a bude odvádět nižší sociální pojištění, tak si krátí nemocenskou, 3. stupeň invalidity i starobní důchod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.15 22:46
avatar
Já vám to neberu. Jen jsem nastínil, jak si zachovat důchod a mzdu. Je sice pěkné co píšete, to ale platí v případě bez ID. Pokud posudkář při další kontrole zjistí, ze pracujete za plnou mzdu, důchodu vás jednoduše zbaví, poněvadž i s omezením to zvládáte. Tak co je lepší v tomto konkrétním případě?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 31.07.15 11:31

Omezení není, obava může být na místě - zaleží kdy vám byl vyměřen, na co jej máte. Sebrat ČID vám mohou při zlepšení stavu na předchozí úrověn zdr. stavu před tím na co vám byl vyměřen. Tak jak to činila tlupa pohunků za ministrování toho skřeta jehož jméno nemohou zázračně uzdravení poživatelé iv. důchodů vyslovit bez nasrání - kdy z plně invalidních důchodců byli ČID a z ČID byli zdraví lidé...Takže zcela jistě by byla na místě konzultace s vaším odborným lékařem zda můžete vykonávat ono zaměstnání bez omezení či s omezením - nota bene stejně budete potřebovat vstupní prohlídku při nástupu do zaměstnání, kde by ona omezení měla být uvedena - např ne práce v noci, ne práce ve stoje...atd. Většina ČID nemůže podávat v normálním zaměstnání 100% výkon proto existuje motivace pro zaměstnavatele příspěvek na zaměstnávání ČID - tak ať nenarazíte na nějakého vychcánka / nebudu polemizovat o jejich počtu a metodách/, dále může soc. přezkoumat váš stav na udání některých nepřejících - má inv. důchod a ještě dělá...

Takže hodně úspěchů.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 31.07.15 12:50

Při pobírání část. invalidního důchodu se předpokládá, že budete pracovat. Doba bez zaměstnání se vám nepočítá do starobního důchodu. Jinak viz první odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 12:59
avatar

Zaměstnání invalidních důchodců v jakémkoliv stupni invalidity není zákonem nikterak omezeno a to ani počtem odpracovaných hodin ani výdělkem. Vykonávaná výdělečná činnost by však měla odpovídat zdravotnímu stavu invalidního důchodce.

Zdravotní a sociální pojištění

Poživatel invalidního důchodu pro invaliditu prvního i druhého stupně je zdravotně pojištěn. Doba pobírání invalidního důchodu prvního ani druhého stupně se však nehodnotí jako doba pojištěná pro vznik nároku na důchod a nehodnotí se ani při jeho výpočtu. Invalidní důchodce v prvním i druhém stupni invalidity by tedy měl být zaměstnán nebo by se měl snažit být sociálně pojištěn z jiného důvodu (např. alespoň evidencí na úřadu práce).

Výše invalidního důchod se mění pouze z důvodu změny stupně invalidity (zhoršení nebo zlepšení zdravotního stavu) nebo v rámci valorizací. Výši invalidního důchodu neovlivňuje zaměstnání ani výdělky v době po přiznání invalidního důchodu.

Toto jsou doslovné citace

Ohodnoceno: 4x
 
Od: vera*
Datum: 31.07.15 14:07

Pokud práci povolí lékař,není žádné omezení. Ale většinou jako ČID máte stejně jen minimální mzdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 14:37
avatar

pro ,,vera,, Ano, pokud bude zastávat nekvalifikované místo úklid, strážný apod., tak potom má nižší hodinovou mzdu. Pokud má i invalidní pracovník jazykové, PC, IT nebo odborné znalosti, jeho hodinová mzda se pohybuje úplně jinde a za 6ti hodinovou pracovní dobu může dosáhnout i na průměrný plat v ČR.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.15 15:51
avatar

Lékař nic nepovoluje ani nezakazuje. Posudkový lékař jen zhodnotí o kolik je snížena schopnost pracovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 01.08.15 10:41

1 - lékař dává omezení jáká práce se nehodí, např. práce v noci...

2- posudkový lékař hraje roli při stnovení ID respektive jeho přiznání - ale tady je řeč o zaměstnání při ČID...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.