Neustálé spory s majitelkou penzionu

Od: Datum: 29.07.15 08:32 odpovědí: 9 změna: 30.07.15 06:57

Dobrý den

Ráda bych znala váš názor na situaci, která teď nastala. Máme lesní školku, obehnanou plotem, leží na kraji lesa. Na druhé straně plotu stojí penzion. Tento penzion byl původně objekt sloužící k rekreaci a odpočinku původním majitelům, kteří neměli s provozem školky sebemenší problém. Posléze objekt zakoupila paní, která jej přestavěla na soukromý penzion. A začali problémy. Traktor ,který vykonává práce na záhonech, moc rachotí a hosté nemůžou spát...,tráva, kterou jsme dočasně uložili mimo záhony, strašně smrdí a hosté si stěžují že nemohou sedět venku... Neustále ji něco vadí, ohání se tím, že ji hosté vyhrožují, že jí nezaplatí za dovolenou, že na ni podají stížnost ...Poslední její " výkřik" byl, jestli by jsme nemohli začít práce tak v 9.00 hod, že hosté mají malé děti a ty potřebují spát...Já jako provozní neustále řeším její stížnosti, majitelé firmy dávají od toho ruce pryč...Existuje nějaká opora v zákoně ...?Popřípadě jak by jste řešili situaci vy?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.15 08:45
avatar

úvaha: Chci koupit chatku ... krasný pozemek vedle lesa ... beru ... je tam kravín ... hmm .. vadí mi ...donutím je a´t ho sbourají?

logika: Chci koupit chatku ... je tam kravín co smrdí ... najdu si jinou chatku .. nejsem dement

řešení: Zrušit školku nebo penzion

logika: Proč rušit školku když dement koupil vedle školky penzion, když věděl, že tu je ...

Jak to dopadne: Kdo má víc peněz a moci aby toho druhého ničil?

.

Co tedy dělat: porušujete něco? Neřešte ji, pokud jen nadává, a´t nadává. Jste na svém, děláte to celé roky, at penzion prodá..

.

Já vím, lehce se to říká, ale máte na výběr? Odstěhujete se kvůli novému sousedovi?

p.s. děti vstávají v 9? Děti na rekreaci? Bože můj, koupi si pobyt a prospí ho.

doplněno 29.07.15 09:36:

Pohanka to pěkně napsala:

Když tak uvažuji, jsem z města, a také jsem koupil chatku na kraji vesnice.

Jezdí tu traktor, kokrhají kohouti, řvou slípky, smrdí hnůj, motorová pila, soused stále něco řeže, dole jezdí autobus a houká vlak

Bože já se zblázním ... jsem z města ... tu vesnici miluji .. proto tu jezdím, že je to jiné ..

.

Když hostům vadí les, traktor a tráva, a´t si koupí pobyt v penzionu v centru Ostravy ... ta vůně, ti občané, ten ruch města a tramvaje

.

Neustupovat a nebavit se o tom. Rejpalům to jen hraje do karet !

BODA pro Pohanku

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.07.15 09:09
avatar
Zakon neporusujete , nekdo koupi neco udela z toho penzion a pak breci jak tam je kraval a smrad? Dobry joke , ukaz ji , ze jebnuta na hlavu , nic nerus. Decka at vstavaji v 7. Ma si to otevrit priste v lese kde nikde nikdo nebude. Kdyz si koupim barak vedle hospody a budu brecet , ze je tam smrad , hluk a chodi ozralove. Tez to majitel kvuli me nezavre.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 09:23
avatar
Noční klid je od 22.00 do 06.00 takže bych je uplně ignoroval a pokud by prudila asi bych ten traktor měl na plnym plynu už v 06.01
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 09:28
avatar

Připadá mě, že je nespokojená spíše majitelka.

Uvědomte si, na jakou stranu mají okna, kolik pokojů směřuje na Vaši školku. Není tam jejich zahrada? Pokud ano, myslím, že si vymýšlí. Poraďte jí, ať si vysadí zeleň k plotu, jako bariéru. Místní podmínky musíte zhodnotit Vy.

Posekaná tráva voní. Kolik metrů daleko mají okna? I když zmokne, tak to nemouhou snad ani cítit. Dělám zákys z kopřiv a to pěkně smrdí, ale pár metrů od nádoby není po pachu ani památky. Opravdu ta položená tráva tolika páchne? To musíte cítit, když tam přijdete. Jestli jste si jistá, že není žádný zápach, nereagujte.

Také nevěřím, že děti budou tak dlouho spát. A i kdyby, tak je to Vaše práce, Vás živí. Dodržujete noční klid, práce od devíti hodin je úplně v pořádku. Jak často jezdíte traktorem po pozemku? To jezdíte každý den?

Hosté ji vyhrožují, že jí nezaplatí, že podají stížnost. Mě se to zdá nadsazené, moc tomu nevěřím.

Vaše podnikání tam bylo dříve, takže proč nyní něco měnit.

Vy snad skončíte a ona nasadí reklamu o klidném prostředí a zároveň nasadí cenu.

A myslím, že té paní bude vadit stále něco. Jednou ustoupíte a budete ustupovat. Je to Vaše práce, tak se nedejte, a slušně ji odpovězte, že stále fungujete normálně a v minulosti problémy nebyly.

Uvidíte, že ona by musela podat nějaké udání, to stojí čas, peníze, i tu odhodlanost, a potom místní šetření, a kdo ví, s jakým výsledkem. Věřím, že úřad bude na Vaší straně.

Nejste rušící výroba.

Jsou to pouze její ,,pindy,, a zastrašování.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karelb*
Datum: 29.07.15 10:35

Samozřejmě neznáme konkrétní situaci, prostorové dispozice, atd. Ale vždycky bych se bránil těmto jednostranným soudům. Možná je to tak jak píše tazatelka, možná to není tak černobílé. V první řadě, to že tam někdo začal podnikat dřív, není žádný argument. Ano, např. posekaná tráva voní. Ale jak píše tazatelka, že tráva je tam uložena dočasně. Co je to dočasně? Tři dni, měsíc, půl roku? Kolik jí je? Pokud vyklopíte na hromadu 1-2 valníky trávy a necháte jí tam měsíc, tak je to fakticky jako hnojiště. Kde je ta tráva? Hned u plotu? atd. atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 29.07.15 10:56

Můj názor je k ničemu, vyřešit si to musíte vy dvě. Pokud nejde na obec se stížností, vy to máte povolené, tak bych na ni prděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 12:58
avatar
Tento penzion byl původně objekt sloužící k rekreaci a odpočinku původním majitelům, kteří neměli s provozem školky sebemenší problém. Posléze objekt zakoupila paní, která jej přestavěla na soukromý penzion
Podívejte se na katastr, zeptejte se na obci,stavebním úřadě. Je povolená změna účelu užívání objektu?
Schválení hygieniků, hasičů?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajila
Datum: 30.07.15 06:28

Tráva tam byla uložena dva dny.Byl jí jeden valník,a byla uložena u plotu, který je podélně s její zdí, protože část má obehnáno zdí a část plotem.A mezi zdí a plotem je ulička.Na tu stranu nemá žádná okna,stojí tam zeď a za ní budova ,ve které má nářadí,stroje apod. Takže nikoliv že bych jí vyklopila trávu pod okna, či do zahrady. Jelikož práce ve školce mají svůj řád, který musím obměňovat podle situace (protože počasí se neptá),měla jsem v plánu trávu odvézt během následujícího týdne.Tak holt to udělali chlapi včera za deště, na úkor jiné práce.

Nedávno jsem upozorňovala majitelku, že její psi okousávají tu část plotu,kterou máme společnou,kde ona má část zahrady,a podhrabávají se do školky,a hrabou v záhonech.Paní mi sdělila,že to udělali srnky...NO netušila jsem že srnky si zahrabávají kosti mezi stromky...:-DDDDD

Datum: 30.07.15 06:57
avatar

Vidíte, jak Vás šmíruje. Pochybuji, že se rekreanti do majitelky pustili, že nezaplatí, když jste tam měli trávu dva dny.

Plot mezi sousedy není povinný, ale majitel jakéhokoliv zvířectva je povinnen zabezpečit jej tak, aby nevbíhal na sousedův pozemek, nedělal škodu, neohrožoval. Jestli na to máte povahu, můžete bojovat jejími zbraněmi, aby věděla, jaké to je, psy vyfotit, nebo jim nechat otevřená vrata, ať si najdou cestu domů.

Nejlepší obrana je útok.

Možná, že by bylo dobré zeptat se, o co jí jde, jaké má požadavky a ty jí vyvrátit, nebo se domluvit na nějakém kompromisu.

Tím ji vezmete vítr z plachet. Tedy ,,A co tam ještě máte, co vám vadí?,,

doplněno 30.07.15 16:38:

Tak jsem si na Vás vzpoměla. Na netu je článek o hoteliérovi v Rakousku, jenž žádá odškodnění od souseda, který chová krávy. Jejich zvonce prý v noci budí hosty, a ti nakonec odjíždějí jinam.

Tak to milé cinkání zvonců bude poměřovat a prověřovat znalec a až potom rozhodne soud, jestli má nárok.*bzum*

Dneska se fakt i v Evropě řeší věci jako v Americe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.