Podvodník na Ebay, co teď?

Od: Datum: 28.07.15 17:55 odpovědí: 7 změna: 30.07.15 10:52

Dobrý den,

včera jsem zakoupil něco na Ebay, bohužel jsem naletěl podvodníkovi a od Ebay mi přišla tato zpráva:

Nevíte, co mám nyní dělat? Když jsem uhradil kartou? Kde mám peníze pozastavit? Je divné, že jsem hradil včera, ale ještě se mi v bance nestrhly..

Tohle poslali:

Naše záznamy ukazují, že jste v poslední době kontaktovat nebo přijaté zprávy z edrickohwd prostřednictvím systému zasílání zpráv eBay. Píšeme, abyste věděli, že neoprávněné třetí strana může mít ohrožena bezpečnost účtu tohoto člena. Je důležité si uvědomit, že jsme vědomi problémů s vaším účtem. Doporučujeme následující opatření, které pomohou udržet vás v bezpečí:
- Nenechte reagovat na nabídky k nákupu či prodeji položky z tohoto uživatele. Nabídka může být podvodné a transakce nebude kryta eBay.
- Neodpovídejte na všechny zprávy, které jste obdrželi od tohoto uživatele, které se zdají být Second Chance Nabídka pro položku, kterou v poslední době se ucházely o.
- Nikdy neplaťte za eBay položek pomocí instant cash wire-transfer služby, jako je Western Union nebo MoneyGram. Je to proti bezpečné platby politiku eBay pro prodávajícího požadovat platbu pomocí těchto metod.
Pro více informací prosím navštivte:
http://pages.ebay.com/help/pay/avoid-problems.html
Pokud jste již odeslali platbu za transakci mimo eBay, obraťte se na platební službu, kterou jste použili, aby okamžitě provést nákup. Pokud jste prodejce, který již dodané položky do podvodné kupce, obraťte se na poštovní služby nebo lodní společnost, kterou jste použili, aby se vrátila k vám.
Pokud jste obdrželi všechny zprávy, které se zdají podezřelé, přepošlete nám je na spoof@ebay.com ke kontrole. Další informace o bezpečném na eBay, navštivte prosím Centrum zabezpečení eBay na adrese:
http://pages.ebay.com/securitycenter/index.html
Bereme řadu kroků, aby pomohla zajistit bezpečnost vašeho účtu. Ale je tu také hodně, co můžete udělat. Zjistěte více o ochranu svého účtu na adrese:
http://pages.ebay.com/help/account/protecting.html
Děkujeme za spolupráci.
Díky,
eBay


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ebayek
Datum: 29.07.15 09:26

Opravdu nikdo nemá zkušenosti? Peníze se mi dnes v bance strhly, nevíte, jak je dostanu zpět? Bylo to placeno přes PayLal přes ten garantovaný systém Ebay, tak oni by to mělo nějak zaplatit a od prodejce vzít ne?

Od: chyba
Datum: 29.07.15 09:58

Chyba, peníze strhnou až si je vyžádá obchodník. Chtělo to hned řešit s bankou

doplněno 29.07.15 11:52:

Nevím jak Ebay, ale v Aliexpress obchodník dostane peníze až potvrdím příjem zboží. V případě reklamace Aliexpress peníze vrátí.

Pouze jednou ze 70. objednávek na mně obchodnik chtěl, že musím potvrdit příjem zboží jinak ho nemůže odeslat. Tomuto obchodníkovi následně Aliexpress zrušil stránky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.07.15 11:36

v eBayi otevrete spor na aukci a komunikujte primo s eBayem, ne pres meily, ale primo pres jejich formulare

Purchase history - u polozky je moznost More actions (pokud ho mate v ANJ)

pokud jste platil PayPalem tak se v nem da reklamovat platba, ale prvni bych to resila s eBayem

s eBay i s PayPalem, vzdy komunikujte pres jejich stranky a svoje prihlaseni, nikdy ne pres meily nebo pres odkazy v meilech, nekdy byvaji tyto meily podvodne aby z vas vylakay vase prihlaseni

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ebyeak
Datum: 29.07.15 21:29

OK, děkuji moc za radu. Podíval jsem se do toho more items a je tam pouze hide order jako zkrýt. Nad tím bylo větším Resolve a Problems, tak jsem klikl na to, ale nevím co mám nyní vybrat, protože to mě ebay přímo kontaktoval, že se jedá o podvodníka a já tam mám nyní na výběr pouze z položek: nedorazilo zboží, chci ho vráitt atd..

Nicméně je divné, že mě ebay kontaktoval sám a nic s tím nedělá.. a taky je divné, že prodejce mezitím změnil jméno.

Jako jsem v takovém stádiu, že kdyby mě ebay nekotnaktoval, ani o tom nevím a čekám na zboží...

Datum: 29.07.15 21:36

A navíc v internetovém bankovnictví zakažte placení pře internet až se to vyřeší, opět to odblokújete, aby vám někdo nevybrakoval účet.

Přeji úspěšné vyřízení této nepříjemnosti! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ebayak
Datum: 29.07.15 21:42

1. Nešlo o zneužití účtu banky, placeno bylo přes regulérní PayPal a kontroloval jsem i zelenou kolonku ve www řádku (cetrifikaci)

2. U položky zakoupené je nyní vykřičník a tento text:

We had to remove this listing from the site and youre not required to complete the transaction. If youve already sent payment, the sale should process as normal and you dont have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Myslíte, že mi třeba Ebay za den nebo dva nepošle sám ty peníze zpět? Když ví, že to byl zloděj?

Datum: 30.07.15 10:52

1. pri platbe pres PayPal je vas ucet v bezpeci

2. eBay z nejakeho duvodu zrusil aukci a hruby preklad toho textu je: pokud jste jeste nezaplatil nemusite platit, pokud jste zaplatil mate normalne cekat na zbozi, pripadne kontaktovat prodejce aby vam poslat sledovaci cislo zasilky. Pokud nastanou problemy mate kontaktovat Resolution Center.

eBay sam vam penize nevrati dokud neprobehne spor v Resolution Center

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.