Vzdání se dědictví po matce

Od: Datum: 28.07.15 16:34 odpovědí: 5 změna: 28.07.15 21:18

Dobrý den,jestliže se u notáře vzdám dědictví po matce,co se bude dít s vybavením domácnosti? Mám na mysli nábytek a spotřebiče ( žádný luxus,spíš vše staré ). Propadne to státu? Kdo potom má povinnost byt vyklidit a věci odvézt? Mohu si vzít něco malého na památku? Děkuji Vám.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.07.15 16:50

Dobrý den, pokud máte klíče od toho bytu, tak si vezmete již nyní to, co je Vám milé. Do dědictví se uvádějí podstatné záležitosti - nemovitosti, auta, umělecké sbírky, akcie, účty.

Vybavení domácnosti nikdo nezkoumá, tak ho prohlásíte za běžné, starší a bez větší hodnoty.

Notář to takto zapíše a také Vám řekne další a přesný postup. Je otázkou, čeho se vlastně zřeknete, resp. zda je v dědictví nějaká jiná hodnota. Takové dědictví připadne státu (pokud není dědiců více).

Zdravím!

Ohodnoceno: 5x

Datum: 28.07.15 18:30

Určitě souhlas s Benem. Vezměte si hlavně fotografie mamky a rodiny, rodinné věci, které se odkazují z matky na dceru, prostě památeční věci, které Vám matka nestihla předat. Mnohdy takové věci skončí na skládce, protože pro nikoho nemají cenu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.07.15 19:19

Děkuji,nábytek zůstává v nájemním bytě po mamince. Než proběhne notářské řízení budu asi muset platit nemalý nájem jenom proto,že tam jsou věci,které ani nechci. Někdy prý to může trvat i 3 měsíce. Osobní věci a věci blízké mému srdci si samozřejmě vezmu.

Datum: 28.07.15 20:00

Nedávno tu byl dotaz na pronájem skladu, nebo sklepa /,,mujsklad,, ,,skladovani,, apod./ a přestěhovat ty věci do jiných prostor. Nevyšlo by to levněji, než platit nájem?

Ohodnoceno: 0x

Od: mp
Datum: 28.07.15 21:18

Zrovna dneska jsem byl u notáře k projednání dědictví. První část - dědictví jsem přijal. Pak mám papír abych mohl jednat s družstvem, energetickými společnostmi (přeplatky). Zařízení notář neřeší, pokud jsou všichni dědici ve shodě (a řeknou, že tam nebylo nic cenného). Rozdělení dědictví ještě se svým příbuzným ještě dolaďuji, ale jelikož jsme solidní lidi, tak se spíše dohadujeme o drobnostech (aby to nestálo moc na poplatcích a daních). Pokud se dědictví vzdáte, pak myslím nemusíte platit ani nájem - pokud teda nehodláte v tom bytě dále žít. Jinak řízení se může táhnout i delší dobu. pokud někdo podává námitky. Ještě to zvažte, protože odmítnutí dědictví je neodvolatelné, a už to nemůžete nikdy změnit (dědí teda případně děti).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.