Jak na bolest v křížích

Od: Datum: 04.07.15 13:15 odpovědí: 5 změna: 06.07.15 21:39
avatar

V poslední době mě dost zlobí bolest v křížích, až tak, že po předchozím 1-2 hod. chůzi večer nemohu sednout, nebo lehnout. Přitom denně cvičím 15 minut poctivě cviky na záda, co nám doporučili v nemocnici, kde jsem byla na rehabilitaci se zády. Vždy musím brát tablety od bolesti. Včera se mi stalo, že jsem asi 2 hod seděla u šicího stroje (mezitím jsem se asi deset minut protáhla), myslela jsem si, že budu ten den trochu odpočívat, ale večer zase taková bolest. V kříži mám v jednom místě, vždy když to bolí, otok. Občas si to natřu Ibuprofen gelem a trochu to povolí. Už nevím, co mám dělat, neurolog vše řeší prášky. Poraďte, díky, k.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.07.15 13:47
avatar

Dobrý den, mám pro Vás špatnou zprávu - toto je už "na furt". Můžete tomu trochu předcházet. Spát na tvrdém, nespat na zádech, pod hlavou méně. Zpevnit svalstvo cvičením (zádové i břišní) + správné držení těla. Dlouho nikde nestát a vyvarovat se tzv. ofouknutí zad (v létě je to hned). Dobrá je i mírná masáž a "rozbíjení" zatuhlosti svalstva, které potom bolí. Dávejte si pozor při ohýbání - nikdy ne šikmo. Předměty zvedejte při pokrčení kolen a bez ohýbání. Někdo doporučuje teplo na záda (myslím, že chlad vadí méně, než to ofouknutí). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 16:35
avatar

Moje mladá (fyzioterapeutka) mi zakázala, když taková bolest na mě příjde, sedět. Jen k jídlu si smím sednout. Prý je to největší jed na páteř. K televizi si napůl lehnu. Koupila jsem si v Jysku velký polštář a naaplikuju se na něho, do rohu gauče. Od té doby, kdy jsem si rohový gauč a velký polštář pořídila, mám pokoj. *hej* A ještě říkala, že někteří pacienti v nemocnici i u jídla stojí u pultíků, jako v jídelně. Ani na wecko se nesmí sednout. ;) To dlouhé sezení u stroje, vůbec vaší páteři nesvědčí. Vyhněte se mu, dokud bude ploténka v nedobré pozici. Někdy se stane, že při chůzi po nerovném terénu, ploténka skočí zpět a je zase na chvíli klid. Mi to takhle několikrát udělalo. Běžte se projít mimo cestu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 04.07.15 17:18

Svatá pravda. Také rozcházím bolest, preferuji konopnou mast min 3 x denně a plavání se saunou. Holt musíte vypozorovat sama co vám dělá dobře, univerzální rada neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.15 11:11
Pýtajte sa od neurologičky pre začiatok na RTG snímok chrbtice a najlepšie na magnetickú rezonaciu.Tam sa ukáže vaše poškodenie a útlak neuroštruktúr od platničiek alebo stavcou.Ja užívam Novalgin na predpis a mám poškodenie 1-2 stupňa,čo sa ešte neoperuje a mám sa vyhýbať sedavému zamestnaniu a dvíhaniu veci v predklone a zvykať si na bolesť.Chrbtici prospieva chódza po mäkkom teréne,nie beh.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 21:39
avatar

Mě doktor doporučil kvalitní matrace z Tempuru a polohovací rošt. Tak jsme se u příložitosti odchodu do důchodu rozšoupli. A ejhle, v kříži mě skoro nikdy nebolí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.