Výplata pojištění

Od: Datum: 26.07.15 22:31 odpovědí: 9 změna: 29.07.15 12:50

Nedávno mi bylo 18 let. Mamka platila takový to pojištění, při kterým vám v 18 dají peníze.

To pojištění končí 31. 7. Chtěl bych vědět za jak dlouho budu mít ty peníze na účtě.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 22:57

Nejlépe se zeptat přímo v pojišťovně ale obvyklé je, že po řádné výpovědi máte peníze do 30 dnů. Já si to nemůžu odpustit, maminka spořila asi od vašeho narození, tak doufám, že peníze neroztočíte za blbosti a hlavně, že se s maminkou poradíte.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.07.15 23:18

Do měsíce od ukončení smlouvy byste je měl mít na účtě. Musím se smát, napadlo mně to samé co Liduš, roztočit je je to nejlehčí, to umí doslova každý. Zachovejte klid a rozvahu, nezapomeňte mamince poděkovat a poradit se sní, jak s částkou naložit, určitě se také můžete poradit v bance atd. Maminka na vás myslela celé roky, aby vám naspořila nějakou rezervu, tak si to nepokazte .

Ohodnoceno: 2x

Od: kellne
Datum: 27.07.15 07:20

Trošku jsem doufal, že ty peníze budu mít dřív než až na konci prázdnin :D

Momentálně si dělám řidičák takže sme se s mamkou dohodli, že nejlepší bude když si koupím auto ;)

Od: ruze®
Datum: 27.07.15 11:07

Tak nevím,jestli je to nejlepší si hned s ,,mokrým řidičákem,,koupit auto. To ho potřebujete k dojíždění do práce? Nebylo by lepší si peníze nechat např. na vlastní bydlení nebo na školu,pokuď by jste chtěl dál studovat na VŠ? Nevím,zda vám pojištění stačí na nové auto,ale u staršího můžete mít co nevidět další výdaje: na různé opravy,nové gumy,...emise,technická,benzín...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.07.15 12:07

To pojištění by mi nestačilo na vlastní bydlení.

Chtěl jsem si koupit auto abych mohl po udělání maturity dojíždět do práce.

Prostě k čemu mi bude řidičák bez auta :D

Chci si koupit samozřejmě nějaké ojeté, na nové nemám.

Datum: 27.07.15 12:28

Uf, přesně na to jsem myslela... pamatujte, že auto ve Vašem věku s čerstvým řidičákem je doslova třaskavá směs, je to tak doslova a do písmene. Velmi záleží na okolnostech, jestli máte možnost se v řízení "pocvičit" (samozřejmě, z autoškoly umíte základy ovládání auta, ale provoz na silnicích je jiná věc, teprve se začnete učit !), třeba s rodiči, je to velká výhoda. Jestli jste ale na to sám (maminka neřídí, táta někde jinde), je to velmi těžké, takže rozum do hrsti a velmi opatrně, než získáte jistotu, trvá to mnohem déle, než si myslíte a nebezpečí je taky mnohem větší, než si uvědomujete. Nebylo by marné se poohlédnout po nějakém kurzu, třeba škola smyku, případně si zaplatit pár jízd navíc, velmi se to vyplatí. A nákup auta, to je samostatná kapitola, rozhodně s někým, kdo autům rozumí ! Ale otázka byla o penězích z pojištění, třeba auto zatím k životu vůbec nepotřebujete a peníze využijete lépe !

Datum: 27.07.15 12:40

S tátou už jsem několikrát jezdil na letišti :D

Takže jako jezdit umím, ale v provozu je to něco jiného to chápu. :)

Ohledně těch peněz jsem napsal do ČSOB tak uvidím :)

Datum: 28.07.15 20:14

Jo, ČSOB nezklame, rozhodné datum se blíží... jinak to vidíte správně, je fajn, že tatínek pomůže, v provozu zachovejte klid a rozvahu, nenechte se vyprovokovat, nic vám neuteče, přeju šťastné kilometry .

Datum: 29.07.15 12:50

Děkuji za vaše odpovědi :)

Mějte se hezky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.