Jak dostat věc z cizího domu

Od: Datum: 26.07.15 22:02 odpovědí: 30 změna: 30.07.15 08:51

Dobrý den, nedávno jsem odešla od rodičů za přítelem, a nebylo to podobrým jak to většinou bývá. Prostě jsem si s ním začala a mamce to začalo vadit a kazila mi to a mlátila mě za to, tak ted bydlím s ním, a mamka začala dělat problémy a nějaký podvody na mě udělala jak tam nebydlím a taky mě doma občas trochu víc mlátili když jsem tam bydlela.. No a hlavní problém je to, že jak jsem odešla tak mě přítel ještě upozornoval abych si vzala doklady ty už jsem měla nachystaný ale zapoměla jsem tam jednu hrozně drahou věc kterou prostě musím vrátit ale nevím jak se k ní dostat.. zkoušela jsem napsat kámošce aby mě to vyzvedla-jí nic neudělají, před ní si hrají na super rodiče, jenže ona to neudělá :( je nějaká možnost jak to dostat? Nemůžu tam jít, protože mě zmlátí za to jak jsem od nich utekla, a za to že jsem jim poslala prostřednictvím soudu žádost aby napravili ty dva podvody co udělali. A je mi 21 takže nejvyší čas abych už s rodiči nebydlela ale když mě začnou oba mlátit tak se před nima neubráním :( jsem hold slaboch, a to stěhování bylo tak nějak narychlo a zrovna jsem byla na tom celkem blbě s myšlenkama takže jsem si na tu věc nezpoměla, ale nechci si to nějak omlouvat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 22:07

mohu se zeptat, jak se prostřednictvím soudu žádají rodiče, aby napravili "ty dva podvody, co udělali"? Děkuji za vyčerpávajíci odpověď.

Ohodnoceno: 0x

Od: mojejmenojepes
Datum: 26.07.15 22:18

ty dva podvody jsem dala na policii a tam mě odbyli, ale pak mi řekli, že jim můžu poslat nějakou žádost.. takže udělám 3 kopie dám je potvrdit k soudu a jednu jim tam nechám jednu si nechám já a další jí pošlu.. prostě výživný chodilo k mamce a já jsem tam od začátku určitýho měsíce nebyla, takže mělo chodit ke mě, výživný se odčítá 6 den v měsíci, takže ona si za ten měsíc ty peníze nechala a já jsem to chtěla řešit nejdřív slušně a to už jsem předem věděla že to nepujde a pak neslušně přes soud jak mi kdosi poradil. druhej podvod byl když mi vybrali peíze z ůčtu když si maminka zavolala do banky a představila se mým jménem.

Od: petrka
Datum: 27.07.15 23:30

Nezlob se ale to co píšeš, jsou neprosté nesmysly. Výživné chodí po dosažení plnoletosti na jméno příjemce ! Druhá věc je vybrání peněz z účty prostřednictvým telefonu. To je taková kravina, že by v bance museli pracovat totální idioti a to asi určitě nebudou. Co podpisový vzor, občanský průkaz? Asi nic...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.15 22:08

Tak ať tam jde s tebou tvůj přítel. Ten tě snad ochrání.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.07.15 22:15

Dobrý den. Pokud jste sebrala odvahu k tomu, abyste od rodičů utekla jinam, zkuste ji posbírat i k tomu, abyste zaklepala na jejich dveře. Vemte s sebou klidně přítele a v klidu rodičům sdělte, proč jste přišla a požádejte je, aby Vám vydali věc, která jim nepatří. Já jen v dobrém upozorňuji, že pokud máte u rodičů ještě hlášený trvalý pobyt, nezapomeňte si pohlídat placení odpadu. V některých případech tomuto děti nevěnují pozornost, když odchází od rodičů zrovna ne v dobrém, rodiče za ně popelnice přestanou platit a pak se děti diví, když je za nějaký čas, dožene dluh... Třeba už s rodiči bude možno komunikovat bez zbytečné zloby. Držím palce!

Datum: 26.07.15 22:28

Já jsem k tomu nesbírala odvahu, jsem ráda že už je nemusím trpět... a snad je to správně odejít z domu v 21 letech, ne? kdybych napsala že jsem v 21 letech u našich tak to bude taky špatně. Asi si ted tady každej myslí že jsem na ně naštvaná protože mi nekoupili novej iPhone a že mi kupovali hadry v Teranově a ne v Promodu kterej je asi 3x dražší. Jenže já jsem na ně naštvaná za to jak mi zničili život, a to jim nikdy neodpustím.. Jenom mě mlátili řvali na mě, nic mě nenaučili, když vidím přítelovi rodiče tak mě štve že já ho nemůžu vzít za svýma skvělýma rodičama třeba na přehradu si zajezdit na surfu a tak. Trvalý bydliště si už pomaličku odhlašuju ale díky za připomenutí.

Od: mp
Datum: 26.07.15 22:47

Pokud máte jen trochu rozumu pohromadě, asi tušíte, že Vám s tímto problémem asi tady nikdo ani neporadí, ani nepomůže. Ale nic nebrání nikomu, aby Vám držel palce. Tak já Vám je virtuálně držím. Ať Vám to dobře dopadne. Ať se stalo, co se stalo, nikoho nikdy neurážejte, neodsuzujte - i kdyby si to zasloužil - hlavně ne své rodiče , jděte si systematicky za svým cílem. Hlavně v klidu, z rozmyslem, a máte na půl vyhráno (ono se to lehce říká...).

Datum: 29.07.15 14:55

jak si můžeš trvalý pobyt pomaličku odhlašovat tomu nerozumím----- jak se to dělá pomaličku *bzum*

myslím, že nám taky vykládáš pěkný nesmysly

Datum: 26.07.15 22:50

Přeji hezký večer "kapkonaděje" obdivuji vás s jakým nadhledem a klidem dokážete odpovědět na dotaz kterému uvěřit lze těžko. L

Datum: 26.07.15 22:31
Vemte přitele a klidně i další kamarády ty by vás měli ubránit

Datum: 26.07.15 22:33

Ta věc,co zůstala u rodičů není tvá? Nemůže si pro ní dojít ten, co mu patří?

Datum: 26.07.15 22:41

Jsou to knížky z knihovny a nemůžou si pro to dojít... jen by mě zajímal nějakej způsob jak je dostat, napadlo mě že bych to řešila přes policii že jsem tam nechala knížky a že potřeuji policejní ochranu abych tam mohla jít a abych se nevrátila se zničeným obličejem nebo ze zlámanýma rukama. ale přijde mi to nereálný :( mám od rodičů rozkopnutej kotník a pobolívá mě to ještě asi 3 měsíce po tom a nechce se mi riskovat další

Datum: 26.07.15 22:44

Nezlobte se ale píšete, že máte 21 let, není to překlep? Pokud je to pravda a jste mentálně zdravá, tak si troufám říci, že nejste mentalně zralá. Co to je ta "hrozně drahá věc" na tu jste si vydělala, předpokládám. Pok vemte přítele a jděte si pro SVÉ věci ale opravdu jen pro to co je VAŠE a je to jen za VAŠE peníze.

Knížky z knihovny, a dost, houpat snad ale točit to už je moc. Přečtěte si vaše odpovědi ještě jednou a sama sebe nachytáte při lži.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.15 22:59

Na tu drahou věc kterou musím vrátit (nebo zaplatit) jsem si boužel nevydělala ani rodiče to nefinancovali, ty knížky patří knihovně a půjčený je mám já a ne rodiče, nechápu proč to tady zpochybnujete, asi vás rodiče málo mlátili, když někdo něco napíše a ptá se na něco, tak se vychází z toho co napíše a nevymýšlí se nějaký nový teorie. Naši jsou hrozně násilní a bojím se toho že mě zmlátí, přítel bohužel nemá černej pásek z nějakýho bojovýho sportu. Mám tam nějaký věci za moje peníze ale o ty já nestojím protože to bylo koupený většinou z donucení. A podle zákona se majetek nabývá i darováním, takže bych měla nárok i na to co mi někdy koupili, ale to jsem tam stejně nechala, jen poukazuju na to že bych si nemusela brat jen věci za svoje peníze. A nelhala jsem, knížky jsou drahý, já nevydělávám miliony abych tam jen došla a hodila jim tam šek na deset tisíc s tím že mi dají pokoj do konce života.

Datum: 26.07.15 23:05

A kde je ta lež? vidím jen v nadpise nemělo tam byt z cizího domu ale z domu rodičů ze kterýma se nebavím a kterých se bojím že mě zmlátí,

Datum: 26.07.15 23:22

Já to vidím docela jednoduše. Jsi dospělá a máš tam trvalé bydliště. Přijdeš a vyzvedneš si své věci. Pokud dojde k napadení nebo odmítnutí věci vydat, tak zavoláš policii a vyžádáš si jejich asistenci. Chce to vystupovat v klidu a nenechat se odbýt.

O radu k řešení dalších problémů by bylo vhodné se o pomoc obrátit na sociálku, případně na advokátní poradnu. Jsou i bezplatné. Se svým právním vědomím nemáš moc šancí sama situaci celkově vyřešit.

Ohodnoceno: 1x

Od: dboxgn
Datum: 27.07.15 00:04
A k čemu máte toho chlapa? Ať vezme pár svých kámošů a vyrazte.

Od: ruze®
Datum: 27.07.15 11:18

Píšete o nějakém výživném,ale ve 21 letech?Jaké výživné? Nemáte např. invalidní důchod? Policie vás přece nemůže jen tak odbýt,když podáte trestní oznámení,musí se tím zabývat.Píšete o,,drahé,,věci,ale pak píšete,že jde o knihy z knihovny a ty přece nemůžou být tak drahé?A ten váš nick-nevím,nevím,ale podle typu písma,tady si asi někdo z nás dělá ,,šprťouchlata,,ne? :--))

Datum: 27.07.15 21:14

momentálně je to u mě tak že co musím platit je drahý, protože jsem s penězama v mínusu :( měla jsem na učtě asi 3500 z brigády ale rodiče si je převedli k sobě, protože jsem u nich zapoměla přihlašovací udaje k internetovýmu bankovnictví, ale stala se tam chyba takže oni se tam dostali (ib je zabezpečený i mobilem kterej jsem měla u sebe ale oni se k tomu podvodem dostali), ted jsem uplně v mínusu protože jsem potřebovala šalinkartu abych nemusela řešit jízdenky na tramvaj, tak by mě zajímalo z čeho to mám zaplatit ty knížky? Chápu že je to těžko uvěřitelný ale nic jsem si nevymyslela.

Datum: 27.07.15 21:35
měla jsem na učtě asi 3500 z brigády ale rodiče si je převedli k sobě, protože jsem u nich zapoměla přihlašovací udaje k internetovýmu bankovnictví, ale stala se tam chyba takže oni se tam dostali (ib je zabezpečený i mobilem kterej jsem měla u sebe ale oni se k tomu podvodem dostali)Oni Vás podvedli,ale že Vy jste jin údajně nechala přihlašovací údaje?Vy jste jim teda k tomu pomohla! Dle vašeho popisu jsou rodiče maximálně vyučení,že jsou jednodušší, takže asi nějaká znalost jak heknou přihlašovací údaje a sebrat bez dat která chodí na MT při vstupu na IB je toto nemožné. Tak jak to teda je?O 3500 o které Vás měli obrat Vám nejde,Vám jde o pár knih a v podstatně menší ceně ,nebo Vám půjčili něco extra cenného tze státních archívů? nějak tomu nerozumím.A ještě.před roky dcera provedla hnusnou věc,seřezal jsem ji hooodně a přesto,že byla na nás úplně zavislá a neplnoletá-věděla si rady-začala hrozit sociálkou. Po nějaké době uznala,že udělala blbost,stejně jako já se neudržel seřezal ji,že měla na prdeli jelita.A vy 21 letá si nevíte rady?Divné a mozek mi toto nebere!

Datum: 29.07.15 14:42

Násilím mi je sebrali ty přihlašovací udaje, když třeba naajdu mobil tak ho musím vrátit jinak bych si to odnesla já, stejně tak oni mi sebrali přihlašovací udaje a dělají s tím podvody, tak to je podle vás v pořádku? já bych to nikdy neudělala a rodiče nemají vždy pravdu!

Datum: 27.07.15 21:37

V měsíci říjnu bývá např. Týden knihoven a také vyhlášení amnestie. Při té příležitosti mohou lidé vrátit knihy opožděně a bez sankcí.. Do té doby Vám knihy rodiče snad vrátí a Vy je můžete pak vrátit v té knihovně a poplatky žádné platit nebudete. Zjistěte si , kdy přesně bude vyhlášená nejbližší amnestie ve Vaší knihovně a knihy vraťte. Pokud nemáte odvahu si osobně pro knihy k rodičům dojít, sdělte jim adresu a požádejte je, aby Vám je zaslali tedy poštou. I to by mohlo být pro Vás řešení.

Datum: 27.07.15 14:54

- pokud Vás rodiče MLÁTÍ, když s nimi chcete komunikovat, nebo si z domova něco odnést, tak si zkuste s sebou vzít policajty (po příslušném řešení situace na policii, nebo sociálce), nebo partu kamarádů.

Ale situace se mi zdá být nějak divná (zvláště, když je Vám 21-let) - nemají nakonec rodiče dobrý důvod k tomu, aby Vás občas "propleskli"?!

Datum: 27.07.15 20:57
Když někdo studuje tak je na něho vyživovací povinnost, takže rodiče posílají nějaký peníze svým dětem a na wikipedii o tom asi bude víc. Takže si za to můžu vlastně sama že mě mlátili a nadávali, protože jsem nikdy nechodila chlastat a nechodila jsem po ulici s cigaretama jako moji vrstevníci, kteří měli mnohem hezčí dětství než já a ani mě naši nikdy nic nenaučili a nic jsem si neužila, kdosi mi říkal že jezdí s rodiči na výlety a já jsem nikde nebyla a už se ani nikam nedostanu když budu chodit do práce. Nebo nechápu co si o mě myslíte, znám celkem dost lidí od 21 do 26 let, o který se starají rodiče a ani neumí vařit a uklízet, to já třeba umím ale stejně jsem nejhorší. Chtěla jsem způsob jak ty knížky dostat a aby mě naši něco neudělali
Datum: 27.07.15 21:54

Vy jste z Brna? (šalinkarta), přesně napište část (čtvrť) nebo ulici a poradím vám kam zajít na MP nebo sociálku.

Datum: 27.07.15 22:09

Mamke chodí výživné a doma ju bijú obaja rodičia,divný podvod a ten druhý s tou bankou je tiež super.Rád by som vedieť názov tej banky,aby som im tam zavolal a vybral si pár tisíc z niejakého účtu.Nedivil by som sa,keby sa táto diskusia objavila na niejakej sieti a vy by ste sa na tom bavili.

Datum: 29.07.15 17:08
Bohajeho to je nevděk. Jsme stejně staré, a takhle ublížená a ukřivděná jsem si přišla v 16, taky mě strašně ,mlatili, , zakazovali, kradli osobní věci apod. Teď naštěstí vím, jak to rodiče mysleli a jsem jim někdy vděčná za ten ,teror,.
To že tě nic nenaučili snad nemyslíš ani vážně.
Nevzali tě ani na jeden výlet? I kdyby; třeba na takové věci neměli peníze, myslíš že všechny rodiny jezdí pravidelně na dovolené a víkendové pobyty? Ne nejezdí.
Zamysli se, proč jsi ta nejhorší. Nebo spíš proc mají rodiče důvod ti pár facek vlepit, kvůli knížkám to určite nebude.
Tebe ani Tvé rodiče neznám, ale myslím že mají důvod se někdy chovat tak jak se chovají.
To že ti vybrali peníze z účtu se mi taky nezdá...
nebude lepší jít DOMŮ, a chtít si promluvit? Snad tě neuvítají bitkou ne? Beztak by byli rádi. Jako kdysi ti moji...
Dávat je k soudu ,po zlem, je extrém teda..
Jsem si myslela, že jsem byla fakt grazl a nevděčná jak nikdo, ale tohle mě nenapadlo.

Od: mojejmenijepes
Datum: 29.07.15 23:40

Nejsem sama kdo má problém s mým a rodičama, a vybrat učet jde uplně normálně po telefonu že znala přihlašovací udaje a představila se jako já, a znám nějaký rodiny který mají štastnější dědi než já a jde jim to i bez peněz

Datum: 29.07.15 23:42
Asi věděli, proč ti ho ,vybrali, jak říkáš.
To se ani trochu nezamyslis nad tim, že je chyba v tobě? Proc ses odstěhovala?

Datum: 30.07.15 08:51
Neber si sebou toho tvého či více kamarádů!
Majitel bytu, domu může a nemusí vpustit osoby, které nemají legitimní zájem či důvod.
Takže kamarád počká venku a ty dostaneš uvnitř na bendžo ...
Pokud vniknete násilím, pamatuje na to trestní zákon slušnou pálkou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.