1xZaměstnání invalidů

Od: Datum: 26.07.15 21:51 odpovědí: 1 změna: 26.07.15 21:55
Dobrý den,zajímalo by mě,na jaký počet zaměstnanců připadá povinnost zaměstnat zdravotně postiženou osobu.Díky za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: taisha*
Datum: 26.07.15 21:55

Zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají více než 25 zaměstnanců v pracovním poměru, mají zvláštní povinnost vůči osobám se zdravotním postižením. Tato povinnost spočívá v tom, že musí zaměstnat osoby se zdravotním postižením v povinném podílu 4% všech zaměstnanců v pracovním poměru. Pokud tuto povinnost zaměstnavatel neplní, pak musí buď odebírat výrobky či služby od zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají více než 50% osob se zdravotním postižením, nebo zvláštním odvodem do státního rozpočtu. Za zaměstnance se pro tento účel nepovažuje osoba s dohodou o pracovní činnosti a provedení práce.

Povinnost je dána ust. §§ 81 a 82 zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti. Způsob výpočtu plnění povinného podílu je dán vyhláškou č. 518/2004 Sb., kterou se provádí zákon o zaměstnanosti, konkrétně částí čtvrtou.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.