Osobní věci a exekuce

Od: Datum: 26.07.15 15:37 odpovědí: 5 změna: 26.07.15 16:29

Dobrý den, rodiče jsou zadlužení až po uši a hrozí nám exekuce a to je důvod, proč sem píšu. Může exekutor zabavit i mé věci, jako například knihy, které jsou mé, nebo notebook, jež je sice napsaný na otčína, ae já osobně ho otřebuji ke studiu a tak dále. A pokud rodiče napíšou, já nevím, televizi nebo kávovar na mě, může to exekutor zabavit? Jo a jestli příjde k nám domů a my v něm nebudeme, může vejít dovnitř? Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 15:51

Rodiče musí mít na vše sepsané smlouvy. Buď nájemní, darovací nebo smlouvu o výpůjčce. To znamená : Já XY půjčuji panu KM mikrovlnou troubu (značka, typ, popis atd) za 200,- Kč na rok atd... Všechny položky mohou být na jednom papíře. Podpisy ověří notář.

Ano, můžou i na Váš majetek, pakliže není prokazatelně dáno, že není rodičů.

Ano, exekutor může do bytu, jestliže není přítomen majitel. V tomto případě musí s ním být policie.

Od září platí změny v zákoně, co se týká exekutorů. Už nesmí zabavovat hračky dětí, postele, lednici apod.

Zaregistrujte se zde na poraďte a napište do vnitřní pošty. Poradím rodičům.

Ohodnoceno: 4x

Od: qwe
Datum: 26.07.15 15:59

Nelíbilo by se jí, že se ptám na takové věco na internetu. Ať jí říkam cokoli, myslí si, že nikdo nepříjde, a že je to jen výhrůžka. Sama musela skončit v práci kvůli těhotenství a otčín si musí hledat novou kvůli zdravotním problmům, tudíž rodiče nemají z čeho splácet.

Také chtějí přepsat celý dům- plus část interiéru- na mé prarodiče, avšak nevím, zda to pomůže.

Datum: 26.07.15 16:29

qwe. Exekutor příjde. Na to může maminka vzít jed... Může mu to trvat třeba rok, dva, tři. On nemá v případě rodičů proč spěchat. Zatím se navyšují úroky, takže i jeho odměna. A ex má jistotu - nemovitost maminky. Zaregistruj se, pošlu Ti výpovědi lidí, kteří mají návštěvu ex za sebou. Nenápadně dej mamince přečíst. Ona dostane rozum.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.15 16:13

Věco osobní potřeby jsou nezabavitelné,Takže telka,lednice,pračka vbařič nebo sporák.Akorát netuším jak může být NTB napsán na někoho? Máme dva a ani jeden není psán na nikoho,za to auto je psáno na mne a byt máme s manželko společně!Nevím zda je to správně psáno ale nekde jsem vyčetl,že lze sepsat notářský zápis o takových věcech kde je napsáno která věc komu patří,potom věci vaše-NTB ke studiu,... nelze zabavit.

doplněno 26.07.15 16:39:

Sebodko můžou ještě přepsat teda pkd nedostali zatímnic od exe! pkd ano,tak platí co jsi psala. Jinak telka můžou a nemusí! ne že jim plošně můžou a tom písmu k NTB? to jse stejné jako s TV.Budto to bude respektovat nebo nebude! Exekutoři nejsou žádní svatoušci a mohdy zabaví co nesmí,záleží jen na tom jak se ktomu staví dlužníci.

doplněno 26.07.15 17:49:

jJj Sebod- pravda.Mnohdy je to opravdu velmi jednoduché!

Před narozením syna před 22 roky když byla moje již ve špitále jsem ji přehlašoval z VZP k VoZP.Úřednice v ZP kde jsem osobně rušil sdělila že po odevzdání kartičky pojištěnce je vše OK.Za 7 roků bez jakéholiv upozornění u nás zazvonila rovnou exekutorka (naštěstí asi jediná výjímka mezi nima!) stráž nechala dole před vchodem a sma vyjela do patra (5.) vysvětlila o co jde a co bychom mohli nabídnout k exekuci. byla sni dobrá rozmluva a sdělila do kdy MUSÍME zaplatit a složenku -kopii ústřižku- ji doručit do jí stanoveného data.Exekuce byla skrez 2x2 dny bez práce-konec v Pá nová hned v Po.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.15 16:24

Dům rodiče přepsat NESMÍ. Když jim přišel dopis od exekutora, tak tam najdou napsáno to, že NESMÍ libovolně nakládat se svým majetkem. Jestliže je ještě nemovitost bez zápisy od exekutora a rodiče ji přepíší na někoho jiného, tak celý právní úkon je neplatný.

Diesel, nemáš pravdu. Věci osobní potřeby jsou oblečení, kartáček na zuba, mýdlo atd. V žádném případě to není televize, lednice atd. Toto vše mohl dosud exekutor odvést (asi tak mimo sporáku). od září nesmí zabavit lednici, pračku. I když... V zákoně je formulka "cena obvyklá". Takže opět bude na vykonavateli, co podle něho je cena obvyklá. Jak může být NTB na někoho napsán? Jednoduše. Domluvíš se s kamarádem a on Ti napíše fakturu na Tvoje jméno.

Jo, televize se zabavuje vždy, ta nepatří mezi "chráněné" předměty

doplněno 26.07.15 16:48:

diesel. Ano, jestli není zatím exekuce, tak přepsat mohou. Děkuji za opravu.

Pochopitelně záleží na osobě exekutora. V pátek jsme řešili maminku samoživitelku. Má už doma všechno polepený od ex. Ozval se jí jiný exekutor, že k ní jedou na mobiliární ex a jestli nedá do poledne dohromad 23.000,- Kč (!), tak ji doma vše označí za komunální odpad a ihned vyvezou na skládku. potom zavolají na sociálku a nechají ji sebrat děti. Ta paní se neumí vůbec bránit. Chudák z toho zkolabovala tak, že musela přijet rychlá.

Pro mravokárce, co začnou kázat, že měla platit a nedostala by se do problémů. Víte jak se do nich dostala? Nepřišla jí včas mateřská, majitel bytu hrozil, že když do tří dnů nezaplatí, tak ji vyhodí z bytu. Ona se snažila, aby jí mateřskou vyplatili, ale nestalo se tak. Slíbili, že pošlou do 14dní. Tak si půjčila 5.000,- Kč. Pochopitelně peníze ze sociálky nepřišly a už to jelo. Z 5.000,- Kč je dnes 80.000.

Ohodnoceno: 4x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.