Zlomený kotník

Od: Datum: 26.07.15 15:39 odpovědí: 5 změna: 26.07.15 22:37

Měl jste někdo zlomený kotník bez dislokace? Jakou a jak dlouhou jste měli rehabilitaci a za jak dlouho od úrazu jste mohli chodit bez berlí, úplně normálně? Všechny, kteří odpoví zdraví Míša.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 16:17
avatar

Ono se na to nedá jednoduše odpovědět- každý jsme jiný,každý máme jiné dispozice. S naštíplým kotníkem jsem marodil 1/4 roku-5 týdnů, z toho týden dlaha pak chodicí sádra a poté rehabilitace ,naopak se zlomeninou druhého prstu levé nohy jsem měl chodicí sádru 4 týdny a dceři dali jen malinkatou ortézu!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 26.07.15 16:21
avatar
Zlomený kotník jsdm měla na X kráte.Nohu mi chtěli amputovat.Nebýt pana primáře /klasa/,tak bych byla bez ní.Několik operací /pět/.Dráty,šrouby,vrtání,spravování,reoperace.Potom dlouhá hospitalizace.Na nohu jsem nesměla šlápnout rok a další rok stále o berlích...Rehabilitace také tak dlouhá.Noha už nikdy dobrá nebude,mám ji trošinku kratší,ale mám !
To asi nebude Váš případ.Takže,důležité je,jak je zlomená a také různé jiné aspekty.Věk,váha,zdraví jako takové.
Musíte s ní cvičit a nepoddávat se tomu.Odborné rady Vám dá váš ošetřující lékař.
Hodně štěstí a brzké uzdravení
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.15 22:01
avatar

Hlezno jsem měla částečně rozdrcené oboustranně, šrouby, dlahy, nechodící sádra na 5 měsíců pak reoperace na vytažení kovu a rehabilitace na elektrické dlaze, hlavně po mě chtěli jakousi píďalku-chodidlo na zemi a pomocí skrčování prstů nohu posouvat, rehabilitace ve vodě- tam to docela jde ale na souši je kotník stále zatuhlý. Ale kdyby mi nebránila moje nemoc, tak chodit by šlo, nebolí to ale někdy otéká. Úraz byl r. 2003. Vy jste Míšo jinak zdravá, vy to zvládnete velmi brzy ale nepodceňujte rehabilitaci. Držím palce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.15 22:17

V padesáti letech oboustrně polámaný kotník , šrouby apod. Prognoza - nebude se moci nikdy na nohu postavit, budu muset chodit o holi. Za dva měsíce od úrazu jsen ještě o berlích, jela nohu rozhýbat "na vodu" (sjížděli jsme Lužnici). Řeka byla trošku divočejší, takže mě uplavaly jak berle, tak ortéza *smich*. No a pak jsem už chodila opřená o nějaký klacek a i ten jsem brzy zahodila.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 26.07.15 22:37

sebod - berle uplavali po udělání se v peřejích na Stvořidlech? Věřím, tam je člověk rád, že udrží pádlo a najde cestu k břehu *smich*

K otázce já měla zlomený kotník (úraz na běžkách) před 25 lety. 7 měsíců sádra, několikrát v narkoze mi napravovali nohu, pak ortéza + rehabka a po 11 měsících jsem šla do práce (sedavé zaměstnání). 10 let jsem byla bez problémů a pak potíže dodnes, ale musí se s tím naučit člověk žít. Jsou horší věci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.