Oznámení o kontrole dodržování režimu dočasn

Od: Datum: 25.07.15 22:58 odpovědí: 5 změna: 26.07.15 11:35
20.7.mi přišli do schránky oznámení o kontrole dodržování režimu dočasně neschopného pojištěnce.
V té době jsem byl sanitou v Náchodě na ct kvůli ischiasu.A ten den co jsem přijel sanitou domu mne tak to bolelo,že jsem si musel vzít prášek a lehnout si.
Na neschopence jsem už asi 2 měsíc.
Prosím o radu.
Stačí dát oznámení doktorovi,aby vyplnil,že jsem dál na neschopence a nechat oznámení u doktora?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 02:04
Být tebou, co nejdříve bych si zabezpečil potvrzení o návštěvě toho CT v čase, kdy tě kontrola nenašla doma. A u doktora, který tě vypsal, bych si zjistil, která kontrola u tebe byla a té bych potvrzení předložil. Aby ti pro porušení režimu nesebrali nemocenský příspěvek.
Máš zpoždění, dnes je už 26.7.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.07.15 09:58

Na oznámení ve schránce bylo zcela jistě napsáno, že se máte dostavit na OSSZ k projednání této věci, takže si zajistěte na dobu, kdy u Vás byl kontrolor ze správy, potvrzení od lékaře a dodejte ho do příslušné kanceláře OSSZ. Opravdu můžete přijít o dávky, a to i o ty už vyplacené. Přinejmenším tam zavolejte a domluvte se na dalším postupu - vůči úřadu, který Vám vyplácí státní peníze, se nedoporučuje dělat mrtvého brouka a týden nereagovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: zdenekk
Datum: 26.07.15 11:20
Stačilo by od lékaře poslat kopii přes email na ossz?
Nemohu chodit.
Od: lujs®
Datum: 26.07.15 11:23

Myslím že když jim pošlete kopii mejlem s tím že originál dodáte až vám to zdravotní stav dovolí by mělo stačit.

Když jim to nebude stačit tak se určitě ozvou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.15 11:35

Můžete to zkusit, je to lepší než nic. Ale je možné, že Vám správa sdělí, že elektronická komunikace je možná jenom přes e-portál. Pochopte, jestli nemáte v e-mailu zaručený elektronický podpis, tak to nemusí mít pro úřad tu správnou relevanci. Je to stejné, jako když byste tam jenom zavolal - jak mají ověřit, kdo jim volá, nebo kdo poslal obyčejný e-mail?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.