3D secure platba kartou není všude?

Od: Datum: 25.07.15 22:21 odpovědí: 4 změna: 26.07.15 12:24

Zdravim, nedavno jsem kupoval letenky a platil jsem kartou a při platbě se neobjevil 3D security systém, já myslel že je to automaticky všude? Přece nemůže stačit abych jen opsal udaje z kary a nepřišla mi žádná sms. Jak poznám stránky, kde je 3D secure a kde ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.15 23:34
3D secure naskoči před adresu banky v momentě,kdy mate zadávat údaje z karty.
U jaké společnosti jste letenky kupoval?
Vzpomínám si,ze kolega si kdysi kupoval letenku a žádný kód SMS mu nepřišel,aby platbu potvrdil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.15 06:02
avatar
3D secure musí podporovat obchodník. V ČR dle informací od bank, podporují všichni prodejci, v zahraničí nikoliv. V platební bráně obchodníka podporujícího 3D secure, by mělo být zobrazené logo 3D secure.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: aliexpress
Datum: 26.07.15 12:24

Aliexpress má údaje uloženy a nezadávám z karty nic. Jen potvrdím platbu přes mnou stanovené heslo. 3D není. Při platbě u našich obchodníků od Air dostávám SMS

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 26.07.15 07:07
Jak píše coklit.
Já ještě dodám, že ano, k provedení platby skutečně stačí jen údaje opsané z karty. Dokonce ani není nezbytně nutné CVV, přísně vzato si vystačíte s číslem karty (z něj se dá odvodit typ karty) a datum konce její platnosti, všechno ostatní jsou údaje, které mohou ale nemusí být vyžadovány. Záleží na dohodě mezi obchodníkem a bankou.
Vás zřejmě vylekalo, že by si na vaši kartu mohl kdokoliv něco objednat a vy se o tom dozvíte až zpětně z výpisu transakcí. To je sice pravda, ale nebývá s tím problém - podvodných transakcí je malé procento, banky je dokážou docela dobře detekovat a předem zastavit, a když už k problémům skutečně dojde, každá slušná banka to vyřeší tak, že vám peníze vrátí, obchodníkovi je neproplatí a nechá ho, ať si to na podvodníkovi vymáhá sám. Teď už to bohužel není přímo povinnost ze zákona, ale stejně to tak funguje.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.