Konec manželství anebo další šance?

Od: Datum: 25.07.15 14:03 odpovědí: 3 změna: 25.07.15 15:52

Hezké sobotní odpoledne, chtěla bych požádat o názor. Moje sestra je vdaná řadu let. Je to žena, jakou mému švagrovi mohou ( a i závidí ) jiní muži. Jenomže tahounem a pečovatelem o celou rodinu je ona. Její muž pěstuje gaučink a spaní v noci i ve dne. Pokud na ni promluví, tak pánovitým tónem a sestra je pro něj jenom kuchařka a uklízečka. Přitom on má absolutně full servis. Navíc je sestra pečující ženská, kdykoliv ho s odpuštěním bodne v zadku, skáče kolem něj. Ona to jinak neumí, je prostě neskutečně hodný člověk. Ale v poslední době už to vygradovalo natolik, že ji muž začal neustále slovně napadat v naprosto neadekvátních situacích, udělovat jí "kapesné" a ovládat společný účet, vysmívat se jí a kdykoliv se na ni venku podívá jiný muž ( je velmi krásná ), jízlivě jí říká, že je vyzývavá coura. Sestra do noci pracuje, aby zajistila rodinu a švagr jí nadává, že prý chatuje a podobně. Což není pravda. Sestra musela začít chodit k lékaři s nervy. Včera u mne byla na návštěvě úplně na dně, protože v noci za ní muž přišel, když usnula při práci u PC a křičel na celý dům, jestli má sex po internetu a podobně. Nesmí ven po večerech, když chtěla jít s kamarádkou do kina, uspořádal scénu, že se jde kurv.t. Sestra je nyní už tak "down", že poprvé uvažuje odejít od něj. Ale není si jistá, jestli mu tím neublíží, protože on si nikoho pořádné už nenajde, ještě se ona stará, co s ním bude. Jestli je to fér. jestli není ona ta špatná, že ho popouzí, když jde tak asi dvakrát do měsíce večer na pár hodin s kamarádkou ven. Já myslím, že je v pořádku, že konečně našla odvahu a vidí, že ji švagr ničí. Navíc se to táhne dlouhodobě a má to vzestupnou tendenci. Prostě on ji uráží a neustále sráží její sebevědomí, neocení nadstandart, který s ní ve vztahu má. Jenomže já jsem sestra, nemusím být objektivní. Sestra uvažuje o návštěvě v poradně pro rodinu, ale podle mne švagr nepůjde s ní a pak to nemá smysl. A kdyby přece jenom šel, nemáte zkušenosti, jestli to pomůže? Co byste dělali vy, prosím? Já nemůžu vidět sestru tak utrápenou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.15 14:36
avatar

Zdravím. Já bych se snažila být sestře oporou, vyslechla bych jí a třeba jí řekla i svůj názor, ale jinak bych se jí do manželství nepletla. Poradna v některých případech pomůže, ale obě strany musí stát o zachování manželství a musí být oba partněři ochotni změnit přístup k tomu druhému. Snaha na jedné straně nikdy nestačí.. Dokud si Vaše sestra nechá od manžela líbit takové zacházení, nezmění se to. Ona musí vědět, zda o takové manželství stojí a zda by jí nebylo bez takového manžela lépe. Do manželství nikdo nikomu nevidí, ale každý v něm zůstává dobrovolně. Není to ničí povinnost. Záleží jen na Vaší sestře, zda má důvod se takového manžela držet...Ona sama musí dospět k tomu, co v životě chce a bez čeho se rozhodně obejde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.15 15:51
avatar

Mně to přijde jako dlouhodobé psychické týrání, z něhož se oběť sama těžko vymaní. (Oběť často přejímá "argumentaci" tyrana, domnívá se, že špatná je/chyby dělá ona).

Sestře bych poradila obrátit se na Bílý kruh bezpečí i na manželskou poradnu. I kdyby se k ní švagr nepřipojil, pomohou sestře uvědomit si situaci a nasměrovat ji dál.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.07.15 15:52
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.